Belediye Başkan'ı Taha Duymaz'ın evini yıktırdı! Büyük hediye....Taha Duymaz kimdir?

06 Haziran 2020, 09:06
Belediye Başkan'ı Taha Duymaz'ın evini yıktırdı! Büyük hediye....Taha Duymaz kimdir?

Hatay Yayladağ belediye başkanı Mustafa Sayın, sosyal medyada rekor kıran Taha Duymaz’ın 12 kardeşiyle yaşadığı eski evi yenisini yaptırmak üzere yıktırdı.

17 yaşındaki Taha Duymaz “Mutfağın pis, fakirsin diye linç edildim” demişti! Hatay Yayladağ belediye başkanı Mustafa Sayın, Taha’nın 12 kardeşiyle yaşadığı eski evi yenisini yaptırmak üzere yıktırdı. Yeni evine kavuşan Taha Duymaz'a bir destekte Demet Akalın'dan geldi .Demet akalın yaptığı yorumda Taha Duymaz'ın yeni evine Yatak odası takımı göndereceğini dile getirdi.

YENİ EŞYALARI GELDİ!

Taha Duymaz, çektiği yemek videolarıyla kısa sürede çok fazla takipçi kazanmış ve birçok insanın dikkatini çekmişti. Kısıtlı imkanlarla harikalar yaratan Taha Duymaz, yeni mutfak eşyalarıyla kavuşmanın heyecanını yaşıyor. aha, harika tariflerini artık yeni mutfak araç gereçleriyle yapacak.

GÜLBEN ERGEN CANLI YAYIN YAPTI!

Canlı yayında Taha Duymaz’a okulu dışarıdan bitirmesi için destek olacağını söyleyen Gülben Ergen, özellikle Hataylı işletmecilere Taha’ya sahip çıkmaları için seslendi. Binlerce kişinin katıldığı canlı yayında izleyiciler 17 yaşındaki Taha için geleceğin ‘MasterChef’i yorumunu yaptı. 

TAHA DUYMAZ KİMDİR?

Hatay Yayladağı ilçesinde Güveççi Köyü'nde yaşayan  Taha Duymaz, küçücük mutfağında çektiği yemek videolarıyla sosyal medyanın en çok konuşulanları arasında. 12 kardeşli bir ailede yaşayan ve ekonomik zorluklar çeken Duymaz, video çekmeye nasıl başladığını ve hayallerini anlattı. 

Posta gazetesine özel röportaj veren Taha Duymaz, okula gidemediğini 4. sınıfta eğitimini bırakmak zorunda kaldığını söyledi. Arabaya bindiğinde kusmaya başladığını anlatan Duymaz, "Arabaya binemiyorum küçüklüğümden beri. Başım dönüyor, midem bulanıyor. Hep zorla bindirildim arabaya. Komşumuzun bir akrabası, bu sorunumu çözmem için bana şehirde psikolog ayarladı. Onun ilk randevusu için çıktım sadece köyden ve o randevuya bir hafta kala arabaya bineceğim diye sürekli kusmaya başladım. Bir kere gittim doktora, bir daha gidemedim. Yıllarca doktora gitmedim, hastalanınca hep kendi kendimi tedavi ettim. Bahsettiğim komşumuzun götürdüğü doktor ilaçlar verdi, "Düzenli gel" dedi, gidemedim. Çok zor günler geçirdim. Köyden çıkmıyorum, kendimi eve hapsettim. Küçüklüğümden beri duygusalım, bu da aslında okula gidemememin bir nedeni. Ben evden çıkmadığım için pek arkadaşım yok, zaten benim yaşımda olanlar da okula gidiyor" dedi.

"ALABİLDİĞİM 3 MALZEMEYLE FARKLI YEMEKLER YAPMAYA ÇALIŞIYORUM"

Kronik hastalıkları olduğu için çalışamayan Taha Duymaz'ın anne ve babası, devletin verdiği 800 lira ile geçinmeye çalışıyor. Maddi imkansızlıklardan dolayı ve yaşadığı köyde 3 bakkal olduğu için her malzemeyi alamadığını söyleyen Duymaz, sözlerine şöyle devam etti: "Hep aynı malzemelerle farklı yemekler yapmaya çalışıyorum. Yemek yapmak beni iyileştirmeye başladı. Resmen terapi ediyor. İçimde verdiğim psikolojik savaşın azaldığını hissediyorum yemek yaptıkça.""Durumumuz iyi olmadığı için 'Belki yeteneklerimi gösteririm, para kazanırım' düşüncesiyle 2015 yılında YouTube kanalı açtım. Küçük bir telefon vardı, onunla çekiyordum. Telefon bozulunca kanalı silmek zorunda kaldım. Sonrasında yine açtım, yine telefon bozuldu. 2019'da açtığımda aynı sorunu yaşamadım. Sonra baktım Instagram'a daha çok bakılıyor. Oraya da videolar çekip koymaya başladım. Kısa sürede takipçim arttı."

"GÜZEL BİR MUTFAĞIMIZIN OLMAMASI BANA ENGEL DEĞİL"

"Videolarımı kız kardeşim çekiyor. Kendimi ne zaman kötü hissetsem mutfağa giriyor, yemek yapıyorum. Hayatımı yemeğe adadım. Kız kardeşim de sağ olsun bana yardım ediyor. Bu video işine ilk başladığım zamanlar evde yere oturup yemek yapıyordum. Güzel bir mutfağımız yok, malzeme eksiğim çok ama bunlar bana engel olamıyor."

BÜŞRA PEKİN'DEN FAHRETTİN KOCA'LI PAYLAŞIM!

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • teo 1 gün önce Şikayet Et
    bu cocuk kendini acındırıyo.heryerden ekipman ve yardım geliyo kullanmıyo bilerek diyolardı.paylaşımlarından 2.000 tl kazanıyormus dıyolardı
    Cevapla