Gençler kendine zarar veriyor!

Yurt dışında yapılan araştırmada, 18 yaş altındakilerin kendilerine zarar verme oranlarında büyük artış yaşandığını ortaya çıktı.

İngiltere Ulusal Sağlık Hizmetleri'nin açıkladığı araştırma sonuçları, ülkede yaşayan gençlerin pek de mutlu olmadıkları izlenimi yaratıyor. Araştırma, 18 yaş altındakilerin kendilerine zarar verme oranlarında büyük artış yaşandığını ortaya koydu. Artışın en önemli nedeni olarak da sosyal baskı gösteriliyor.

NHS National Health Service (Ulusal Sağlık Hizmeti) tarafından yapılan çalışmanın sonucu, çocuk ve gençler arasında kendi kendilerine zarar verme oranlarının son 10 yıl içinde dramatik olarak yükseldiğini gösterdi. 

NHS'in araştırma sonuçlarına ulaşan The Guardian gazetesi, sonuçların şoke edici olduğunu ifade ederek, 18 yaş altı gençler arasında kendini zehirleyen ve kesici aletlerle bedenine zarar verenlerin sayısında yüzde 42 artış olduğu belirtti.

Uzmanlar, gençler ve çocuklar arasında yaşanan bu endişe verici psikolojik sorunlara sosyal baskının sebep olduğunu ifade ederek, artışın daha çok kız çocukları arasında yaşandığına dikkati çektiler.

ETİKETLER

BİR YORUM YAPIN 1

gunes bozkır 5 yıl önce

ben 14 yaşındayım yaşamayı sevıyorum kendı yaşıtlarıma seslenmek ıstıyorum hayatın guzel yonlerıne bakın