Meraklı Çocuk ile Annesi: Tabloyu boyayan kim?

24 Ekim 2019, 08:01
Meraklı Çocuk ile Annesi: Tabloyu boyayan kim?

‘İslam’ın Amentüsü - Meraklı Çocuk İle Annesi’ animasyonunda çocuklar İslamın esaslarını büyük bir keyifle öğrenecek...

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Mahmut Kaya tarafından kaleme alınan, Amentü duasının açılımından gelenİslam’ın Amentüsü - Meraklı Çocuk İle Annesi’ kitabı animasyon olarak hazırlandı. Animasyonlar şiirsel bir dille çocukların ilgisini çekecek basit bir anlatımla yapıldı.
İslam’ın esasları olan Allah’a, meleklere, kitaplara, peygamberlere, kadere, hayrın ve şerrin Allah’tan geldiğine olan inancın anlatıldığı, ‘İslam’ın Amentüsü’ kitabında 14 şiirsel anlatım yer alıyor. Prof. Dr. Mahmut Kaya tarafından yazılan kitabın animasyon uyarlaması ise Kanal 7 Dijital Medya birimi tarafından gerçekleştirildi. Animasyonların tamamı Youtube’da yer alan Kanal7 Çocuk sayfalarında ve www.izle7.com’dan izlenebilecek.

TABLOYU BOYAYAN KİM?

İslam’ın Amentüsü - Meraklı Çocuk İle Annesi kitabının ‘Tabloyu Boyayan Kim?’ hikayesinin animasyon filminde, doğanın muhteşem yaratılışı anlatılıyor.
Çocuklara faydalı olabilmenin koşullarını kavratan animasyon film;Doğayı kim yarattı? Doğa’yı Allah mı yarattı? Allah doğayı nasıl yarattı? Doğadaki her şey nasıl farklı yaratıldı?” sorularına yanıt veriyor.
Tabloyu Boyayan Kim?’ hikayesinin animasyon filminde, Allah’ın doğadaki her şeyi rengiyle, şekliyle birbirinden farklı olarak en güzel şekilde yarattığı vurgulanıyor. 


Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
4 Yorum Var
 • SERKAN 7 ay önce Şikayet Et
  Annede pantolon yerine etek veya elbise olsaydı daha anlamlı olurdu.
  Cevapla
 • gerenksi 7 ay önce Şikayet Et
  evde oturuyorlar değil mi. yani anlamışsındır herhalde.
 • CESUR 7 ay önce Şikayet Et
  Serkan kardeşime aynen katılıyorum,İlk dikkatimi çeken pantolon oldu.
 • çelik 7 ay önce Şikayet Et
  çok doğru.