Dursun Ali Erzincanlı'dan Kabe paylaşımı!

Dursun Ali Erzincanlı, Twitter hesabında Koronavirüs sebebinden dolayı durdurulan tavaf ve ziyaretler sonucunda bomboş kalan Kabe'yi hüzünlü bir mesajla paylaştı.

Ülkeden ülkeye yayılan ölümcül tehlike Koronavirüse karşı koruma tedbirleri alan Harameyn Başkanlığı kararı kapsamında, Kabe'de tavafın bir süreliğine durdurularak, ilaçlama ve ayrıntılı temizlik yapılacağı öğrenildi. Virüsün yayılmasının önüne geçmek adına sağlık açısından tedbir amaçlı bile olsa verilen bu kararda yürekleri yıkan görüntü tüm İslam alemini derinden sarstı.

Tarihte bir ilkin yaşandığı Kabe'nin bomboş olduğu kare:

DURSUN ALİ ERZİNCANLI'DAN KABE'DE KORONAVİRÜS ÖNLEMİNE PAYLAŞIM!

Seslendirdiği şiirlerle herkesin kalbine dokunan ünlü şair Dursun Ali Erzincanlı, Kabe'de alınan Koronavirüs önlemiyle ilgili şu paylaşımda bulundu:

Kalp durdu! Allah-u Teâlâ, Kâbe’de tavafın durmasını hayra tebdil buyursun.

Gizli kıyılan dini nikah geçerli midir?

İLİŞKİLİ HABER

Gizli kıyılan dini nikah geçerli midir?

BİR YORUM YAPIN 14

KARACAER 2 yıl önce

evet bugün tüm sebep anlaşıldı. korona bahane asıl maksat şahane... meğer Muhammed Bin Selman Prens Ahmet Bin Abdulaziz'in yönetimi ele geçirme ihtimaline ve bu mevzuyu Mescidi Nebevi ve Mescidi Haram da ilan etmesine karşılık Kabede ve Mescidi Nebevide ibadet ve tavafı engellemiş. Allah sonumuzu hayr eylesin... vesselam...

Toplam 2 beğeni

katibb 2 yıl önce

tedbirde fayda var.. daha kötüsü olmadan önlemek iyi..

Toplam 4 beğeni

selahattin 2 yıl önce

Kabei Muazzamada tavafın yasaklanması tam bir akıl tutulması. Mescidi Haramın dışındaki avluda olan kalabalık veya başka yerlerde olan kalabalık hastalık ve virüs için tehlike olmuyor. Nedense tavaf sözkonusu olunca sağlık tedbiri olarak lanse ediliyor. Suud yönetimi güvenilirliğini ve dürüstlüğünü kaybetmiştir. Bunların hiçbir dediğine inanmıyorum. Hele kaşıkçı olayından sonra ne oldukları meydana çıkmıştır.

Toplam 16 beğeni

kalpoğlu 2 yıl önce

işin neresinden bakarsanız bakın hiç iç açıcı bir durum değil.

Toplam 6 beğeni

garip 2 yıl önce

Amiin.gurban

Toplam 3 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun