15 Temmuz’un yıl dönümünde İçişleri Bakanı Soylu ve Uğur Işılak aynı sahnede!

15 Temmuz darbe girişiminin 6'ncı yıl dönümü dolayısıyla Ankara Kızılay Meydanı'nda düzenlenen anma programı ve konser etkinliğine vatandaşlardan yoğun ilgi oldu. Saat 18.00'de başlayan etkinlik gece geç saatlere kadar devam etti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Uğur Işılak aynı sahnede 'Dombra'yı seslendirdi.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

15 Temmuz darbe girişiminin 6'ncı yıl dönümü dolayısıyla Ankara Kızılay Meydanı'nda düzenlenen anma programı ve konser etkinliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Akşamüzeri saat 18.00'de başlayan etkinlik gece geç saatlere kadar devam etti.

Etkinlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Uğur Işılak birlikte 'Dombra'yı seslendirdi.

Etkinlikte sanatçılar Mustafa Ceceli, Uğur Işılak ve Ali Kınık sahne alarak konser verdi. Programa vatandaşların yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, milletvekilleri ve ilçe belediye başkanları katıldı.

Bakan Soylu, konuşmasında 15 Temmuz'da hayatını kaybeden vatandaşları anarak, "Buradan o kadar güçlü,o kadar cesaretli görünüyorsunuz ki kim karşımıza gelirse gelsin, hangi pusuyu kurarsa kursun, Amerika arkasında olsun, Avrupa arkasında olsun, Batı arkasında olsun, bu ülkenin birlik ve beraberliği üzerinde diz çökmeye mahkumdur. Bizi 15 Temmuz'da zannettiler ki diz çöktürürüz" dedi.

"15 TEMMUZ'DAN SONRA ÇOK ADIMLAR ATTIK"

Bakan Soylu, 15 Temmuz gecesi Ankara'da olduğunu söyleyerek konuşmasını şöyle devam ettirdi:

"Biz 15 Temmuz'dan sonra çok adımlar attık.Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçtik. İHA ve SİHA'larımızla gerekli cevabı verdik. Yetmedi, Çanakkale köprüsünü açtık. Yetmedi, Doğu Akdeniz'de doğalgaz aramalarını gerçekleştirdik. 15 Temmuz'dan sonra Zeytin Dalı Harekâtı'nı Barış Pınarı Harekâtı'nı gerçekleştirdik. 15 Temmuz'dan sonra biz FETÖ ile PKK ile DAEŞ ile mücadele ettik. DHPK-C ile mücadele ettik. 15 Temmuz'dan sonra arınmayı sağlayamasaydık, 15 Temmuz'dan sonra FETÖ'yü devletten temizlemeseydik bir fitne saracaklardı. Onun için bu millet gelecek nesillere tarihi bir miras bıraktı.15 Temmuz'dan sonra FETÖ ile yaptığımız mücadelede geleceğe ait güçlü bir mirası bıraktık. O gece ben de Ankara'daydım. Burada biz milletimizle mekik dokuduk. Tanka meydana okuyan insanları gördüm. Bu millet asil bir millettir. Ankaralı kardeşlerimiz büyük bir direniş ortaya koymuşlardır. Eğer Ankara'yı ele geçirselerdi, eğer Ankara'da istediklerini yapsalardı bilmenizi isterim ki bu ülke bambaşka bir noktaya ilerlemiş olurdu. Bugün Türkiye'de bir daha darbe yapmaya güçleri yetmeyeceğini biliyoruz. O gece yapamadıklarını bir daha kalkışsınlar, o gece yapamadıklarımızı yapmak boynumuzun borcu." (DHA)

ETİKETLER

BİR YORUM YAPIN 0