Bozkır Arslanı Celaleddin oyuncuları kimlerdir? Bozkır Arslanı Celaleddin konusu nedir?

06 Mayıs 2021, 13:38
Bozkır Arslanı Celaleddin oyuncuları kimlerdir? Bozkır Arslanı Celaleddin konusu nedir?

Cengiz Han'ın bile övgülerle bahsettiği tarihe cesaretiyle damga vurmuş Celaleddin Harzemşah'ın hayatı dizi oluyor. Bozkırda Moğolları mağlup eden Celaleddin hayatını anlatacak dizi de Özbek oyuncular da yer alacak. Bozkır Arslanı Celaleddin oyuncuları kimlerdir? Bozkır Arslanı Celaleddin konusu nedir?

Yaptığı projelerle reytingleri alt üst eden Bozdağ yapım şirketi bu kez Bozkır'a damga vuran Celaleddin Harzemşah'ın hayatını ekranlara getirecek. Tarihe damga vuran Celaleddin'in İslam dünyasını kaos ve savaştan çıkartıp Anadolu sınırlarına getirir. Bunun aynı sıra Moğolları büyük bir mağlubiyete uğratan Celaleddin Harzemşah, Moğol komutanı Cengiz Han'ın bile övgüsünü kazanır.  Atv ekranlarında  yayınanacak dizisin ilk tanıtımı seyirciyle buluştu.

Dizinin yapım ve proje tasarımını Mehmet Bozdağ üstlendi. Genel yönetmenliğini Metin Günay'ın, yönetmenliğini Kazakistanlı Nurgissa Almurat yapacak.

bozkırın arslanı celaleddin

BOZKIRIN ARSLANI CELALEDDİN'İN OYUNCULARI KİMLERDİR?

Türk-Özbek ortak yapımı 'Bozkır Arslanı Celaleddin'in başrolünü Emre Kıvılcım, Özbekistanlı Yulduz Radjova, Rano Shodiyeva, Rayxoun Ulesanova, Tohir Saidov, Saide Rametova, Gülenay Kalkan Ünlüoğlu yer alıyor. Ayrıca  Cemal Hünal, Sezgin Erdemir, Ferhat Yılmaz, Kaan Yalçın gibi isimler de yer alıyor.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar