Çiftçilik yapan ilkokul mezunu kadın 2. kitabını yazıyor!

Artvin'in Yusufeli ilçesinde yaşayan ilkokul mezunu Balcan Koçoğlu, bağ bahçe işleriyle uğraşıp hayvan otlatırken bir taraftan da yandan da ikinci kitabını yazıyor.

Antalya'da 20 yıl yaşadıktan sonra 3 sene önce eşiyle memleketi Artvin'e dönen Balcan Koçoğlu, Yusufeli ilçesine bağlı Erenköy'de, tarım ve hayvancılıkla uğraşmaya başladı. İlkokul mezunu olmasına rağmen okuma ve yazma tutkusundan asla vazgeçmeyen 55 yaşındaki Koçoğlu, boş zamanlarında farklı konularda yazarak kendini geliştirmeye çalıştı. Yaklaşık 4 yıl önce kitap yazmak üzere kolları sıvayan Koçoğlu'nun deneme tarzındaki "İçimdeki Ben" adlı kitabı 2019'da yayımlandı.

Yazarlığı sürdürmeye karar veren Koçoğlu, sürekli heybesinde taşıdığı kalem ve defteriyle dağ bayır, tarla bahçe demeden ikinci kitabını yazıyor. Yıllardır içinde yaşattığı hayalini gerçekleştirmek için 4 yıl önce yazmaya başladığını belirten Koçoğlu, ilk kitabının geçen yıl okuyucuyla buluştuğunu ifade etti.

Koçoğlu, deneme türündeki ilk kitabında yaşama dair duygularını, gözlemlerini ve anılarını aktarmaya çalıştığını kaydederek, şöyle devam etti:

"Yazarken çok heyecanlandığım, ağladığım, güldüğüm zamanlar oldu. İlkokul mezunu olmama rağmen yazmayı, okumayı hiç bırakmadım. Duygularımı, düşüncelerimi, gözlemlerimi, anılarımı kaleme dökmek bana haz veriyor. Bazen insan başka birine karşı duygularını tam ifade edemiyor. Yazmak insanın kendiyle konuşması, dertleşmesidir. Yazarak insan rahatlıkla kendini ifade edebilir. Ben de bu yüzden yazmayı çok seviyorum."

'Sorgu Sual' programına katılan Şevval Şahin'e ağır tepkiler!

İLİŞKİLİ HABER

'Sorgu Sual' programına katılan Şevval Şahin'e ağır tepkiler!

BİR YORUM YAPIN 0