Karınca yumurta yağı ne işe yarar? Karınca yumurtası yağı tüyleri yok ediyor!

04 Aralık 2019, 07:40
Karınca yumurta yağı ne işe yarar? Karınca yumurtası yağı tüyleri yok ediyor!

Yüzyıllar öncesinden bugüne kadar istenmeye tüylerle baş etmek için kullanılan karınca yağı yumurtası yağı nedir, nasıl kullanılır ve kullananlar gerçekten memnun mu sizler için mercek altına aldık. Son yıllarında trend tüy alma yöntemlerinden biri olan karınca yumurtası yağı hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı haberimizde.

İranlı kadınların yüzyıllardır istenmeyen tüylerinden kurtulmak için kullandıkları  karınca yumurtası yağı ülkemizde  kadınların gözde epilasyon ürünleri arasında yer almayı başardı. Doğal tüy dökücü bir yağ olarak, tüylerinizden acısız bir şekilde ve kolayca kurtulmanıza olanak sağlayan karınca yumurtası yağı, düzenli olarak kullanıldığı takdirde tüylerin sıklığında azalma elde etmenize katkıda bulunuyor. Karınca yumurtasında bulunan yağ, acısız ve ağrısız bir epilasyon yöntemi olarak kullanabilecek en etkili yöntemlerden biridir. Bacak, koltuk altı, genital bölge vb. yağ uygulanan alanın daha pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini sağlıyor. Aynı zamanda ağda yapılan bölgeyi nemlendirip ve besliyor. Ağda yapılan bölgede koyu bir görünüm oluşmasına neden olmuyor. Cildi beyazlatıp, cilde parlaklık katıyor.

Son yıllarda tüy dökme ve azaltma gibi özellikleriyle öne çıkan karınca yağı yumurtası nasıl kullanılır, bebeklerden yetişkinlere kadar işe yaradığı söylenen karınca yağı yan etkileri var mıdır ve kullanımı sırasında nelere dikkat edilmelidir? Cevabı haberimizin detaylarında...

KARINCA YUMURTASI YAĞI NEDİR?

Vücutta oluşan istenmeyen tüylere lazer, ağda veya diğer yöntemlere bitkisel alternatif olarak kullanılan karınca yumurtası yağı, doğal bir çözüm yöntemi olması sebebiyle hem çocuklarda hem de yetişkinlerde güvenle kullanılabilecek bir ürün. Eski çağlardan beri kullanılan bu yöntem, düzenli olarak uygulandığında tüylerde seyrelme, azalma gibi etkilerle kendini gösteriyor.

karınca yumurtası yağı

PEKİ KARINCA YUMURTASI YAĞI NASIL KULLANILIR?

Tüyleri azaltmak ve kıl köklerini yavaşlatmak için kullanılan tercih edilen bu ürünü kullanmadan önce mutlaka uygulayacağınız bölgedeki kıllar mutlaka temizlenmelidir. Bunun için öncesinde ağda yapılmalıdır. Ardından bölgedeki hassasiyet geçtikten 20 dakika sonra karınca yumurtası yağı bölgeye bolca sürülerek masaj hareketleriyle güzelce yedirilir.

Yıkama ve durulama gerektirmeyen bu yağ, bölgedeki tüyler çıkmaya başladıktan sonra tekrar aynı uygulamayı düzenli bir şekilde uyguladığınızda siz de farkı göreceksiniz.

karınca yumurtası yağı nasıl kullanılır

KARINCA YUMURTASI YAĞI NE KADAR SÜREDE ETKİ EDER?

1 sene içerisinde düzenli olarak kullanılan karınca yumurtası yağı, tüylerinizin %80-90’a kadar azaldığını sene bitimi itibariyle gözlemleyebilirsiniz. Kullanan bazı kişilere göre ilk kullanımda bile etki ettiği görülmüştür.

KARINCA YUMURTASI YAĞI ZARARI ve YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Tamamen doğal içerikli olan ürün kullandığınız durumda herhangi bir yan etkisi ile karşılaşmanız mümkün değildir. Ancak piyasada bir çok sahtesi bulunan karınca yumurtası yağını kullandıktan sonra birden fazla yan etki ile karşılaşabilirsiniz. Örneğin;

- Ciltte kızarıklık, kabarma, tahriş,

- Aşırı derecede kaşıntı,

- Yanma, acıma hissi,

- Kıl kökü iltihabı,

- Tüylerinizde gözle görülür bir artış gibi yan etkiler görülebilir.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
8 Yorum Var
 • Hayır Sever 3 ay önce Şikayet Et
  yazık bence Allahtan korkun
  Cevapla
 • hayır sever 3 ay önce Şikayet Et
  Allah katinda kabul edilemiyecek kadar gunah oldugunu bile bile o karncalari katlediyorsunuz yazik gunah bence
  Cevapla
 • hayır sever 3 ay önce Şikayet Et
  Allah katinda kabul edilemiyecek kadar gunah oldugunu bile bile o karncalari katlediyorsunuz yazik gunah bence
  Cevapla
 • @ssnyldzphotographer 8 ay önce Şikayet Et
  Çok doğru ağda ile kökten alıp üzerine masaj yaparak sürünce ve düzenli kullanınca gözle görünür fark oluşuyor. Koltuk altımda yarı yarıya azalma oldu şuan. Her ağdadan sonra kullanmak önemli. Ben bi kaç gün üst üste sürüorum. Tavsiye ederim
  Cevapla
 • hayır sever 3 ay önce Şikayet Et
  siz cehenemin zebanilerisiniz Ahireti dusunemiyorsunz yazik
 • Sibel 5 ay önce Şikayet Et
  Piyasada bir çok isimde ürün var sizin kullandığınız marka hangisi paylaşabilir misiniz
 • Hanımefendi 11 ay önce Şikayet Et
  Bunun birde dini boyutunu araştırın bakalım.Yazik değil mi binlerce Karıncanın daha dünyaya gelmeden katledilmesi demek yumurtalarının kullanılması demek birileri rahat etsin diye onca canlı ölmek zorunda mı
  Cevapla
 • Ali 7 ay önce Şikayet Et
  Çok saçma kurban da kesme o zaman ette yeme yumurtada yeme ...
Yorumların Tümünü Okuyun