Evde platin sarısı saç nasıl yapılır? Platin saç boyama rehberi

25 Mart 2020, 15:02
Evde platin sarısı saç nasıl yapılır? Platin saç boyama rehberi

Uzun yıllardır kadınların favorisi olan ve modası hiç eskimeyen platin saç rengi, hem havalı hem de dikkat çekici saçlara kavuşmanıza yardımcı olur. Oldukça zorlu bir süreç olan platin saç rengi özellikle koyu renk saçlara sahip olanların özenle ve çok dikkatli bir şekilde karar vermesi gereken bir konudur. Peki evde platin sarısı saç nasıl yapılır?

Sarı saç yüzyıllardır biz kadınlar için vazgeçilmezidir. Özellikle 2019 yılında popülerliği artan platin sarı saç, güzel olduğu kadar yapımı zor, uğraştırıcı ve aşamaları olan bir uygulamadır. Usta kuaförlerin bile platin sarı saçı yaparken hata yapabileceği görülmüştür. Genellikle yapılan hatalar sonucu kişilerin saçlarının yandığı, koparak dökülmelerine neden olmuştur. Bu saçın yapısı ve boyanın saçta kaç dakika bekletildiği ile ilgilidir. Doğru adımlarla evde kendi ellerinizle bile platin sarı saç elde edebilirsiniz. Nasıl mı? Evde platin sarısı saç boyamaya dair tüm merek ettikleriniz yazımızda.

platin sarı saç

EVDE KERATİN BAKIMI NASIL YAPILIR? öğrenmek için tıklayın...

PLATİN SARI SAÇ ELDE ETMENİN PÜF NOKTALARI

Platin sarı saçlara sahip olabilmeniz için mutlaka saç açma işlemi uygulanması gerekmektedir.Saç açma işlemi yapılmadan platin rengi saç elde etmek mümkün değildir.
Saç açıcı muhakkak saç uçlarından diplere doğru uygulanmalıdır.

Saçta açma işleminden kaynaklanan farklılıkları önleyebilmek için saç açıcıyı aynı anda ve hızlıca tüm saça uygulamalısınız.

Saç açma işlemi doğal saç rengi üzerinde daha başarılı olmaktadır.

SARI SAÇLARIN BAKIMI NASIL YAPILIR? SARI SAÇLARA ÖZEL BAKIM ÖNERİLERİ NELERDİR? öğrenmek için tıklayın...

evde platin sarı nasıl yapılır

PEKİ EVDE PLATİN SAÇ RENGİ NASIL ELDE EDİLİR?

Platin sarısı saç boyamadan önce saç acıcı ile sac renginizi açmanız gerekmektedir. Renk açıcı kullanmadan platin sarısı saç rengi elde etmek imkansıza yakındır.

Saç rengini açabilmeniz için Koleston ‘un renk açıcısı ile 4 ile 5 ton kadar açabilmeniz mümkündür. Koleston içeriğinde saç rengi açıcısı yani oksidan ve mavi pudrası ile birlikte gelmektedir.

Saç yapısına bağlı olarak eğer saçınız kolay açılabilen saç tipi ise 20 dakika sizin için yeterlidir. Zor açılabilen saçlarda ise süre biraz uzamaktadır tahmini 45 dakikayı bulmaktadır.

Saçlarınızı platin yaptıktan sonra yeşil, turuncu veya bu renkleri tonları ile karşılaşırsanız mutlaka saç toneri kullanmalısınız. Saç toneri hakkında merak ettikleriniz için tıklayın...

Genelde saçlarımız güçlü ve saç rengimiz doğal ise bu açma işlemini uygulamak daha iyi bir karardır. Bu işlem sonucu başarılı olursanız çiğ bir sarı renk elde etmiş olacaksınız ve saçlarımız yumurta sarısı rengini alacaktır. 

Sonra saçlarınızı yıkamak için mutlaka doğal şampuan kullanarak yıkayınız.

Bu işlemden sonra son etap Palette markasının açık sarı renk 10-1 numaralı boyasını seçerek saçlarınızı boyamalısınız. Bu adımdan sonra istediğiniz sarı platin saçlara kolayca ulaşabilirsiniz.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
5 Yorum Var
 • Ayfo 3 ay önce Şikayet Et
  Bende denedim harika oldu. Herkes bayıldı tam platin sarısı oldu
  Cevapla
 • Merve 2 ay önce Şikayet Et
  Ne kdar bekleriniz acaba bende platin istiyorum beceremem die yapmıyorum korkudan bide uçlardan basladnz dillere dogru
 • Hayır 7 ay önce Şikayet Et
  Uyduruyorsunuz. Böyle basit bir işlemle bu renge ulaşmak imkansız sakin denemeyin pişman olursunuz civciv gibi dolaşırsınız
  Cevapla
 • Gkfgkm 2 ay önce Şikayet Et
  Kuaförsün herhalde
 • Yalana hayır 6 ay önce Şikayet Et
  Denedim bu renk oldu yalan söyleme denemeden bilmeden canım benim