İstanbul'da doğasıyla kendine hayran bırakan yerler

15 Şubat 2021, 08:59
İstanbul'da doğasıyla kendine hayran bırakan yerler

İstanbul'da metropolün tüm yoruculuğundan uzaklaşmak istenildiğinde gidilebilecek bir çok nokta bulunur. Buralarda doğayla iç içe olup eşsiz manzaranın tadını çıkarabiliyorsunuz. Özellikle içerisinde, hafta sonu sokağa çıkma yasağını geçirebileceğiniz yerleri de bulunduran İstanbul'da doğasıyla kendine hayran bırakan yerler listesini, sizler için derledik.

İstanbul için alışveriş merkezleri ve trafiğiyle ünlü şehir gibi algı, son dönemlerde gittikçe yaygınlaşmaktadır. Bir ülke büyüklüğünde olan nüfusuyla sosyalleşmeye yönelik aktivitelerin yapılabileceği yerlere en yüksek seviyede sahip olan İstanbul'da, vatandaşlar 2 günlük de olsa kaçıp sakince kafa dinleyebilecekleri ve doğanın tadına varabilecekleri yerler ararlar. Ulaşım açısından kolay, tek başınıza rahatlıkla vakit geçirebileceğiniz bu turistik yerler aynı zamanda eşsiz bir manzaraya da sahip oluşlarıyla da dikkat çekiyorlar. Peki İstanbul'da bu amaçla gidebileceğiniz yerler nerelerdir?

# 1 BEYKOZ

İstanbul'un en meşhur ilçelerinden olan Beykoz'da, sayısız dizi de çekilmiştir ve çekilmeye devam ediliyor. Birçok konak ve villa tipi evi bulunduran ilçede, yürüyüş yapılabilecek ormanlar da bulunuyor. İki günlük hafta sonu değerlendirmesi için Beykoz'u tercih edebilirsiniz.

# 2 POLONEZKÖY

Günübirlik kalınabilecek evleri, otelleri ve yürüyüş yapılıp kafa dinlenebilecek ormanlarıyla Polonezköy, doğayla iç içe vakit geçirmenizi sağlayacak en ideal yerlerden biridir. Burada kendin pişir - kendin ye usulü mangal keyfi de yapabilirsiniz.

# 3 BÜYÜKADA

Vapurla rahatlıkla gidip gelebileceğiniz Büyükada'da konaklayabileceğiniz oteller de bulunuyor. Burada geçecek 2 günlük seyahatte, bisiklet turu yapmak en eğlenceli aktivitelerden oluyor.

# 4 KEMERBURGAZ

Kemerburgaz denilince akla gelen ilk yer Kent Ormanı'dır. Ancak burada Kent Ormanı dışında Ayvat Bendi Tabiat Ormanı gibi yerler de bulunuyor. Muhteşem görselliği sahip olan bu yerlerde Ayvat Gölü'nü görebilmeniz, yürüyüş yapabilmeniz mümkün oluyor. Bölgede 9 tane tabiat parkı bulunuyor. 

# 5 HEYBELİADA

Tıpkı Büyükada gibi vapur sayesinde rahatlıkla seyahat edebileceğiniz Heybeliada, renkli ağaçları ve piknik alanlarıyla dikkat çekiyor. Burada farklı kültürlerin izlerini görebiliyor, Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesi'ni gezebiliyorsunuz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar