Kara Ağaç Destanı dizisinin 8. bölüm fragmanı yayınlandı!

23 Şubat itibariyle TRT 1 ekranlarında yer alan ve izleyicilerin favorisi haline gelen Kara Ağaç Destanı dizisi dikkat çekici olay örgüsü ve başarılı oyuncu kadrosuyla gündeme gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz Cuma günü dram ve heyecan dolu sahneleriyle ekranlara gelen popüler dizinin 8. tanıtım videosu yayınlandı.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

TRT1 ekranlarının yeni dizisi Kara Ağaç Destanı dizisi, hem konusu hem de dikkat çekici karakterleriyle seyirciler tarafından yoğun ilgi almaya devam ediyor. Her hafta Cuma günü saat 20:00'da TRT 1 ekranlarında yer alan popüler dizinin yayınlanan ilk bölümünde olanlar dizi severler tarafından tam not aldı. Bölümün yayınlanmasından kısa bir süre sonra sosyal medyada gündem olan Kara Ağaç Destanı dizisi, Cuma günü yayınlanan bölümüyle adeta beğeni yağmuruna tutuldu. Peki, Kara Ağaç Destanı dizisinin konusu nedir, oyuncuları kimler? Dizinin 7. bölümünde neler yaşandı? İşte, dizinin 8. bölüm fragmanı ve detaylar...

KARA AĞAÇ DESTANI DİZİSİ 8. BÖLÜM FRAGMANI

KARA AĞAÇ DESTANI'NIN 7. BÖLÜMÜNDE NELER YAŞANDI?

Ömer ile Sultan, Merdo’yu kurtarmak için aşklarından aldıkları güçle büyük bir mücadeleye girerler. İkilinin yakınlaşması ise Asiye ile Raziye için er ya da geç sırrın açığa çıkması anlamına gelmektedir.

KARA AĞAÇ DESTANI 7 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI 7 BÖLÜM

İki anne, çocuklarını korumak için onları birbirlerinden ayırmaya karar verir. Asiye bunun üzerine, ailesiyle birlikte Devranoğlu Konağı’nı ziyaret eder.

KARA AĞAÇ DESTANI 7 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI 7 BÖLÜM

Ömer, Sultan ve Gülnaz’ın gayretleriyle mahkemeye sunulan yeni delil, Merdo için umut ışığı olurken Latif Bey bu hamleler karşısında boş durmaz.

KARA AĞAÇ DESTANI 7 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI 7 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI'NIN 6. BÖLÜMÜNDE NELER YAŞANDI?

Zeynep'in kocasının öldürülmesi, konakta şok etkisine neden olur. Herkesin gözü Celal Ağa'nın üzerindedir. Ya savaş büyüyecek ya da dökülen kanın diyeti ödenecektir. Peki, Celal Ağa, Latif Bey'in sulh için uzanan elini sıkacak mıdır?

KARA AĞAÇ DESTANI 6 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI 6 BÖLÜM

Kara Ağaç'a dönen Raziye, Sultan'ı baraj hayalinden vazgeçirip bir an evvel geri götürmek derdindedir. Fakat Sultan, tam aksine projeye devam ederek süreci hızlandırır. Sultan'ın meydan okurcasına açıkladığı yeni harita, Kara Ağaç'ta dengeleri değiştirecektir.

KARA AĞAÇ DESTANI 6 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI 6 BÖLÜM

Merdo'yu kurtarmak için harekete geçen Ömer'in önünde, Sultan'ın desteğiyle birlikte yeni bir yol açılır.  Ömer ve Sultan, bu kez ortak bir amaç uğruna yürümeye karar verirler. Artık onlar için Merdo'yu kurtarmak, Kara Ağaç'ın kaderini değiştirmek ile eşdeğer olur.

KARA AĞAÇ DESTANI 6 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI 6 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI'NIN 5. BÖLÜMÜNDE NELER YAŞANDI?

Merdo’nun teslim olmasıyla, Gülnaz serbest bırakılır. Bunun üzerine Latif Bey, olanların hesabını tek tek sormaya başlar.

KARA AĞAÇ DESTANI 5 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI 5 BÖLÜM

Kara Ağaç’ta, iki büyük aile arasında gerilim iyice artmaktadır. Celal Ağa, Latif Bey’in hamlelerini karşılıksız bırakmaz. Fakat Latif Bey’in, kendi ailesine uzanacak kadar ileri gidebileceğini de tahmin etmemiştir.

KARA AĞAÇ DESTANI 5 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI 5 BÖLÜM

Bulduğu çaputla, sırrı çözmeye yaklaşan Sultan'ı ise Naile durdurur. Ömer ve Sultan’ın, Kara Ağaç’ın kaderini birlikte değiştireceklerine dair inançları günden güne pekişir. Artık gördükleri rüyaların gerçek anlamını sorabilecekleri biri daha vardır. Raziye, Kara Ağaç’a dönmüştür.

KARA AĞAÇ DESTANI 5 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI 5 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI'NIN 4. BÖLÜMÜNDE NELER YAŞANDI?

Sultan’ın, Osman Ağa’nın ölümüyle ilgili söyledikleri ve Merdo’nun Latif Bey’e teslim edilmesi Ömer’i tamamen hayal kırıklığına uğratır. Merdo adım adım infaza götürülürken Ömer, onu kurtarmak için kendi yöntemleriyle hareket etmeye karar verir.

KARA AĞAÇ DESTANI 4 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI 4 BÖLÜM

Sultan, babasının kendi eliyle yaptığı beşikte beklemediği bir gizemle karşılaşır. Bu gizemin peşine düştüğünde de beşiğin daha büyük bir sırrın parçası olduğunu anlar. İşin içinden çıkamayınca Sultan’ın yolu Asiye’ye düşer. Asiye bir yandan büyük sırrı açığa çıkarmakla tehdit eden esrarengiz kadınla baş etmeye çalışırken diğer yandan Sultan’ın zorlu sorularına cevap vermek zorunda kalır. 

KARA AĞAÇ DESTANI 4 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI 4 BÖLÜM

Ömer’le arası bozulan Celal Ağa, tek varisinin elinden kaydığını gördüğünde, tavrını değiştirmeye karar verir. Ömer’i kaybetmeyi göze alamayınca Latif Bey ile karşı karşıya gelir. Uğradığı hakaretin karşısında Latif Bey, öyle bir hamlede bulunur ki Kara Ağaç'ta dengeler sil baştan değişir.

KARA AĞAÇ DESTANI 4 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI 4 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI'NIN 3. BÖLÜMÜNDE NELER YAŞANDI?

Kara Ağaç'ta Rahim'in ölmesi bütün dengeler altüst eder. Latif Bey, yaptığı hamleyle Celal Ağa'yı zor bir durumun içine sokar. Çıkmaza giren Ömer’e ise gördüğü bir rüya yol gösterir. O yolun sonunda da karşısında Sultan'ı bulur.

KARA AĞAÇ DESTANI 3 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI 3 BÖLÜM

Sultan, bir yandan Osman Ağa ile ilgili açığa çıkan sırrın ağırlığıyla savaşırken diğer yandan ise barajla ilgili kararını vermek üzere vicdanıyla baş başa kalır. 

KARA AĞAÇ DESTANI 3 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI 3 BÖLÜM

 

KARA AĞAÇ DESTANI'NIN 2. BÖLÜMÜNDE NELER YAŞANDI?

Sultan'ın aslında baraj yapımı için gelen bir mühendis olduğunu ilan etmesiyle herkes şok olur. Sultan, babası Osman Ağa'nın evine yerleşir. Fakat bu duruma ses çıkarmayan Celal Ağa'nın başka bir planı vardır. Ömer, istemediği bir evliliği yapmamak için direndikçe babasının karanlık yüzüyle tanışır. Ömer'in bir diğer sınavı ise Sultan'ladır. 

KARA AĞAÇ DESTANI 2 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI 2 BÖLÜM

Onunla konuşarak hayatını düğümleyen baraj meselesini çözmeye çalışır. Asırlardır birçok sırra şahit olan Kara Ağaç, bu sefer Ömer için tarihi bir ana tanıklık eder.

KARA AĞAÇ DESTANI 2 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI 2 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI'NIN İLK BÖLÜMÜNDE NELER YAŞANDI?

Harranlı Celal, Kara Ağaç’ın tüm topraklarına sahip olup kudretli bir ağa olsa da kendisine karşı gelen Osman Ağa ile başı oldukça derttedir. Celal Ağa topraklarına göz diktiği ve Kara Ağaç'a su getirmek için gece gündüz çalışan Osman Ağa'yı öldürtür. Fakat Osman Ağa'nın karısı ve Celal Ağa'nın karısının doğumu aynı anda başlayınca Kara Ağaç'ın kaderi dönüşü olmayan bir şekilde değişir. Asiye o gece dünyaya yine bir kız çocuğu getirir fakat Celal Ağa'nın erkek evlat hasretini bilen kâhyanın karısı Naile, Celal Ağa'nın Asiye'ye ve kızlarına zarar vermesinden korkarak Raziye'nin oğluyla Asiye'nin kızını değiştirir. Bu sayede Celal Ağa'nın Ömer isimli bir erkek evladı olurken Sultan ise Raziye ile birlikte şehirlerinden sürgün edilir.

KARA AĞAÇ DESTANI 1 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI 1 BÖLÜM

Salim'in devesinin köyün ortasına çökmesi Celal Ağa'nın huzurunu kaçırır. Aynı süreçte Osman Ağa'nın kızı Sultan, yıllar sonra ettiği intikam yeminiyle Kara Ağaç'a geri döner. Fakat Sultan'ın geçtiği köprü çökünce Sultan, Kanlıdere'ye düşer. Durumu fark eden Ömer ise hemen suya atlayarak Sultan'ı kurtarır. 

KARA AĞAÇ DESTANI 1 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI 1 BÖLÜM

Kara Ağaç'a yapılacak barajın önüne geçmek için Devranoğlu Latif Bey ile anlaşma yapan Celal Ağa, oğlu Ömer’in, Latif Bey’in kızı ile evlenerek topraklarını korumaya çalışır. Fakat Sultan'ı Kurtardıktan sonra konağına getirerek tedavi edilmesini sağlayan Ömer, Latif Bey’in kızı ile evleneceğini öğrenir. Bu fikir üzerine sinirlenen Ömer, bu anlaşmaya karşı çıkar. 

KARA AĞAÇ DESTANI 1 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI 1 BÖLÜM

Ömer’in Celal Ağa’nın oğlu olduğunu öğrenen Sultan ise hiçbir şey demeden konaktan ayrılır. Ömer her yerde Sultan'ı ararken, Sultan’ın geride bıraktığı eşyaları Asiye’ye verilir. Asiye, Sultan’ın çantasından çıkan Osman Ağa’nın fotoğrafını görünce yıllardır özlemini çektiği kızının Sultan olduğunu anlar ve o sırada herkes Celal Ağa'nın emrini yerine getirmek için köy meydanında toplanır. Sultan uğursuzluk getireceğine inanılan devenin ayağa kalkmasını sağlarken köye baraj inşaatını getirecek mühendisin o olduğu da ortaya çıkar. Ömer ise o süreçte rüyalarında gördüğü kızın gerçekte kim olduğuyla yüzleşir.

KARA AĞAÇ DESTANI 1 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI 1 BÖLÜM

KARA AĞAÇ DESTANI KONUSU NEDİR?

'Firavun’un evinde Musa var artık…' sloganıyla dikkat çeken dizi, içeriği hakkında gizem ve heyecanı ön plana çıkararak izleyicinin ilgisini çekmeyi hedefliyor. 1970'li yıllarda geçen bir toprak hikayesini temel alan Kara Ağaç Destanı dizisi , aile bağları, geçmişle yüzleşme ve toplumsal konulara odaklanarak izleyicilere etkileyici bir seyir deneyimi sunmaya hazırlanıyor.  

 Kara Ağaç Destanı

Kara Ağaç Destanı

KARA AĞAÇ DESTANI OYUNCU VE YAPIM KADROSU

Yapımını Motto Yapım'ın üstlendiği ve yapımcılığını Hasan Karul'un yaptığı ilgi çekici dizinin yönetmen koltuğunda ise Ufuk Hakan Eren oturuyor. Bir senaryo ekibi tarafından yazılan güçlü senaryoda ise yer alan karakterler ve dizinin oyuncu kadrosu şu şekilde...

Olgun Şimşek, Emre Kıvılcım, Meltem Akçöl, Özlem Conker , Hakan Boyav, Merih Öztürk’ün yanı sıra Ayten Uncuoğlu, Gülçin Hatıhan, İsmail Hakkı Ürün, Sevtap Özaltun, Oğulcan Arman Uslu, Mehmet Güler, Sekvan Serinkaya, Deniz Altan, Kenan Ciniviz, Eray Ertüren, Tuncay Beyazıt, Nurhayat Boz ,Mehmet Şeker, Sultan Sarohan, Taylan Meydan, Mert Karabulut, Halil Demir, Berfin Kıymaz, Adem Türkyılmaz, Alessa Dilara Demircan.

 Kara Ağaç Destanı

Kara Ağaç Destanı

KARA AĞAÇ DESTANI NEREDE ÇEKİLİYOR?

Aylarca süren titiz çalışmalar sonucunda Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinin terkedilmiş Soğanlı köyünde dönem atmosferine göre hazırlanarak plato kurulan Kara Ağaç Destanı dizisi, olay örgüsüne göre Nevşehir Ürgüp'te de çekiliyor. 1950 ve 1970'li yılları arasında Anadolu topraklarında geçen Kara Ağaç Destanı, iyiliğin yanında kötülüğün, varlığın dünyasıyla yokluğun gerçeğini yan yana anlatarak başarılı olay örgüsünün yanı sıra güçlü oyuncu kadrosuyla da dikkatleri üzerine topluyor. 

Meryem Türk Yasemin.com - Editör
Yasemin - Meryem Türk

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi’nden çift anadal programıyla 2022 yılında mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca çeşitli marka ve reklam ajanslarında metin ve senaryo yazarı olarak görev aldıktan sonra 2021 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok özel haber ve röportaja imza attı. Kariyer hayatına Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com kadın sitesinde İçerik Editörü olarak devam etmektedir.

BİR YORUM YAPIN 0