Böbrek taşına iyi gelen doğal yöntem

17 Ağustos 2018, 08:17
Böbrek taşına iyi gelen doğal yöntem

Böbrek taşı yaşam kalitesini olumsuz etkileyen rahatsızlıklardan biridir. Bu rahatsızlıktan kurtulmak için uzmanların da önerdiği doğal yöntemi sizler için araştırdık. İşte böbrek taşına iyi gelen doğal yöntem...

Çevresel faktörlerden, genetikten, su oranının aza olması ve bazı besinlerden kaynaklı böbreklerde taş oluşur. Değişik büyüklüklerde oluşan bu taşlar idrar akışını bozar. Şiddetli kramplara ve karın ağrısına neden olur. Yaşam kalitesini olumsuz etkileyen bu durum doğru ve zamanında müdahale edilmediğinde de ciddi sorunlara sebebiyet verir.

LİMON MUCİZESİ!

Böbrek taşının yüzde 80'ini kalsiyum okzalat ve fosfat kristallerinin birleşmesi ile meydana gelir. Bu kristallerin oluşumunu engelleyen en etkili besin limondur. Limon içerdiği sitrat maddesi sayesinde oluşmuş bu kristalleri parçalar aynı zamanda yeni oluşumu da engeller. Uzmanlar limonun suyunun daha etkili olduğunu yapılan araştırmalarda ortaya koymuştur. Özellikle nane limon suyu ve su ile karıştırılarak yapılan limonun bu rahatsızlıkta etkili olduğu vurgulanıyor. 5 adet limon, 6 yaprak nane ve 3 bardak suyu mikserde karıştırınız. Bu karışımı böbrek hastalarının her gün bir bardak tüketmesinde fayda var.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • Zeki 3 ay önce Şikayet Et
    Evet limon etkili olabilir. Yalnız taşı olanların çok çok dikkatle kullannması gerekir. Taşı zorlayarak ağrıyı artırıyor.
    Cevapla