Kabir ziyareti duası nedir? Mezarlıkta hangi dualar okunur? Mezara çiçek ekmek...

16 Mart 2021, 14:33 Masiva
Kabir ziyareti duası nedir? Mezarlıkta hangi dualar okunur? Mezara çiçek ekmek...
İÇERİĞİN DETAYI
Yorumlar
15 Yorum Var
 • Galip satış 3 hafta önce Şikayet Et
  Ey peygamber ölüp giden hiçbir münafıga asla hayır dua etme kabrinin başinda durup rahmet okuma.çünkü onlar allaha ve elcisine nankörlük edip karşı geldiler ve dolayisiyla kafir olarak can verdiler. Tövbe 84 Yani kabir başında müslüman hayr dua si edildiğini münafıga edilmeyeceğini belirtiyor.
  Cevapla
 • endoplazma 1 yıl önce Şikayet Et
  Kabir ziyareti, hayatta olanın ibret alması içindir. Ölüye kuran okumak yoktur. Hiçbir sahabe asla böyle birşey yapmamıştır. Kur'an diriler içindir. Yasin:60. Kur'an, ölülere okunmak için indirilmemiştir.
  Cevapla
 • Mert 2 ay önce Şikayet Et
  İlminin olmadığı çok açık ve memleketimizdeki hadis inkarcılarından etkilendiğin açık ara belli. Okuduğun kaynak kitapların, izlediğin dinlediğin kişilerin verdiği zehri atmalısın, emin ol bundan emin ol!
 • 14_18_36 4 ay önce Şikayet Et
  Sen ölülere kuran okumak diye bir şey olmadığını söylüyorsun inşallah sen hiç bir Muhammet ümmetinin okuduğu kurandan yağdığı faydalanamassın senin inancından şüphe duyar insan
 • X aaaaa 8 ay önce Şikayet Et
  İnşallah senin ve senin gibi düşünenlere kabrinde kuran okunması nasip olmasın.
 • fahri 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu kadar kesin, biliyorsunuz yani! Hiçbir sahabe! Bak bu sözünüze kullar şahit oldu, ahirette bakalım ne yapacaksınız?
 • farklı 1 yıl önce Şikayet Et
  Resulüllah (s.a.v.) mezarlara gitmeyi sadece ölümü hatırlamak için müsade etmiştir. Bu bu amaçla gidildiğinde onlara hadiste geçtiği gibi selam verilir. hadiste dua etmek veya kuran okumak geçmiyor. Hadislere iyi niyetle olsa bile bir şeyler ilave etmek resulüllahın ifadesiyle cehennemde kendisine yer hazırlamak demektir. Rabbim bizleri bidatlerden kurusun. Allahumme amin.
  Cevapla
 • TZC 1 ay önce Şikayet Et
  Yazıklar olsun, dinini bilmeyen insanlara, eğitim eksikliği olan yaratıklar
 • İmran 6 ay önce Şikayet Et
  En buyuk bidati siz ediyorsunuz siz ozude eli bagli namaz kilmakla putlara benzediyorsunuz yazik...
 • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Kabirlerde kuran okumanın nacizhane düşüncem insan vesvese etmeden daha samimi olarak okunduğundan ve ayrıca okunan kuran ölü için değildir okun muş olan kuranı kerimden oluşan sevabı ruhlara bağışlamak içindir ayrıntılara dikkat edersek sakınca olmadığı anlaşılacaktır
 • alm 1 yıl önce Şikayet Et
  Yukarıda geçen kabre çiçek veya ağaç ekme hadisi uydurma bir bir hadistir. Zaten sadece hadisin geçtiği kitabın adı verilmektedir. O hadisi kimin rivayet ettiği verilmemektedir. Resulüllahın yaş bir ağacı kabre dikmesi ve sahabenin hikmetini sorması neticesinde Resulüllahın o ağaç kuruyuncaya kadar o şahsın kabir azabının erteleneceğini söylemektedir. Azap çekmeyeceğini söylememektedir. Ayrica o hadis kabir azabının varlığını gösteren bir hadistir. Ağaç veya çiçeğin kabirlere dikilebileceğini ifade eden bir hadis değildir. Lütfen bu tip hurefaları toplumda yaymayın zaten yeteri kadar hurefa var. Rabbım sen bu topluma gerçek tevhid inancını nasip eyle. Allahumme amim.
  Cevapla
 • İmran 6 ay önce Şikayet Et
  Ben sana geprcek bir hikaye anlatirim sen sasirirsin kardes Allah illada size bunu ruya vasitasiyla gostermelimi...ben senin gibi dusunen kafirleri biliyorum onlar da ayni senin gibi konusuyor Yasin okutmayiz diyor...yani kafir dogruda neden Allah dogru yola iletmiyor onu?
 • fahri 1 yıl önce Şikayet Et
  Daha hurafe mi hurefa mı bilme, ama ahkam kes! Bir susun da cehliniz açığa çıkmasın.
 • baki 1 yıl önce Şikayet Et
  dua tamam da, ayet; diriler için indirilmemişmiydi?...( yasin70)
  Cevapla
 • Nilgun 2 ay önce Şikayet Et
  Yazıklar olsun dini bilmeyen insanlat