İstanbul'da en iyi boza içebileceğiniz mekanlar

28 Ocak 2020, 06:28
İstanbul'da en iyi boza içebileceğiniz mekanlar

Kışın en keyifli ve lezzetli içeceği olan bozanın kanserle savaştığı uzmanlar tarafından kanıtlanması beraberinde, en organik ve en kaliteli bozanın hangi mekanlarda olduğu da araştırılmaya başlanıyor. Peki, İstanbul'da en kaliteli boza nerede içilir? İşte sizler için özenle seçtiğimiz bozacı mekanları...

Bozanın faydaları saymakla bitmiyor.  C,D,A ve E vitamini içeren bu mucize kanserle savaşıyor ve gribe karşı vücuda direnç sağlıyor. Mısır, arpa, çavdar, yulaf, buğday, kara buğday, arnavutdarısı, gernik gibi tahılların unundan elenerek yapılan boza üzerine bol tarçın konularak içiliyor. Peki, organik ve kaliteli boza İstanbul'da nerede içilir? İşte, en güvenilir bozacı adresleri...

İstanbul'da boza nereden satın alınır

İSTANBUL'DA EN İYİ BOZA NEREDE İÇİLİR?

Vefa Bozacısı - Fatih

Fatih'te yer alan Vefa Bozacısı'nın kuruluşu 1876 yılına kadar dayanmaktadır. Fatih civarında bir gezinti yapıyorsanız, bu mekanda boza lezzetini tatmayı ihmal etmemenizi öneririz.

Damla Dondurma & Boza - Kurtuluş

Şişli'de bulunan Damla Dondurma, Kurtuluş'ta bilinen en lezzetli boza satan mekan yerlerinden bir tanesidir.

Beyaz Saray Dondurma & Boza - Fatih

Fatih'te bulunan bir diğer nadide mekanlardan biri de; Beyaz Saray Dondurmacısı olarak bilinmektedir.Yoğun kıvamlı boza sevenler için en ideal mekanlar arasındadır.

Hakiki Roma Dondurmacısı - Yeşilköy

Profiterol ve ekleri ile meşhur olan Birinci Profiterol, kışın boza satışlarıyla adını duyuran mekanlardan oluyor. Bozalar litrelik olarak cam şişelerde satıldığından buradan boza alışverişi yapabilirsiniz.

 Bu Bu Dondurma - Çengelköy

Yeşilköy'ün beğenilen dondurmacılarından olan Hakiki Roma Dondurmacısı, bozaseverleri Çengelköy'deki mekana çağırıyor.

Aslı Börek - Eminönü

Börek ve tatlı çeşitleri ile ünlü olan Aslı Börek, ev yapımı boza lezzetiyle kış aylarını sıcak geçirmek isteyenlerin adresi olmaya devam ediyor. Bozaseverler, Eminönün'deki bu mekanda lezzetli bir boza keyfi yapabilirler.

Çaykur Çay Vakti - Moda

Moda civarında gezintiye çıkanlara, hoş sohbet eşliğinde bir boza keyfi yapmak isteyenlere özel mekanlardan biri; Çaykur Çay Vakti olacaktır. Çaykur Çay Vakti, nefis boza ve sahlep seçenekleri ile kış aylarını ısıtıyor. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar