İstanbul'da gidilecek en temiz ve en güzel plajlar

31 Temmuz 2020, 08:41
İstanbul'da gidilecek en temiz ve en güzel plajlar

İstanbul'da yaz sıcaklarından bunalanlar ve tatile gidemeyenler çareyi İstanbul'da bulunan plajlara gitmekte buluyor. Hafta sonu bir nebze de olsa rahatlamak denizin keyfine varmak isteyenler için en temiz plajları sizler için derledik.

Türkiye'nin en kalabalık nüfusuna sahip olan İstanbul, sıcaktan bunalan bir nebze de olsa serinlemek isteyenler İstanbul çevresinde bulunan plajları tercih ediyor. Kontrollü normalleşme sürecinde daha temiz ve daha izole plajlar da denizin tadını çıkarmak mümkün. İşte güvenle girebileceğiniz en temiz plajlar...

ŞİLE HALK PLAJI

Şile halk plajı, İstanbul'la yakın ve ulaşım kolaylığından herkesin rahatlıkla tercih edebileceği ve aynı zamanda ücretsiz olmasına rağmen mavi bayrak almayı başarmış nadir plajlardan. 

ADA BEACH CLUB / HEYBELİADA

İstanbul Heybeliada da bulunan "Ada beach club" adanın sakin ve tertemiz havasında denizin muhteşem güzelliğinin tadına çıkarmak isteyenler burayı tercih edebilir. Adaya Bostancı ya da Kadıköy'den kalkan vapurlarla ulaşım sağlayabilirsiniz. Giriş ücreti 60 tl'dir.

UZUNYA BEACH / KİLYOS 

Uzunya Beach

Muhteşem deniziyle ve aynı zamanda keşfedilmemiş saklı kalmış bir koy olan Uzunya Beach görü görebileceğiniz en temiz ve sakin koylardan. Orada bulunan restoran da sabahın erken saatlerinde serpme kahvaltını keyfini çıkarabilirsiniz. 

KİLİMLİ KOYU / AĞVA

Kilimli Koyu

İstanbul'a iki saatlik uzaklıkta bulunan bu koyun tertemiz sularında yüzebilir, dilerseniz kamp yapabilirsiniz. Kilimli koyunu diğer koylardan ayıran en önemli özellik dalgaların aşındırarak oluşturduğu muhteşem kaya yapıları. Koyun eşsiz manzarası ve sakinliğiyle unutamayacağınız bir gün geçirebilirsiniz.

SEDEF ADASI HALK PLAJI

Sedef adası, prens adalardan kabul edilen sakin ve temiz deniziyle hafta sonu insanların en çok tercih ettiği yerler arasındadır. Bu adada yazın en sıcak gününde bile kavurucu sıcaktan hiç etkilenmeden devamlı esen rüzgarın tadını çıkarabilirsiniz.Ücretli bir plaj olan Sedef plajında su kaydırağı, şezlong, soyunma kabinleri ve duşlar bulunmakta.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar