İzmir Ekonomi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Pınar Oğuz Ekim, 3 öğrencisinin de emeklerinin bulunduğu "Advoard Robotics" adlı teknolojiyle Türkiye'nin en başarılı 5 kadın girişimcisinden olmayı başardı.

"Advoard Robotics" adını verdiği şirketiyle başarı hikayesi yazan Doç. Dr. Pınar Oğuz Ekim, ABD büyükelçiliğinin desteklediği Tekno Kadın Girişimciler Akademisi Programına damga vururken, gururumuz olmayı başardı. 

doç. dr. pınar oğuz ekim ve ekibi

KATILMA HAKKI KAZANAN 5 KADINDAN BİRİ OLDU!

Türkiye'nin birbirinden farklı fikir ve teknolojiyle katıldıkları programda jürinin dikkatini çeken Ekim, Fransa'nın başkenti Paris'te gerçekleşecek Avrupa'nın en büyük girişim ve teknoloji fuarı VivaTech'e katılma hakkı kazanan 5 kadın girişimciden biri oldu.

doç. dr. pınar oğuz ekim ve ekibi

"BÜYÜK BİR FIRSAT"

Doç. Dr. Ekim, "Öğrencilerimin enerjisi ve heyecanıyla benim tecrübem birleşti; ortaya örnek gösterilecek çok başarılı projeler çıktı. Tekno Kadın Girişimciler Akademisi Programı, hem eğitim alınan hem proje sunumu yapılan bir alan. Böylesine önemli bir programda başarıya ulaşmak beni çok mutlu etti. Bu fuar, yurt dışı pazarına ulaşmak ve çevremizi geliştirmek açısından bizler için büyük fırsat. Bunu en iyi şekilde kullanmak istiyoruz" açıklamasında bulundu.

İLİŞKİLİ HABER

Devlet desteğiyle güzellik merkezi kuran kadın girişimci 15 kişiyi istihdam ediyor!

BİR YORUM YAPIN 0