Anne ve babalar dikkat! 'Oyun'a gelmeyin

Cumhurbaşkanlığı, internetten oyun oynayan çocuklar için ebeveynlere ‘oyun’ uyarısında bulundu. Uyarıda, "Çocukların indirdiği oyunlara karşı kredi kartınızı kontrol edin. Oyunları indirirken mutlaka yorumları okuyun” ifadesine yer verildi.

Hürriyet gazetesinde Gizem Karakış'ın haberindeki çalışmalara göre, çocukların oyun esnasında ücret ödeme riskine karşı kesinlikle kart numarası verilmemesi gerektiği ve kredi kartı ekstresinin düzenli şekilde kontrolünün sağlanması gerektiği üzerinde duruldu. Dolandırıcıların oyunlarda çocuklardan kredi kartı bilgilerini rahatlıkla öğrenebildiği çalışmada, sahte maillerle oyun hesaplarına erişim sağlandığı da ortaya çıktı.

Lisanssız oyunların tercih edilmemesi gerektiği üzerinde durularak hesap hırsızlığına dair şu uyarılar yer aldı: “Oyunu satın alırken ve oynarken bilinçli bazı harcamalar yapılabiliyor. Bu yüzden bazı oyunlarda hesapların maddi değeri oluşuyor. Hesap güvenliği için benzersiz parolalar kullanılmalı ve iki faktörlü kimlik doğrulama açılmalıdır.”

Para Atletizm Avrupa Şampiyonası'nda Zübeyde Süpürgeci'den altın madalya

İLİŞKİLİ HABER

Para Atletizm Avrupa Şampiyonası'nda Zübeyde Süpürgeci'den altın madalya

BİR YORUM YAPIN 0