Simra isminin anlamı! Simra ismi Kur'an-ı Kerim'de geçiyor mu? Simra ismi...

Instagram fenomeni Tuğba Bağ ikinci kez anne olmaya hazırlanıyor. Ömer adında 1 yaşında oğlu olan Tuğba Bağ'ın şimdi de kızı olacak. Doğacak bebeğine Simra Liya ismini koyacağını duyurduktan sonra adeta ismin anlamı çok merak ediliyor. Merak edilen Simra isminin anlamını sizler için açıkladı.

Bebeğiniz olacağını öğrendiniz, heyecanınızın tarifi imkansız… Kutlamalar ve diğer hazırlık aşamalarından sonra aklınıza ilk gelen sorulardan birisi de “Çocuğuma hangi ismi koymalıyım?” olacaktır. Bu aşamada ailenizden, arkadaş çevrenizden hatta yabancı kişilerden bile öneriler alabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra sosyal medya da bebek ismi bulmak için etkili bir araç. Instagram'da fenomen olan Tuğba Bağ adeta bebek ismi arayanlar için çok farklı bir isimle karşımıza çıktı. Yaklaşık 10 gün sonra kızını kucağına almaya hazırlanan Tuğba Bağ, doğacak kızına Simra Liya ismini koyacağını açıkladı. Simra isminin de anlamı haliyle çok merak edildi.

Simra ismi Arapça kökenlidir. Anlamı ise yıldızın yeryüzüne yansımasıdır. 

SİMRA İSMİ KURAN

SİMRA İSMİ KURAN

SİMRA İSMİ KURAN'DA GEÇİYOR MU?

Simra ismi alınan bilgilere göre Kur'an-ı Kerim'de geçmemektedir.

Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 0