3 ay aradan sonra nohut dürüme akın ettiler!

08 Haziran 2020, 12:40
3 ay aradan sonra nohut dürüme akın ettiler!

Gaziantep’te 3 aydır kapalı olan nohut dürümcüler yeniden hizmet vermeye başladı. Hasret kalanlar nohut dürüm yemeğe dakikalarca sıra bekledi.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle Gaziantep’te 3 aydır kapalı olan nohut dürümcüler yeniden hizmet vermeye başladı. Uzun süre bu lezzete hasret kalanlar da nohut dürümü satışı yapan yerlerde yoğunluk oluşturdu. Gaziantep’e özgü nohut dürümü satış noktaları, koronavirüs tedbirleri kapsamında 1 Haziran’da geçilen normalleşme süreciyle yaklaşık 3 aylık aradan sonra hizmet vermeye başladı.

Masaların sosyal mesafe kurallarına göre konumlandığı iş yerlerinde, müşteriler maske takmalarının ardından içeriye alındı. Müşteriler acılı ve acısız olarak hazırlanan nohut dürümünü yiyerek, bu lezzetle olan özlemini sonlandırdı.

Kentteki işletmecilerden Ahmet Kesen, vatandaşların nohut dürümünü çok özlediğini ifade ederek, şunları söyledi: "Pandeminin başlamasıyla birlikte müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığı açısından iş yerimiz kapalıydı. Şu anda sosyal mesafe kuralları ile ilgili tüm çalışmalarımızı yaptık. Gerekli uyarılarımızı yapıyoruz. "

 

 

 

 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar