Kız kıza gidebileceğiniz en güzel tatil rotaları

02 Temmuz 2020, 09:00
Kız kıza gidebileceğiniz en güzel tatil rotaları

Şu dönemde seyahat etmek çok kolay olmasa da yine de kız kıza tatil planlarınızı yapabileceğiniz birbirinden güzel tatil rotaları bulunmakta. Hafta sonu ya da birkaç günlük ayarlayıp gidebileceğiniz keyifli alternatif rotaları sizler için araştırdık. İşte kız kıza gidebileceğiniz en güzel tatil rotaları:

Ülkemizde huzurla kız kıza tatil yapılabilecek birçok yer bulunmakta. Evlerde geçirilen birkaç ayın ardından herkese en azından hafta sonu ya da birkaç gün bir yerlere kaçmak kafa dinlemek çok iyi gelecektir. Kafa dengi arkadaşlarla tatile çıkmak için çok güzel ve eğlenceli rotalar mevcut İşte bu rotalardan bazıları:

AYVALIK / CUNDA

Cunda adası, kız kıza yapılabilecek en güzel tatil rotalarından. Ege'nin muhteşem denizi, koyları, şirin dükkanları, adada bulunan taş sokaklar ve kendine has mitolojik mekanlarıyla kendinizi masal dünyasında hissedebilirsiniz. Aynı zamanda muhteşem Ege yemekleriyle ve mezeleriyle adeta lezzete doyacağınız yerlerden. Cunda'da konaklamak isterseniz çok güzel ve kendine has butik oteller de bulunmakta.

KAPADOKYA

Yüzyıllar boyunca aşınan kayaların oluşturduğu büyüleyici şekiller, gün batımı manzarasını izleyebileceğiniz muhteşem manzaralar bulunmakta. Aynı zamanda güneşin doğuşunu bu muhteşem coğrafyayı gökyüzünde büyüleyici görüntüsüyle süzülen balonlarla keşfedebilir anın tadını çıkarabilirsiniz. Konaklamak için mağara otellerini tercih edebilirsiniz.

GÖCEK

Arkadaşlarınızla sakin bir yerde tatil yapmak gibi bir planınız varsa Göcek çok ideal tatil yerlerinden. Çok küçük bir yer olan Göcek'te doğanın eşsiz güzelliğine ve eşsiz turkuaz sularına güzelliğine doyacaksınız. Burada konaklama ve yeme içme diğer yerlere göre biraz daha pahalı ama daha uygun denize sıfır olmayan butik otelleri tercih edebilirsiniz.

ESKİŞEHİR

Eskişehir ,son dönemde çok popüler olan ve herkesin Avrupa'da bulunan şehirlere benzettiği kültürel bir yer. Şehirde bulunan Porsuk çayında bulunan gondol turu yapabilir, porsuk çayının bulunduğu yerde kurulu olan kafelerde oturup muhteşem manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Odun pazarının renkli sokaklarında dolaşabilir, çok geniş alana kurulmuş olan Sazova parkını dolaşıp kendinizi Disneyland masallarından birinde zannedebilirsiniz.

DATÇA

Muğla'nın doğal güzelliklerinden biri olan ve 50 ye yakın koyu bulunan Datça, tatil için seçilecek en güzel rotalardan. Datça'da bulunan keşfedilmemiş koyları tekne turlarıyla keşfedebilir, Doğal bir havuz görünümünde olan koylarında yüzebilir güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar