Ünlü futbolcu Arda Turan'a soruşturma!

29 Ocak 2019, 12:15
Ünlü futbolcu Arda Turan'a soruşturma!

Başakşehir'de forma giyen ünlü futbolcu Arda Turan'a ait otelin inşaatının sırasında Beyoğlu'nda bir binanın yıkımına neden olduğu sebebiyle dava açıldı.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Beyoğlu'nda bulunan bir bina yıkılmıştı.  Binanın yan tarafında bulunan boş arazide iddiaya göre ünlü futbolcu Arda Turan otel yaptıracaktı. İddialara göre; söz konusu otelin yapımı için usullere uygun olmayan ve doğa şartlarının fazlaca hasar verdiği yerde usulsüz şekilde kazı yapılmıştı. Bu nedenle yıkılan binanın yan tarafında bulunan istinaf duvarı çökerek Orhan D. ve ailesinin oturduğu binada çatlaklar meydana geldi. Genç adam meydana gelen çatlaklar sonrası otel inşaatı çalışanlarının yanına giderek durumu anlattığında bu binanın da yıkılacağını, tehlike altında olduğunu öğrendi. Yeniden ikametine çıkan genç adam binanın sallanmaya başlaması üzerine eşini ve çocuklarını da alarak evden kaçtı. Genç adam ve ailesi diğer komşularını da uyararak bina sallandığı için terk etmelerini söyledi ve birlikte binayı tahliye ettiler. Tahliye sırasında ise bina sallantıya dayanamayarak çöktü.

yıkılan bina

İnşaat sahipleri Arda Turan ve kardeşi Okan Turan binanın yıkılması sonrası başka bir binanın yıkılmasına neden olduğu gerekçesiyle savcılığa ihbar edildi. 5 katlı binada ikamet eden aileler Turan ailesinden zararlarını gidermesini istedi fakat buna rağmen ailelerin iddiasına göre olayla ilgili bir muhatap bulamadılar.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
    Her tasın altından bu çıkıyor.
    Cevapla