Marmara bölgesinde yer alan Kefken, hafta içi ve hafta sonu en çok tercih edilen tatil yerlerinin başında geliyor. İstanbul'a yakınlığıyla da kolaylıkla gidebileceğiniz Kefken doğal güzellikleriyle sizi bekliyor. Kefken nerede nasıl gidilir? Detaylar haberimizde:

Koceli'nin Kandıra içesinde yer alan Kefken Karadeniz'in serin sularında muhteşem doğasıyla ziyaretçilerini bekliyor. Kurban Bayramında şehir dışına çıkamayanların günübirlik deniz tatili yapabilecekleri en güzel rotalardan biri. Mavi bayraklı sulara sahip olduğu için aynı zamanda İstanbul'a çok yakın ve ulaşımı kolay olduğu için birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Günübirlik olarak kolaylıkla gezebileceğiniz Kefken hem deniziyle hemde kamp yapabileceğiniz alanlarıyla doğa severleri bekliyor. 

KEFKEN'E NASIL GİDİLİR?

Kefken'e İstanbul'dan gelecek olanlar tem otoyolunu kullanarak İzmit'e ulaşabilir. Daha sonra İzmit'te bulunan Kandıra sapağından  giriş yaparak yaklaşık 40 km kadar yol gittikten sonra Kandıra'ya varıyorsunuz. Kandıra'ya vardıktan sonra bir 20 km kadar daha gittikten sonra Kefken'e varabilirsiniz. Adapazarı kaynarca istikametinden de yaklaşık 55 km'lik yolculuktan sonra Kefken'e ulaşım sağlayabilirsiniz.

KEFKEN'DE GEZİLECEK YERLER

Kefken adası: Cenevizlilerden kalma kale surlarıyla kaplı olan ada 1. derece sit alanı olarak günümüzde korunmaktadır. Kefken adası, denize girmek isteyenlerin çok seveceği birçok güzel ve temiz koylara sahip. Cenevizliler döneminden kalma kale surlarının içinde yaklaşık 40'a yakın kuyu bulunmaktadır. 

Kefken Adası

Cebeci plajı: 6 km uzunluğunda Mavi bayraklı sahil unvanı alan Cebeci sahili çadır kampı ve birçok konaklama seçenekleri mevcuttur. Genelde hafta sonu yoğun olan kumsal tertemiz sularıyla denize girmek isteyenler tarafından çok tercih ediliyor. 

Cebeci plajı

Sarısu plajı: Kerpe'ye yakın olan Sarısu plajının bir tarafı set gölü diğer tarafı da küçük bir göl. Bu ilginç ve güzel oluşumundan dolayı özellikle yüzmek isteyenlerin geldiği yerlerden.

Sarısu Plajı

Pembe kayalıklar: Kefken merkezin biraz dışında yer alan Pembe kayalıklar zamanla aşınarak oluşan bu kaya oluşumlarıyla herkesi büyülüyor. Pembe kayalıkların en önemli özelliği güneş batarken kaya oluşumlarının renginin pembeye dönmesidir. Adını da zaten buradan almaktadır.

Pembe Kayalıklar

Kumcağız sahili: Kurtköy bölesinde yer alan Kumcağız Kefken'in en büyük plajı. Daha çok kampçıların ve çocuklu ailelerin tercih ettiği plaj hafta sonları çok kalabalık olmaktadır. Tertemiz ve kumlu sahillere sahip olduğu için kampçıları en uğrak noktalardan biri.

Kumcağız sahili

 

İLİŞKİLİ HABER

2020 en güzel resimli Kurban Bayramı mesajları

İLİŞKİLİ HABER

Bayrama özel kombin önerileri

BİR YORUM YAPIN 0