Medcezir ne demek? Medcezir dizisinin konusu nedir? Medcezir dizisi ne zaman yayınlandı?

Ekranlara bir dönem damgasını vuran Medcezir dizisi şimdilerde yeniden ekranlara gelecek. Başrollerinde Serenay Sarıkaya ve Çağatay Ulusoy'un yer aldığı Medcezir dizisinin konusu ve oyuncuları yeniden merak edilenler arasına girdi. Bugünkü haberimizde Medcezir ne demek? Medcezir dizisinin konusu nedir? Medcezir dizisi ne zaman yayınlandı? sorularının yanıtını bulabilirsiniz.

Medcezdir dizisi yeniden izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Dizinin sevenlerine müjdeli haberi başarılı oyuncu Serenay Sarıkaya verdi. Medcezir’de Mira karakterine hayat veren Sarıkaya, “ Yıllar sonra ilk defa aynı gün ve saatinde yeniden başlıyor..” dedi. 2013 yılında yayınlanmaya başlayan Medcezir dizisi yayınlandığı dönemde büyük ilgi görmüştü.Cuma akşamı yeniden Star TV ekranında yayınlanmaya başlanacak olan Medcezir dizisi, yeniden izlemeye başlayacak olan vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor.  Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu tarafından geliştirilen televizyon dizisi. Josh Schwartz tarafından yaratılmış Amerikan yapımı The O.C. dizisinden uyarlanmıştır. Dizinin baş rolünde İstanbul'un kenar mahallelerinden birinde büyüyen Yaman Koper karakterini canlandıran Çağatay Ulusoy ve zengin bir ailenin kızı olan Mira Beylice'yi canlandıran Serenay Sarıkaya yer aldı. 13 Eylül 2013 tarihinde Star TV'de yayınlanan Medcezir dizisinin yönetmenliğini Ali Bilgin yaptı. Dizinin üçüncü sezonda da devam edebileceğini açıkladı. Ancak ikinci sezonda alınan düşük reytingler sonucunda dizinin senaristi Ece Yörenç, dizinin sona ereceğini açıkladı. Dizi, 12 Haziran 2015'te yayınlanan 77. bölümüyle sona erdi.

MEDCEZİR DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Tozludere'de yaşayan Yaman'ın başı abisi tarafından belaya giriyor. O güne kadar kaderini değiştirmek için başarılı bir öğrenci olmaya çalışan Yaman, O gece, istemeden suçla tanışır. Ve Yaman'ın temiz sicili lekelenir. şarkıcılık yapan annesi Nevin ve onun sevgilisi Hasan tarafından evden kovulunca ona evini açan avukat Selim Serez'le birlikte zengin ve dışarı kapalı bir hayatın sürüp gittiği A.Ş.K. Tepesi'ne (Ahmet Şefik Kaya Tepesi) gelmekten başka çaresi kalmaz. Ender'in itirazlarına karşın eve gelen Yaman'la ailenin tek oğlu içine kapanık bir genç olan Mert çok iyi anlaşırlar. Mert, siteye yeni geldiği için büyük ilgi gören Yaman sayesinde çocukluk aşkı Eylül'le konuşma fırsatı bulur. Yaman da Eylül'ün en yakın arkadaşı ve Mert'lerin yan komşusu Mira'yla tanışır.

MEDCEZİR OYUNCULARI KİM?

Çağatay Ulusoy

Hazar Ergüçlü

Serenay Sarıkaya

Barış Falay

Can Gürzap

Mine Tugay

MEDCEZİR DİZİSİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Oyuncu kadrosu ve senaryosuyla izleyenleri ekran başına kitleyen Medcezir dizisi, çekildiği yerler açısından da oldukça merak ediliyor. Özellikle Mira ve Mert’in yaşadığı şahane, beyaz villaların çekildiği sahneler, İstanbul’un Tuzla ilçesinde yer alıyor. Tuzla Deniz Harp Okulu yakınlarındaki film seti, tam olarak Postane Mahallesi, Sağlık Sokak üzerinde bulunuyor. Dizideki üniversite sahneleri ise yine İstanbul’da bulunan Kemerburgaz Üniversitesi’nde çekilirken, Yaman’ın geldiği kenar mahalle olarak bahsedilen Tozludere de yine İstanbul’un Anadolu Yakası’nda, Ataşehir ilçesinde konumlanıyor.

MEDCEZİR NE DEMEK?

Gelgit veya med cezir, bir gök cisminin başka bir gök cismine uyguladığı kütle çekimi nedeniyle her iki cisimde meydana gelen şekil bozulmalarına Medcezir ismi verilir. 

Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 1

Eyüp Goksel 4 yıl önce

hic seyretmeyin ahlak bozucu igrenc bir dizi