Ivanka Trump'ın maske takmaması çocuklarının okulunu etkiledi!

14 Kasım 2020, 10:07
Ivanka Trump'ın maske takmaması çocuklarının okulunu etkiledi!

Amerika mevcut Başkanı Trump'ın danışmanı olan kızı Ivanka Trump'ın maske takmaması çocuklarının okul düzenin bozulmasına sebep oldu. Velilerin tepkisi nedeniyle çocukların okulu değiştirildi.

ABD'nin 45'inci dönem başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump ile eşi Jared Kushner 2017'den bu yana başkanın danışmanlığını yapıyor. Üç çocukları olan çiftin iki çocuğu üç yıldır, başkentteki Milton Gottesman Yahudi Okulu'na gidiyordu. Ama geçen ay çift çocuklarını buradan alıp başka bir okula yazdırdı. Bunun nedenini araştıran Amerikan medyası okulda maske krizi çıktığı iddialarına ulaştı.

Ivanka trump

Business Insider'ın haberine göre; okul, kendi salgın önlemi protokolünü takip ediyor. Yani, tüm velilerden maske takmayı, sosyal mesafeye uymayı, kalabalık toplantılara katılmamayı taahhüt etmeleri isteniyor.

Ivanka Trump ve eşinin resmi etkinliklerde maskesiz görüntülenmesi, 26 Eylül'de Beyaz Saray'da salgının patlak vermesine yol açan toplantıda sosyal mesafeye uyulmaması velilerin tepkisini çekti. En az üç veli şikayet etti.

Okul yönetimi ile uzlaşamayan Trump ve Kushner çifti de çocuklarını almak zorunda kaldı. Çiftin yakınları, "Yeni okulu birebir eğitim için seçtiler" dedi.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar