Konya bu aracı konuşuyor! Gezen tavuk olsun diye aracına tavukları yükledi

Konya'da bir vatandaş gündeme ilginç bir şekilde geldi. Eski otomobilinin içerisine tavuklarını koyan ve köy köy gezen Mehmet Kasalak, ilginç görüntüler oluştururken, çevrenin dikkatini çekmeyi başardı.

Son zamanlarda organik ürünlere rağbet artmışken Konya'da sıradışı bir olay gerçekleşti. Müşterilerin doğal yumurta talebi üzerine köyleri gezerek tavuk toplayan Mehmet Kasalak, vatandaşlardan satın aldığı tavukları iş yerine getirdiği sırada hayvanların araçtaki rahatlığını fark etti. Tavukları eski aracının içerisine yerleştirerek köy köy gezen Kasalak, organik tüketime dikkat çekerken ilginç görüntüleri de ortaya koydu.

KONYA TAVUK YÜKLÜ BU ARACI KONUŞUYOR

Tavuk işiyle uğraşan Mehmet Kasalak, gruplara ayırdıkları tavukların yumurtalarını günlük köy köy gezerek servisi ile dağıtım yapmaya başladı. O sırada tavukları da araca yükleyen Kasalak, arkadaşının o anları çekip sosyal medyada paylaşmasının ardından büyük ilgi çekti.

Konya organik yumurta

Konya organik yumurta

HAYVANLAR BANA AYRI BİR HUZUR VERİYOR

Her gün tavuklarıyla birlikte gezintiye çıktığını belirten Kasalak, "Ben genellikle köylere gider tavuk toplayıp gelirim. Gelirken fark ettim, hayvanlar arabada huzurlu, rahat ve sıcak geliyorlar. Bu şekilde aklıma bir fikir geldi. İlk gezdirdiğimde 8 ila 10 arasında yumurta aldım. Baktım hayvanların rahatı güzel. Günlük olarak tavuklarımı gezdiriyorum. Bazı vatandaşlar gezen yumurta diye alıyor, kimisi de merak edip alıyor. Şu an Konya’da tuttu bu şekilde gidiyor. Herkes memnun. Yola çıkınca da benim günüm maceralarla dolu. Arabamı görüp tavukları fark eden kimisi kornaya basıyor, kimisi durdurup hayvanların resmini çekiyor ve seviyor. Sabahtan hazırlanıp çıkıyoruz hayvanlarla birlikte geziyoruz. Yeşillik bir ortam bulduğumda oraya salıyorum orada yayılıyorlar. Köylere gidiyorum hatta kayboldum kendimi farklı bir köyde buldum, hayatım bu şekilde. Hayvanlarla uğraşmayı seviyorum. Hayvanlar bana ayrı bir huzur veriyor. Bu işin maddi yönünden daha fazla, ben hayvanlarla vakit geçirmeyi daha çok seviyorum." ifadelerini kullandı.

Organik yumurta

Organik yumurta

HANIMIM KISKANIYOR

Hayvanlarla vakit geçirmeyi çok sevdiğini belirten Kasalak, "Benim hedefim organiği herkese aşılamak, bu kimyasallardan vatandaşları uzaklaştırmak, bu şekilde daha büyük bir çiftlik kurmak. Gücüm şimdilik buna yetiyor, bunu başarabiliyorum. Allah nasip ederse ileride daha büyük çiftliğimi kuracağım organik olarak. Benim hanımım dahi bunlardan beni kıskanıyor. Bu hayvanların benim için ayrı bir vazgeçilmezliği var. Yani sadece tavuk ile alakası yok. Benim farklı hayvanlarım da var, hayvanlar benim için vazgeçilmezdir." diye konuştu.

Van Gogh'un Yıldızlı Tablo eseri sanal gerçeklikte böyle görüntülendi!

İLİŞKİLİ HABER

Van Gogh'un Yıldızlı Tablo eseri sanal gerçeklikte böyle görüntülendi!
Betül Fırat Yasemin.com - Editör
Yasemin - Betül Fırat

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünden 2022 yılında mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca fotoğrafçılık ve sosyal medya alanlarında görev aldıktan sonra internet haberciliğine başladı. Kariyer hayatına Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com sitesinde Editör olarak görev devam etmektedir.

BİR YORUM YAPIN 1

Mehmet 5 ay önce

Geziyor işte tavuk. Al size gezen tavık.