Kedileri Mozart müziği sakinleştiriyor! Van kedilerine Mozart dinletisi...

08 Ocak 2020, 11:41
Kedileri Mozart müziği sakinleştiriyor! Van kedilerine Mozart dinletisi...

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Kedi Villası'nda koruma altındaki Van kedilerine çeşitli müzikler dinletiliyor. Kedilerin sakin bir hal alması üzerine araştırmalara göre Mozart müziğinin kediler üzerinde olumlu bir etkisi olduğu tespit edildi.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Abdullah Kaya, kedilerin en çok Mozart müziği dinlerken sakinleştikleri belirten ifadeler kullandı. "Tabi ki klasik müziğin en önemlilerinden Mozart müziğini de hayvanlarımıza dinlettiriyoruz. Bu müziğin hayvanlar üzerine sakinleştirici ve dinlendirici etkisi olduğunu biz kabul ediyoruz"dedi.

Mozart müziği kedileri sakinleştiriyor

MOZART DİNLEYİNCE SAKİNLEŞİYORLAR!

Abdullah Kaya, kedilere aile ortamı hazırladıklarını, bu bağlamda hayvanların insanlarla temas etmesine, sevmesine müsaade ettiklerini söyledi ve ekledi: "Ev ortamında daha güzel vakit geçirme açısından kedilere çeşitli müzikler ve fon müziklerini dinlettiriyoruz. Tabi ki klasik müziğin en önemlilerinden Mozart'ı da hayvanlarımıza dinlettiriyoruz. Bu müziğin hayvanların ruhsal durumuna katkısı olduğuna inanıyoruz. Sakinleştirici ve dinlendirici etkisi olduğunu biz kabul ediyoruz." 

Mozart dinleyince sakinleşen kediler

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar