Clindoxyl Jel krem ne işe yarıyor? Clindoxyl krem nasıl kullanılır?

13 Mayıs 2019, 08:10
Clindoxyl Jel krem ne işe yarıyor? Clindoxyl krem nasıl kullanılır?

Sadece eczanelerde satışı olan ve sivilce sorunu ile karşı karşıya kalanların tercih ettiği Clindoxyl jel krem hakkında merak edilen sorularını yanıtladık. Clindoxyl Jel krem ne işe yarıyor? Clindoxyl Jel krem fiyatı nedir? Clindoxyl Jel krem nereden satın alınır? Clindoxyl Jel krem nasıl kullanılır? Clindoxyl Jel krem cilde faydaları nelerdir? Yazımızın detaylarında bulabilirsiniz...

Clindoxyl Jel krem, sivilce tedavisinde doktorların reçeteye yazdığı en önemli kremlerden biridir. En çok tercih edilen edilen sivilce kremlerinin başında gelen Clindoxyl jel sivilce sorunu yaşayanların ilk denediği kremler arasında listenin en başında yer alır. Glaxo Smith Kline firması tarafınca üretilmiş ve krem, jel şeklinde piyasaya sürülen sivilce kremidir. Ciltte bulunan siyah nokta ve beyaz nokta azalmasında ayrıcı cilt lekelerinde çok etkilidir. İçerdiği etken maddeler aracılığı sayesinde sivilce ve sivilce lekelerini yok eden etkili bir kremdir.  Clindoxyl jel formunda olup 25 ile 50 gramlık tüplerde satılmaktadır. 

Clindoxyl krem nedir

CLİNDOXYL NASIL KULLANILIR?

Clindoxyl Sivilce Kremi, diğer tüm sivilce kremi gibi cilt üzerine masaj yoluyla yedirilir. Özel olarak bir kullanım şekli bulunmamaktadır. Clindoxyl Sivilce Kremi’ni tedavi aracı olarak kullanmaya başlamadan evvel, ilacın içerdiği kimyasal maddelere karşı bir alerjiniz olup olmadığını tespit etmelisiniz. 

Clindoxyl Krem Kullanım Talimatları:

- İlk adım tedavi edilecek olan alanın steril edilmesidir. Temiz bir cildi tedavi etmek her zaman daha kolay olur.

- Clindoxyl Krem’i sivilcelerle kaplanan alana ince bir tabaka şeklinde, masaj hareketleri ile yayın.

- Clindoxyl’i cildinize uyguladıktan sonra, teninizin kremi emmesini bekleyin.

- Clindoxyl Krem tedavisinde cilt doktorunuz farklı bir uygulama dozu belirtmediği sürece günde 1 kere geceleri uygulamanız gerekir.

NOT: Clindoxyl jel çok etkili bir kremdir ve etkisini hemen gösterir. Kremi sürdükten sonra kesin olarak cildin emmesi gerekmektedir, eğer cildiniz kremi emmiyorsa fazla sürüyorsun demektir. Çok az miktarda sürmeniz yeterlidir. Kremi sürdükten sonra mutlaka ellerinizi yıkayın.

en iyi sivilce kremi nasıl sürülür?

CLİNDOXYL KREMİN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Clindoxyl jel yan etkileri genel olarak dozunda kullanıldığında görülmez ama kremin tek seferde cilde fazla sürülmesi yada gün içerisinde 1 defadan fazla kullanmak bazı yan etkilerin görülmesine neden olabilir. Clindoxyl jel prospektüs yazılan yan etkiler;

- Uzun süreli şiddetli ishal yada karın bölgesinde kramp. ( En ciddi yan etkisidir mutlaka hastaneye gitmeniz gerekebilir)

- Tedaviye başladıktan sonra meydana çıkan yanma, kızarıklık,

- Cildinizde görülen tahriş ve tahribat,

- Ciltte uyuşma ve karıncalanma,

- Sürüldüğü bölgede kaşıntı,

- Uygulama yapılan bölgede yara oluşması, 

Uygulama sonrası kuruyan cildinizin pullanma, soyulma gibi tepkiler göstermesi Clindoxyl kremi asla gündüz sürmeyin. Gündüz sürüldüğünde cilt lekelerine ve siyah nokta oluşuma sebep olabilir.

 Clindoxyl Jel krem nereden satın alınır?

CLİNDOXYL KREMİN 2019 FİYATI NEDİR?

Clindoxyl Jel kremin 2019 yılı fiyatı en fazla 44.93 TL'dir.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • Birsel 1 ay önce Şikayet Et
    Doktorum vu kremi gunduz surmemi istedi cunku gecede acnelse diye bi ilac kullaniyorum yardimci olurmusunuz
    Cevapla