Kabir ziyareti duası nedir? Mezarlıkta hangi dualar okunur? Mezara çiçek ekmek...

24 Mayıs 2020, 14:37 Masiva
Kabir ziyareti duası nedir? Mezarlıkta hangi dualar okunur? Mezara çiçek ekmek...
İÇERİĞİN DETAYI
Yorumlar
11 Yorum Var
 • Saliha 2 gün önce Şikayet Et
  Sen inanmazsan senin düşüncendir inanmaz okumazsın biz inanıyoruz ve okuyoruz senin varsayımın bizi bağlamaz
  Cevapla
 • cimuha 8 ay önce Şikayet Et
  amma uydurma hadislerle milleti yönlendirmek büyük vebal..yapmayın ölüye ne kuran nede yasin okumak yok.hatta yasinde kıyamet ahiret ve azap var ölü şayet dinleyebilseydi kahrolurdu.
  Cevapla
 • Saliha 2 gün önce Şikayet Et
  sen inanmazsın okumazsın Biz inanıyor ve okuyoruz inanmama olayı seni bağlar bizi hiç bağlamaz.
 • Mustafa 4 ay önce Şikayet Et
  Peki ; madaratör en azından size göre delil olmasada bir delil sunarak anlatmış sizde olmadığına dair kesin okan delil sunasınız ki yorumunuzuza katılalım ...Rabbim yanlış yolda olanların yolunu düzeltsin hşdayet yolu basip eylesin cümlemize inşallah
 • endoplazma 8 ay önce Şikayet Et
  Kabir ziyareti, hayatta olanın ibret alması içindir. Ölüye kuran okumak yoktur. Hiçbir sahabe asla böyle birşey yapmamıştır. Kur'an diriler içindir. Yasin:60. Kur'an, ölülere okunmak için indirilmemiştir.
  Cevapla
 • fahri 8 ay önce Şikayet Et
  Bu kadar kesin, biliyorsunuz yani! Hiçbir sahabe! Bak bu sözünüze kullar şahit oldu, ahirette bakalım ne yapacaksınız?
 • farklı 1 yıl önce Şikayet Et
  Resulüllah (s.a.v.) mezarlara gitmeyi sadece ölümü hatırlamak için müsade etmiştir. Bu bu amaçla gidildiğinde onlara hadiste geçtiği gibi selam verilir. hadiste dua etmek veya kuran okumak geçmiyor. Hadislere iyi niyetle olsa bile bir şeyler ilave etmek resulüllahın ifadesiyle cehennemde kendisine yer hazırlamak demektir. Rabbim bizleri bidatlerden kurusun. Allahumme amin.
  Cevapla
 • Mustafa 4 ay önce Şikayet Et
  Kabirlerde kuran okumanın nacizhane düşüncem insan vesvese etmeden daha samimi olarak okunduğundan ve ayrıca okunan kuran ölü için değildir okun muş olan kuranı kerimden oluşan sevabı ruhlara bağışlamak içindir ayrıntılara dikkat edersek sakınca olmadığı anlaşılacaktır
 • alm 1 yıl önce Şikayet Et
  Yukarıda geçen kabre çiçek veya ağaç ekme hadisi uydurma bir bir hadistir. Zaten sadece hadisin geçtiği kitabın adı verilmektedir. O hadisi kimin rivayet ettiği verilmemektedir. Resulüllahın yaş bir ağacı kabre dikmesi ve sahabenin hikmetini sorması neticesinde Resulüllahın o ağaç kuruyuncaya kadar o şahsın kabir azabının erteleneceğini söylemektedir. Azap çekmeyeceğini söylememektedir. Ayrica o hadis kabir azabının varlığını gösteren bir hadistir. Ağaç veya çiçeğin kabirlere dikilebileceğini ifade eden bir hadis değildir. Lütfen bu tip hurefaları toplumda yaymayın zaten yeteri kadar hurefa var. Rabbım sen bu topluma gerçek tevhid inancını nasip eyle. Allahumme amim.
  Cevapla
 • fahri 8 ay önce Şikayet Et
  Daha hurafe mi hurefa mı bilme, ama ahkam kes! Bir susun da cehliniz açığa çıkmasın.
 • baki 1 yıl önce Şikayet Et
  dua tamam da, ayet; diriler için indirilmemişmiydi?...( yasin70)
  Cevapla