Kabir ziyareti duası nedir? Mezarlıkta hangi dualar okunur?

BİR YORUM YAPIN 17

Zahid 1 ay önce

Vefat edenlerimize Kur'an okumanın ne zararı var?Günah mı?sen okuma kardeş,ben okumaya devam edeceğim.Okuyanin önce kendisine faydası. Selamlar.

Galip satış 1 yıl önce

Ey peygamber ölüp giden hiçbir münafıga asla hayır dua etme kabrinin başinda durup rahmet okuma.çünkü onlar allaha ve elcisine nankörlük edip karşı geldiler ve dolayisiyla kafir olarak can verdiler. Tövbe 84 Yani kabir başında müslüman hayr dua si edildiğini münafıga edilmeyeceğini belirtiyor.

endoplazma 3 yıl önce

Kabir ziyareti, hayatta olanın ibret alması içindir. Ölüye kuran okumak yoktur. Hiçbir sahabe asla böyle birşey yapmamıştır. Kur'an diriler içindir. Yasin:60. Kur'an, ölülere okunmak için indirilmemiştir.

Toplam 13 beğeni

Mert 1 yıl önce

İlminin olmadığı çok açık ve memleketimizdeki hadis inkarcılarından etkilendiğin açık ara belli. Okuduğun kaynak kitapların, izlediğin dinlediğin kişilerin verdiği zehri atmalısın, emin ol bundan emin ol!

Toplam 2 Beğeni

14_18_36 2 yıl önce

Sen ölülere kuran okumak diye bir şey olmadığını söylüyorsun inşallah sen hiç bir Muhammet ümmetinin okuduğu kurandan yağdığı faydalanamassın senin inancından şüphe duyar insan

Toplam 3 Beğeni

X aaaaa 2 yıl önce

İnşallah senin ve senin gibi düşünenlere kabrinde kuran okunması nasip olmasın.

Toplam 5 Beğeni

fahri 3 yıl önce

Bu kadar kesin, biliyorsunuz yani! Hiçbir sahabe! Bak bu sözünüze kullar şahit oldu, ahirette bakalım ne yapacaksınız?

Toplam 7 Beğeni

farklı 3 yıl önce

Resulüllah (s.a.v.) mezarlara gitmeyi sadece ölümü hatırlamak için müsade etmiştir. Bu bu amaçla gidildiğinde onlara hadiste geçtiği gibi selam verilir. hadiste dua etmek veya kuran okumak geçmiyor. Hadislere iyi niyetle olsa bile bir şeyler ilave etmek resulüllahın ifadesiyle cehennemde kendisine yer hazırlamak demektir. Rabbim bizleri bidatlerden kurusun. Allahumme amin.

Toplam 11 beğeni

TZC 1 yıl önce

Yazıklar olsun, dinini bilmeyen insanlara, eğitim eksikliği olan yaratıklar

Toplam 1 Beğeni

İmran 2 yıl önce

En buyuk bidati siz ediyorsunuz siz ozude eli bagli namaz kilmakla putlara benzediyorsunuz yazik...

Toplam 0 Beğeni

Mustafa 2 yıl önce

Kabirlerde kuran okumanın nacizhane düşüncem insan vesvese etmeden daha samimi olarak okunduğundan ve ayrıca okunan kuran ölü için değildir okun muş olan kuranı kerimden oluşan sevabı ruhlara bağışlamak içindir ayrıntılara dikkat edersek sakınca olmadığı anlaşılacaktır

Toplam 6 Beğeni

alm 3 yıl önce

Yukarıda geçen kabre çiçek veya ağaç ekme hadisi uydurma bir bir hadistir. Zaten sadece hadisin geçtiği kitabın adı verilmektedir. O hadisi kimin rivayet ettiği verilmemektedir. Resulüllahın yaş bir ağacı kabre dikmesi ve sahabenin hikmetini sorması neticesinde Resulüllahın o ağaç kuruyuncaya kadar o şahsın kabir azabının erteleneceğini söylemektedir. Azap çekmeyeceğini söylememektedir. Ayrica o hadis kabir azabının varlığını gösteren bir hadistir. Ağaç veya çiçeğin kabirlere dikilebileceğini ifade eden bir hadis değildir. Lütfen bu tip hurefaları toplumda yaymayın zaten yeteri kadar hurefa var. Rabbım sen bu topluma gerçek tevhid inancını nasip eyle. Allahumme amim.

Toplam 14 beğeni

Rıdvan 1 yıl önce

Allahumme amin kardeşim. Hadislerden çıkan sonuç kabristan da Kuran okunmaz, dediğin gibi ağaç felan dikilmez, kabristan lar şato gibi yükseltilmez. Okunacaksa kuran kerim dua babında evlerde okunabilir onun sevabını hediye edebilir ki o da sadece Müslüman olarak ölen mümine okunur. Kimse öldükten sonra arkasından okunacak kuran a bel bağlamasın. Ölülerinize Yasin okuyun hadisi zayıftır onla amel edilmez çevirisi de ölmek üzere olana diyedir. Vesselam

Toplam 0 Beğeni

İmran 2 yıl önce

Ben sana geprcek bir hikaye anlatirim sen sasirirsin kardes Allah illada size bunu ruya vasitasiyla gostermelimi...ben senin gibi dusunen kafirleri biliyorum onlar da ayni senin gibi konusuyor Yasin okutmayiz diyor...yani kafir dogruda neden Allah dogru yola iletmiyor onu?

Toplam 1 Beğeni

fahri 3 yıl önce

Daha hurafe mi hurefa mı bilme, ama ahkam kes! Bir susun da cehliniz açığa çıkmasın.

Toplam 0 Beğeni

baki 3 yıl önce

dua tamam da, ayet; diriler için indirilmemişmiydi?...( yasin70)

Toplam 5 beğeni

Nilgun 1 yıl önce

Yazıklar olsun dini bilmeyen insanlat

Toplam 2 Beğeni