Peygamberimizin tavsiye ettiği en faziletli günlük zikirler

18 Kasım 2020, 15:25 Masiva
Peygamberimizin tavsiye ettiği en faziletli günlük zikirler
İÇERİĞİN DETAYI
Yorumlar
15 Yorum Var
 • Burak 1 ay önce Şikayet Et
  Allah sizden razı olsun çok iyi net bilgilendirme yapmışsınız
  Cevapla
 • Gökçe 4 ay önce Şikayet Et
  Allah sizden razı olsun. Zikir çekmek gerektiğini biliyordum ancak bu zikirler nelerdir, sayıları nedir diye arıyordum. Ayrıntılarıyla çok güzel açıklamışsınız. Emeğinize sağlık.
  Cevapla
 • hakan er 1 yıl önce Şikayet Et
  camilerde lütfen ses sistemine çare bulun hocalar çok yüksek sesle namaz kıldırıyor bazılarının sesi kadife gibi yumuşak güzel bazılarının ALLAHIM namaz bitsede kurtulsam diyecek kadar oluyor insan
  Cevapla
 • Abdulhay 8 ay önce Şikayet Et
  Doğru diyon gardaş. Ses sistemine gerek olmayacak kadar cemaat var, hoca hemen takıyo yakaya mikrofonu.
 • S.e.l 1 yıl önce Şikayet Et
  Azizim sen Rabbinin kelamı ne der ona bak ne anlatmak ister, gaye mühimdir.biz konser dinlemiyoruz ses ile İmam olunsaydı sanatçılardan imam yapılırdı ,bu cevap ses ile olan soruna benim şahsi görüşümdür, hoperlör olayında hakkınız var.
 • Burak 1 yıl önce Şikayet Et
  Zikir yanlış biliniyor olabilir. Sürekli aynı kelimeyi anlamını bilmeden kalben hissetmeden tekrar etmek değil; Allah'ı sevdiğini bilmek bunun şuurunda olmak, Allah'ı sürekli aklında tutmak kalbinden geçirmek bunun heran bilincinde olmaktır. Çok candan içli yakın samimi ve saygı içinde sevgiliyi sevdiğini aşık oluğunu bildiğin bir his içinde Allah ile bağlantı da olmaktır zikir.
  Cevapla
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Zaten öyle olmasaydı hadiste geçen olay hiç yaşanmazdı.(belkide)
 • Cahit 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah razı olsun.
  Cevapla
 • Güneş 2 ay önce Şikayet Et
  Elma isimli arkadaş din akıl dini değil. Nakil dini demiş. Öyle ise sen Kuranı hiç okumadın. Devamlı akletmez misiniz diye insanlara hitap ediyor. Aklını kullan diyor. Nakil ile amel edenlerin yaptıkları işler ortada. Akıl olmasa dua olmasa irade olmasa Allah bize niye önem verecek. Allah ın emirleri kesin hükümdür. Bunlar tartışılmaz. Lakin nakil dini diye birşey icat edilmiş. İnsanlar mezheplere bölünüp benim gittiğim yol en doğrusu demiş. Allah a giden tek yol var. O da sırati müstakim.
 • Alper 1 yıl önce Şikayet Et
  Hutbe sırasında gündemdeki meseleler konuşulur, tartışılır, çözümler aranır, interaktif bir işlevi olurdu. Şimdi sana ne okunuyorsa sadece dinlemek namazın bir parçası hatta ibadet mi diyorsunuz?! İslam akıl dinidir ve seviyeli fikir alışverişi, tartışmaya ki adı üstünde, CUMA (TOPLANTI, TOPLANMA) yerinde tek taraflı bir diyalog olamaz. Ben katılmıyorum buna. Eski zamanda hutbedeki imam ile cemaat arasında pek çetin diyebileceğimiz fikir beyanları da olurmuş. Hz. Ömere önce sen şu üstündeki elbiseyi bir açıkla diyen sahabeyi hatırlayınız.
  Cevapla
 • Elma 6 ay önce Şikayet Et
  Selamunaleyk akıl dini değildir kardeşim.. din sana göre bana göre olmaz olamaz.. Dinimiz nakil dinidir kardeşim.. kuran ı kerim in emirleri ve yasakları nettir ve kat i dır.. yorum da tektir tartışmaya açık değildir.. emir ler vardır ve yerine getirilir inşaallah
 • Ek Bilgi 1 yıl önce Şikayet Et
  Hadis-i Şeriflerde de geçtiği üzere Efendimizin sav. döneminde Cuma vakti dışında da hutbeler var diye biliyorum. Hatta saatlerce süren hutbeler var ancak Arkadaşın da söylediği gibi cuma vakti olan hutbede sus bile dememek gerekiyor. Farz ibadet yerine getiriliyor ve cuma hutbesini bu yüzden Efendimiz sav. Kısa tutarmış
 • hassan 1 yıl önce Şikayet Et
  Cuma Vakti demiş. Nüansı kaçırmışsınız sanırım