Kırklareli'nde ne yenir? Kırklareli'nde gezilecek yerler neresidir?

07 Kasım 2019, 08:12
Kırklareli'nde ne yenir? Kırklareli'nde gezilecek yerler neresidir?

Marmara Bölgesi'nde bulunan Kırklareli'nin, kuzeyinde Bulgaristan bulunmaktadır. Haftasonunda gezilecek şehirler arasında olan Kırklareli, mutfağıyla da meşhurdur. Peki, İstanbul'a yakın olan Kırklareli'nde ne yapılır? Kırklareli'nde ne yenir? İşte, ayrıntılar...

Manzarası, temiz havası ile her yerini altını üstüne getireceğiniz Kırklareli, İstanbul'a yakın mesafede olmasıyla tercih edilen şehirler arasındadır. Ailecek gitmekten keyif alacağınız bu şehir, sizi zengin mutfağı ile adeta etkisi altında bırakacak. Yolunuz Kırklareli'ne düşerse ve haftasonu nereye gitsem düşüncesine kapılırsanız planınızı Kırklareli'nden yana yapabilirsiniz. Peki, Kırklareli'nde ne yapılır? Kırklareli'nde nereye gidilir? İşte, karış karış Kırklareli...

Kırklareli'nde ne yenir, ne yapılır?

KIRKLARELİ'DE NE YENİR?

Lezzet Limanı Uğur’un Yeri

Balıkseverler için, Kırklareli'nde aileniz ve sevdiklerinizle ziyafet yapacağınız meşhur mekanlardan biri Lezzet Limanı Uğur’un Yeri olabilir. Kuş sesleriyle dolu bu mekanda iş ve şehrin stresinden uzak bir yemek keyfi yapabilirsiniz.

İğneada Ocakbaşı Kasap

Lezzetli lahmacunun adresi olan İğneada Ocakbaşı Kasap, doğa ile kucaklaşacağınız bir yer olacak. Her yaştan kitleye hitap eden bu adres; serpme kahvaltılar, çıtır pideler ve yumuşacık etler sevenlerin durağı olacak.

Dobro Doşli Rumeli Köftecisi

Köfteseverler için Kırklareli'nde meşhur köftecilerinden biri olan Dobro Doşli Rumeli Köftecisi, Trakya'nın ünlü köftelerini tatmak isteyenleri mekanına çağırıyor. Ev yapımı manda yoğurdunun eşlik ettiği köfte, hoşunuza giden servisleri arasında olacaktır.

Avcı Şevko Uyumsuzun Yeri

Akan derenin serin sularının görünümüyle unutulmaz bir akşam keyfi yaşayabilirsiniz. Avcı Şevko Uyumsuzun Yeri aileniz ve sevdiklerinizle hoş vakit geçirmenizi, kendinizi büyükşehrin gürültüsünden uzak tutacağınız ve motive etmenizi sağlatacak bir adres olabilir.

Efkan Taş Mekan

Efkan Taş Mekan, çocuklu ailelerin tercih edeceği mekanlardan biri olabilir. Doğa ile iç içe bol oksijeni içinize çekeceğiniz bu mekan, lezzetli et seçeneklerini sevdiklerinize ve size sunuyor. Çocukların oyun oynayacağı alan bulunmakta.

KIRKLARELİ'NDE GEZİLECEK YERLER

Dupnisa MağarasıHızırbey CamiiCehennem ŞelaleleriVize Küçük Ayasofya CamiKıyıköy Aya Nikola

Kıyıköy Aya Nikola'da Tatil Köyü pansiyonu bulunmaktadır. Haftasonu tatilinizi sevdiklerinizle beraber, nehir manzaralı, oksijenin bol olduğu doğanın sakinliğini yaşayacağınız bungalov evlerde geçirebilirsiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar