Aile Günü ve Aile Haftası 2024! Aile Günü'nün önemi

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından ilan edilen "Uluslararası Aile Günü" 1994 yılından itibaren tüm dünyada ve ülkemizde kutlanmaya başlandı. Bugünün yer aldığı hafta ise "Aile Haftası" olarak kabul edilmiştir. Peki Aile Haftası nedir? Aile Haftası ne zaman kutlanır?

Toplumun en küçük yapı taşı olan aile; aynı zamanda toplumun en temel birimidir. Birbirlerine kan bağı, yasal ve duygusal bağlarla bağlı kişilerden oluşan en küçük toplumsal birim olan aile, neslin devamı için en sağlıklı yapı olarak kabul görmüştür. En küçük haliyle; anne, baba ve çocuklardan oluşan aile, toplumların oluşmasındaki en önemli faktördür. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından ilan edilen "Uluslararası Aile Günü" de ailenin önemine dikkat çekmek amacıyla tüm dünyada ve ülkemizde kutlanan oldukça önemli bir gündür.

Uluslararası Aile Günü

Uluslararası Aile Günü

AİLE GÜNÜ NE ZAMAN? AİLE HAFTASI

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 1993 yılında alınan bir kararla 15 Mayıs tarihi "Uluslararası Aile Günü" olarak kabul edilmiş ve 1994 yılından itibaren tüm dünyada ve ülkemizde 15 Mayıs "Aile Günü" olarak kutlanmaktadır. Bu günün yer aldığı 15 - 21 Mayıs haftası ise "Aile Haftası" olarak kabul edilmektedir.

Aile Günü ne zaman

Aile Günü ne zaman

AİLE GÜNÜ'NÜN ÖNEMİ NEDİR?

15 Mayıs Aile Günü'nün kutlanmasının en temel nedenleri arasında; toplumun tüm kesimlerinin aile konusundaki farkındalığının artırılması, aileleri destekleyici faaliyetlerinin teşvik edilmesi, ailelerin toplumsal sorumluluklarını yerine getirebilmesine yardım edilmesi ile ailelere yönelik mümkün olan tüm korumaların ve yardımların sağlanması gibi sebepler yer almaktadır.

Aile Günü önemi

Aile Günü önemi

İlknur Gülmek Yasemin.com - Multimedya Editörü
Yasemin - İlknur Gülmek

Editör Hakkında

İstanbul Aydın Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim bölümünden 2022 yılında mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca çeşitli dijital medya ajanslarında sosyal medya içerik üreticisi ve video editörü olarak çalıştıktan sonra 2021 yılında internet haberciliğine başladı. Meslek hayatına Kanal7 Medya Grubu Yasemin.com bünyesinde Multimedya Editörü olarak devam etmektedir.

BİR YORUM YAPIN 0