Esenköy'e nasıl gidilir? Esenköy'de gezilecek yerler

03 Ağustos 2020, 09:24
Esenköy'e nasıl gidilir? Esenköy'de gezilecek yerler

Turistler için farklı aktivite seçenekleri sunan Esenköy Yalova merkezine yakın ve ormanlık alanlarının ve masmavi denize sahip olduğu çok tercih edilmektedir. Esenköy, İstanbul'un koşturmacasından birazda olsa kurtulmak isteyenler ve deniz ve güneşli tatilleri sevenler için ideal tatil yerlerinden birisi Esenköy nerede nasıl gidilir, sizler için araştırdık. İşte detaylar:

Yalova'da yer alan Esenköy Marmara ile denize paralel bir şekilde uzanan dağların arasında yer alır. İstanbul'a yakın ve ulaşımı kolay olduğundan dolayı haftasonu denize girmek isteyenlerin ve sakin bir tatil geçirmek isteyenler tarafından tercih ediliyor. Esenköy aynı zamanda muhafazakar kesim için güzel bir alternatif tatil seçenekleri arsında. Muhafazakar bayanların deniz tatilinde rahatlıkla denize girebilecekleri korunaklı kadın plajları bulunmaktadır. Esenköy hem merkeze yakın hemde kadınların için özel yapılan plajlar çok uygun fiyatla girebilirsiniz. Kadın plajlarıyla ünlü olan Esenköy'de ailecek denize girmek isteyenler içinde sahil şeridinde birçok aile plajları yer almaktadır. Konaklamak isteyenler için birçok seçenek bulunmaktadır. Esenköy'de kalabileceğiniz aile pansiyonlarını yanı sıra, bunglov evi, apart ev kiralayabilir ya da butik otellerde uygun fiyatlara kalacağınız yerleri tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında çok turist ağırlayan Esenköy köy olma özelliğini şimdiye kadar koruyor. İşte Esenköy hakkında merak edilenler:

ESENKÖY'E NASIL GİDİLİR?

İstanbul'dan Esenköy'e gitmek isteyenler karayolu ve deniz yolunu kullanarak kolaylıkla ulaşım sağlayabilirler. Deniz yolunu kullanmak isteyenler yaz kış seferleri devam eden İdo hatlarıyla Yenikapı'dan direk Esenköy'e geçiş yapabilirler. Aynı zamanda günübirlik gitmek isteyenler için Turyol'un Kadıköy ve Eminönü'den Esenköy'e günlük olarak vapur seferleri yapılmaktadır. Kendi özel aracınızla gidiyorsanız yaklaşık 45 dakika içinde Esenköy'e ulaşım sağlayabilirsiniz.

ESENKÖY'DE GEZİLECEK YERLER

ESENKÖY ŞELALESİ

Taz dağında doğan Esenköy şelalesi yaklaşık 8 km sonra denize dökülmektedir. Yüksek debili olan şelalenin orada yürüyüş parkurlarında yürüyüş yaparak bu manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Parkur sonunda yer alan büyük şelaleye ulaşıp orada bulunan havuzda suya girme şansı elde edebilirsiniz. Yolculuk boyunca muhteşem manzaralarla karşılaşabileceğiniz parkurda güzel zaman geçirebilirsiniz.

YEŞİL VADİ

Doğanın içinde ormanın içinde yer alan yeşil vadi piknik yapabilir ya da orada bulunan at tesislerinde atlara binme imkanı elde edebilirsiniz.

Esenköy'de denize girmek isteyen kapalı kadınlara uygun plajlar

Esenköy'de kapalı kadınlara özel 3 adet plaj bulunmaktadır. Bu plajlar Reis, Özgür ve Serander plajlarıdır.

Reis plajı

Muhafazakar kadınların rahatlıkla denize girebileceği bu plajları kadınlar işletmektedir. Korunaklı olan plajlarda mescitler ve yemek yiyebileceğiniz alanlarda bulunuyor.

Özgür plajı

Denizi çok temiz olan Esenköy‘ün insana huzur veren doğasında yer alan Serander Çamlıbel Bayanlar Plajı son dönemde kadınlar tarafından en çok tercih edilen yerler arasında yer alıyor. Bu plaja giriş ücreti şezlong ve park ücreti dahil sadece 40 TL ödüyorsunuz.

Serander plajı

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar