Kurbanlık nereden alınır? İstanbul'da kurbanlık hayvan nereden alınır?

Kurban Bayramıyla beraber kurbanlık araştırması yapmaya başlayan pek çok vatandaş "Kurbanlık nereden alınır? En iyi Kurbanlık nerede satılıyor?" gibi sorulara yanıt arıyor. Türkiye'nin neredeyse her noktasında yer alan bazı market zincirlerinden kurbanlık alışverişinizi yapabilirsiniz. İşte Kurban Bayramı'nda kurbanlık almak için en iyi adresler...

Kurban Bayramına sayılı günler kala birçok vatandaşı kurbanlık telaşı sarmaya başladı. İslam dininde önemli bir yer edinen Kurban Bayramı'ndan önce arama motorlarında hızlı bir araştırma içerisine giren vatandaşlar, uygun fiyata kurbanlık almak için seçenekleri değerlendiriyor. Kimileri Kurban Bayramına özel olarak kurulan kurban pazarlarında soluğu alırken kimileri de internetten alışveriş yapmayı tercih ediyor. Kurbanlık için en doğru tercih konusunda kararsızlık yaşıyorsanız hiç endişelenmeyin! İnternet üzerinden hızlı ve pratik bir şekilde küçükbaş ya da büyükbaş kurbanlık satın alabileceğiniz en doğru adresleri sizler için araştırdık. Gelin, "Kurbanlık nereden alınır?" sorusuna birlikte yanıt arayalım.

Kurban Bayramı için derin dondurucu nasıl seçilir? 2022 En iyi derin dondurucu modelleriİLİŞKİLİ HABERKurban Bayramı için derin dondurucu nasıl seçilir? 2022 En iyi derin dondurucu modelleri

KURBANLIK NEREDEN ALINIR? KURBANLIK NEREDEN BAKILIR?

Büyük market zincirleri uzun yıllardır kurbanlık almak isteyenlere uygun seçenekler üreterek hızlı bir çözüm sunuyor. Neredeyse Türkiye'nin her köşesinde bulunan bu market zincirlerinden biri olan Migros'ta kurban satın alabilirsiniz. İslami usullere uygun bir şekilde seçilen kurbanlıklar, kesilmeden önce veteriner hekimler tarafından %100 muayene edilir ve onaylı kesimhanelerde İslami kurallara uygun olarak bayram namazına takiben, vekalet alınarak din görevlisi ve noter huzurunda kesim gerçekleşir. Ardından soğuk odalarda dinlendirilen etler soğuk zinciri korunarak alıcıya teslim edilir ya da siz mağazadan da teslim alabilirsiniz.

Kurban Bayramı için kurbanlık seçimi

Kurban Bayramı için kurbanlık seçimi

Migros 2022 güncel kurbanlık fiyatları ise şu şekilde;

  • En az 12 Kg Koç satış fiyatı: 2.995 TL
  • En az 25 Kg 1/7 hisse Büyükbaş: 4.595 TL
  • En az 16 Kg Koç Kıvırcık: 3.595 TL

*Bazı kredi kartlarına taksit seçeneği mevcut*

Öte yandan bir diğer seçenek olarak A101'den kurbanlık alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. İslam esaslarına uygun olacak şekilde seçilen ve gerekli sağlık kontrollerinden geçen kurbanlıklar, kesildikten sonra toplu halde soğutma odalarında bekletiliyor. Ardından uygun sıcaklığa düşen kurbanlıklar 4 temel parçaya bölünerek tam ve kemikli olacak şekilde özel poşetlerde kolilere yerleştiriliyor. Hazır olan kurbanlıklar adrese teslim edilerek alıcıya ulaşıyor. 

Kurbanlık alınacak yerler

Kurbanlık alınacak yerler

A101 2022 güncel kurbanlık fiyatları ise şu şekilde;

En az 20 Kg 1/7 hisse Büyükbaş: 3.595 TL
En az 16 Kg Karaman Koç: 3.195 TL

*Bazı kredi kartlarına taksit seçeneği mevcut*

Migros veya A101 dışında kurbanlık alışverişi yapabileceğiniz bir diğer yer ise Carrefoursa olacaktır. %100 yerli besi kurbanlıklar Afyonkarahisar ve Aydın'daki çiftliklerde özel olarak yetiştirilerek veteriner hekimlerin kontrolünden geçer. Din görevlisi, noter ve veteriner hekimler tarafından kesimi gerçekleştirilen kurbanlıklar, kesim sonrası ayrı bir ortamda muhafaza edilir. Daha sonra soğuk zincir korumasında bekletilen kurbanlıklar paketlenerek alıcıya teslim edilir.

Kurban Bayramı

Kurban Bayramı

Carrefoursa 2022 güncel kurbanlık fiyatları ise şu şekilde;

  • Sakatat dahil en az 17 Kg Kıvırcık Koç satış fiyatı: 2.995 TL
  • Sakatat dahil az 20 Kg  Kemiksiz et 1/7 hisse Büyükbaş: 3.950 TL

*Bazı kredi kartlarına taksit seçeneği mevcut*

İYİ BAYRAMLAR DİLERİZ!

 İkiz bebek olma ihtimali nedir? Nasıl ikiz bebek sahibi olunur? İkiz bebek belirtileri neler?

İLİŞKİLİ HABER

İkiz bebek olma ihtimali nedir? Nasıl ikiz bebek sahibi olunur? İkiz bebek belirtileri neler?

BİR YORUM YAPIN 0