Koronavirüsü bitirecek aşıyı Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin, geliştirdi. BioNTech şirketinin sahibi olan Şahin, eşiyle beraber geliştirdikleri aşıya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan da destek geldi. Tüm dünyayı ilgilendiren aşı geliştiren Şahin'in hayatı hakkındaki gerçekler ise ortaya çıktı. Fakir bir ailenin oğlu olan ünlü bilim insanının çocukluk fotoğrafı sosyal medyada paylaşıldı.

AK Parti Gaziantep İl Başkan Yardımcısı Fatih Muhaddis Fedaioğlu, sosyal medya hesabından BioNTech'in sahibi Prof. Dr. Uğur Şahin'in ailesine ait bir fotoğraf paylaştı. Hatay doğumlu olan Şahin'in 4 yaşında Almanya'nın Köln şehrindeki Ford Motor Company fabrikasında çalışan babasının yanına yerleşmiş. O yıllara ait fotoğrafta ünlü bilim insanının zor şartlarda büyüdüğü böylece ortaya çıktı.

en sağdaki prof uğur şahindir. çorabı yırtık olan kardeşi modacı. ablasının kucağındaki kardeşi ise diş hekimidir

Şimdilerde sahip olduğu şirketin piyasa değeri 20 milyar euro olan bilim insanı eşi ile beraber korona aşısı geliştirdi. Eşi Özlem Türeci ile beraber Almanya'nın en zengin 100 kişisi arasında yer alıyor.

prof dr uğur şahin ve eşi özlem türeci

Geliştirdiği koronavirüs aşısı sayesinde tüm dünyanın ilgi odağı olan Şahin'e en büyük desteği ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan verdi. 

fahrettin kocadan uğur şahine destek

İLİŞKİLİ HABER

Bakan Soylu ve ünlü şarkıcı Sinan Akçıl'dan minik Ayda'ya ziyaret

İLİŞKİLİ HABER

Demet Akalın'dan Sinan Akçıl'a Ayda üzerinden bebek göndermesi!

BİR YORUM YAPIN 6

Ramazan 1 yıl önce

Yakinda Nobel ödülünü alacak InsAllah insanliga büyük hizmet vermis bilim adami.

Gurbetci 1 yıl önce

Benim de cocuklugum aklima geldi, insanlar nereden nereye gelebiliyorlar. Hakikatten ben de bu resimden cok etkilendim. Hepimiz alamanciyiz!

tamam 1 yıl önce

doğduğun yer değil doyduğun yer memleketin doğduğu yer değil yetiştirenin vatandaşıdır unutmayın boşuna bizlik ida etmek beyhudedir bizden olsaydı bize gelirdi veya bizden olduğunu söylerdi bizi allah selamet versin herkese

gurbetci Hasan 1 yıl önce

Babasina ne kadar benziyor o baba ve annenin ellerinden opuyorum ALLAH razi olsun onlardan

abdullah 1 yıl önce

bulaşın yayılması azaltılabilir. Tüm okullarda ayakkabısız eğitime geçilmeli, kore gibi.

Yorumların Tümünü Okuyun