Masterchef Mehmet Yalçınkaya aşçılık okulu nerede?

14 Eylül 2020, 08:53
Masterchef Mehmet Yalçınkaya aşçılık okulu nerede?

MasterChef jürilerinden Mehmet Şef yorumları ve tavırları ile dikkatleri üzerine topluyor. MasterChef yarışmasının sevilen yüzlerinden Mehmet Şef hayat hikayesi ve başarılarıyla olduğu kadar, sosyal medyada geniş takipçi kitlesiyle de dikkat çekiyor. Sizler için Şef Mehmet Yalçınkaya hakkında merak edilenleri derledik.

TV8 ekranlarının en çok izlenen programlarından MastercChef 2020'nin jüri üyelerinden Mehmet Yalçınkaya, sosyal medyanın en çok merak ettiği ve ilgiyle takip ettiği isimler arasında yer alıyor. 46 yaşında olan ve 2 yıl önce Türkiye Lezzet Ödülleri'nde 500 bin üzerinde kişinin oylarıyla En iyi Şef Ödülü’ne layık görülen Yalçınkaya, dünya genelinde tanınan başarılı aşçılardan biri olarak da tanınıyor. 

MEHMET YALÇINKAYA AŞÇILIK OKULU

Mehmet Yalçınkaya'nın bir de koordinatörlüğünü yürüttüğü aşçılık okulu mevcut. İstanbul Anadolu Yakası’nın saygın otellerinden olan Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’in mutfağını yönetmekle sorumlu olan Mehmet Yalçınkaya, burada Ödüllere doymayan büyük şef' unvanına da sahiptir.

MASTERCHEF MEHMET YALÇINKAYA KİMDİR?

Mehmet Yalçınkaya, 21 Ocak 1974 tarihinde Bolu'da dünyaya geldi. 2004 yılında İstanbul Yemek Akademisi'nde insan anatomisi ve sindirim sistemi konuları üzerine eğitim aldı. 1 yıl sonra Amerika'nın ünlü gurme dergisi 'CULINARY' tarafından Trend Chef unvanıyla biyografisi ve spesiyalleri paylaşıldı. Türkiye'de 'Fusion Mutfak' akımını yapan ilk isim oldu.

Madalya, şilt ve sertifikalar kazandı. Almanya, İtalya, Fransa, Katar  ve Yunanistan gibi ülkelerde koordinatörlük yaptı. 2008 yılında Almanya'da yapılan IKA OLİMPİYADE DER KÖCHE'nin A kategorisinde Dünya 3.'sü oldu. 2012 yılında Dünya Aşçılar Olimpiyatları'nda Dünya 2.'si oldu.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar