Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası açıkladığı normalleşme takvimine göre birçok işletme yeniden faaliyet göstermeye başladı. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte kullanımı, ziyaretçi sayısı artan işletmelerden olan yüzme havuzları, hamamlar ve saunaların da bu işletmeler arasında olup olmadığı merak ediliyor.

1 Haziran tarihi itibariyle Türkiye'de yeni dönem başladı. Normalleşme adımları kapsamında birçok işletme, mekan belirlenen kısıtlamalar dahilinde yeniden faaliyet göstermeye başladılar. Kısıtlamaya ilişkin kararların alındığı Kabine Toplantısı'nda kafe ve restoranlar kadar yüzme havuzları, sauna ve hamamlar için de bir karar alınıp alınmadığı merak ediliyor. Peki yüzme havuzları, sauna ve hamamlar yeniden faaliyete geçti mi? İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelgeye bağlı olarak faaliyetlerini gösteren yüzme havuzları, sauna ve hamamlarla ilgili merak edilen detayların hepsi haberimizde.

  • Kabine Toplantısı 31 Mayıs 2021 akşamı gerçekleşti.
     
  • Toplantıda, Kademeli Normalleşme sonrası dönemle ilgili kararlar alındı.
     
  • Kararları toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı.
     

İLİŞKİLİ HABERMekanlar açılıyor mu? Kafe, restoran ve lokantalar için kararlar açıklandı

HAMAMLAR, SAUNA VE YÜZME HAVUZLARI AÇIK MI?

İçişleri Bakanlığı'nın 14 Nisan 2021 tarihinde yayımlanan genelgesine göre faaliyetlerine ara vermiş olan işletmeler arasında yer alan faaliyet alanında bulunan işletmeler, Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi'nde her işletme için ayrı ayrı hazırlanmış olan kurallara harfiyen uyulması kaydıyla faaliyet gösterebilecekler.

İLİŞKİLİ HABER1 Haziran sonrası normalleşme takvimi belli oldu! İşte 1 Haziran sonrası uygulanacak tedbirler

*Çalışma saatleri pazar günü hariç sabah 07.00 - akşam 21.00 olacak.

Bu işletmeler arasında açık yüzme havuzları da bulunmaktadır. Ancak kapalı yüzme havuzları, saunalar ve hamamların işletmelerine, yeni bir karar alınıncaya dek ara verilecek.

İLİŞKİLİ HABER

Deniz salyası nedir? Deniz salyası nasıl oluşur, nasıl temizlenir? İşte müsilaj nedenleri

İLİŞKİLİ HABER

PVC döşeme nedir ve nasıl yapılır? PVC döşemeler hakkında bilinmesi gerekenler

BİR YORUM YAPIN 0