Evlilikte aldatma nedenleri! Aldatan erkeği anlamak için ne yapmalı? Erkek neden aldatır?

Çok sevdiğiniz ve ondan asla şüphe etmeyeceğiniz eşinizin aldattığını öğrendiğinizde nasıl bir yöntem izlemeniz gerektiğini bilmiyorsanız, sizlere rehber olacak bilgilerimiz sizlerle! 'Aldatan eşime ikinci bir şans vermeli miyim?' diyorsanız bu haberi mutlaka okumalısınız. Erkekler neden aldatır? Evlilikte aldatma nedenleri ve belirtileri:

Hayatınızı birleştirme kararını aldığınız kişi ile evlendikten sonraki ilk zamanlar, her şey gözünüze toz pembe gelebilir. Herhangi bir konuda fikir çatışması yaşasanız bile o an eşinizi alttan alıp, düşüncelerini hoşgörü ile karşılayabilirsiniz. Ancak bu sorunların giderek büyümesi ile işler değişebilir, yaşanabilecek ufak tefek sorunlar bile bir zamandan sonra aşılamayacak sorunlar haline gelebilir. Günümüzde tartışmaların sıklıkla görüldüğü çiftlerde, yaygın olarak görülen sorunlardan bir tanesi de çoğunlukla erkeklerin, eşleriyle olan tartışmalarından sıkılıp, çareyi başka kişilerde görmesinden dolayı ortaya çıkan aldatmalardır. Yapılan çalışmalardan elde edilen sonuçlara göre evlilik içi şiddetten sonra evlilikte en çok hasar bırakan olgunun evlilik dışı ilişki olduğu gözlemlenmiştir. Aldatma denildiğinde akla ilk gelen fiziki beraberlik olsa da cinsel anlamda beraberliğin dışında duygusal aldatmada söz konusu olabilir. Kadınlar daha çok duygusal aldatma yoluna girebiliyor iken erkeklerde fiziki aldatmalar görülebiliyor. Boşanmaların artış göstermesinde en etkili nedenler arasında yer alan aldatma eyleminin kendini nasıl ele verdiğiniz merak ediyorsanız detaylar haberimizde! 

TIKLA OKU: BOŞANMA ÇOCUĞU NASIL ETKİLER? KİM, NASIL SÖYLEMELİ?

TIKLA OKU: BOŞANMAK GÜNAH MI? DİNİMİZDE HÜKMÜ

ALDATMANIN BELİRTİLERİ! ALDATMAK KİŞİLİK BOZUKLUĞU MU? ALDATMA NASIL ANLAŞILIR?

Aldatmanın belirtileri! Erkekler neden aldatır?

Aldatmanın belirtileri! Erkekler neden aldatır?

Aile içerisindeki çiftlerin birbirlerine karşı soğukluk hissetmelerinin ve aralarındaki problemlerin gittikçe büyümesinde en önemli etken üçüncü kişiler olabilir. Psikologlar, bu üçüncü kişilerin yani aldatan kişilerde ruhsal bozukluk görüldüğünü vurguluyor.

ALDATMA NEDENLERİ:

1- OKSİTONİN EKSİKLİĞİ

Uzmanların açıklamalarına göre, oksitonin yani sarılma hormonu eksikliği aldatma nedenlerinin başında geliyor. İlişkilerde güven ve huzuru sağlayan bu hormon salgılandığı zaman mutlu bireyler ortaya çıkıyor.

2- SOSYAL MEDYA BAĞIMLILIĞI

Aldatma sorununu arttıran bir diğer faktör ise sosyal medyaya ayrılan sürenin sıklığıdır. Eşlerden birinin sosyal medyaya karşı bağımlı olması eşlerine daha az vakit ayırmalarına neden olabiliyor.

Sosyal medyadan aldatma

Sosyal medyadan aldatma

3- TOPLUMUN ETKİSİ

Geçmiş dönemlerde yaşadıkları ilişkilerde sadakatsiz olan kişiler yeni ilişkilerinde de aynı alışkanlıklarını sürdürebiliyor. Son yapılan anketlere göre, eşlerini aldatan erkeklerin yarısından fazlasının arkadaşları da kendileri gibi aldatma potansiyeline sahip.

4- İŞ SEYAHATLERİ

Her 3 iş adamından 1'i eşlerini iş gezileri esnasında aldatıyor. Kadınlar ise bu durumu daha çok iş ortamında yapıyor.

 ERKEĞİN ALDATTIĞI NASIL ANLAŞILIR? ALDATAN ERKEĞİ ELE VEREN DAVRANIŞLAR:

Aldatmanın belirtileri ve nedenleri

Aldatmanın belirtileri ve nedenleri

Eşinizin artık size eskisi kadar ilgi duymadığını ve başka bir kadının hayatında olduğunu düşünüyorsanız, bu durumu anlamanın en basit yollarını sizler için sıraladık. İşte aldatan erkeği ele veren davranışlar...

1- Sürprizler ve iltifatlar artar

Çoğunlukla güzel sözler söylemeyen bir erkek, aldatmaya başladığı zaman iltifat etmeye ve haksız da olsa sizden özür dilemeye başlar. Kendinden şüphelenilmemesi için çeşit çeşit hediyeler alır ve küçük jestler yaparlar. Bunların hepsi suçluluk duygusuyla yapılan hareketlerdir

2- Bakımına daha çok özen gösterir

Eşiniz kendisine eskisinden daha çok bakıyorsa, şüphelenmekte yanılmamışsınız demektir. Yeni giysiler, yeni bir parfüm, spor ve sağlıklı beslenme aldattığının göstergesi olabilir.

3- Cep telefonunu saklar

Eşiniz telefonuyla sık sık ilgilendiğini fark etmemeniz için elinden geleni yapıyorsa bu durum oldukça can sıkıcı bir hal alabilir. Telefonunu izinsiz karıştırdığınızda  abartılı bir şekilde tepki veriyorsa sizi aldatıyor olabilir.

Evlilikte aldatma nedenleri

Evlilikte aldatma nedenleri

4- Eve girmek istemezler

Aldatan erkek, eve çoğu zaman geç gelmeye başlar. Eve girmemek için bir bahane üretir. 

5- Harcamalarını gizler!

Aldatmayı ele veren en önemli konulardan biri harcamalardır. Eşiniz kredi kartı ekstrelerini gizliyorsa, şüphelenmeye başlayabilirsiniz. Bu konuda yapabileceğiniz tek hareket, bir yolunu bulup harcamaları kontrol etmektir.

KADINLAR ALDATILDIĞINI NASIL ANLAYABİLİR?

Aldatma belirtileri

Aldatma belirtileri

- Eşiniz normalde dış görünüşüne önem vermeyip son zamanlarda bakımıyla ilgili daha çok ilgileniyorsa,

- İşi olmadığı halde mesaiye kalacağını bahane ederek eve geç geliyorsa,

- İş yerinde ya da çevresindeki bir kıza/erkeğe karşı ilgi artmış ve sürekli ona yardımcı olmak istiyorsa,

- Bedensel olarak sizin yanınızda ama ruhen kafası başka yerdeyse,

- Eşiniz sizi paranoyak, deli ya da aşırı kuşkucu olmakla suçluyorsa,

- Telefonunu eline aldığınızda abartılı tepkiler veriyorsa, ne yazık ki aldatılma gerçeği ile karşı karşıya olabilirsiniz.

İslamiyete göre evliliğin önemi! Dinimize göre mutlu evlilik nasıl olur?

İLİŞKİLİ HABER

İslamiyete göre evliliğin önemi! Dinimize göre mutlu evlilik nasıl olur?

BİR YORUM YAPIN 0