İslam'ın Amentüsü animasyon oldu!

Mahmut Kaya tarafından kaleme alınan, Amentü duasının açılımından gelen ‘İslam’ın Amentüsü - Meraklı Çocuk İle Annesi’ kitabı animasyon olarak hazırlandı. Hazırlanan animasyonlar çocukların şiirsel bir dille ve basit bir anlatımla yapıldı.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

İslam’ın esasları olan Allah’a, meleklere, kitaplara, peygamberlere, kadere, hayrın ve şerrin Allah’tan geldiğine olan inancın anlatıldığı, ‘İslam’ın Amentüsü’ kitabında 14 şiirsel anlatım yer alıyor. Prof. Dr. Mahmut Kaya tarafından yazılan kitabın animasyon uyarlaması ise Kanal 7 Dijital Medya birimi tarafından gerçekleştirildi. Animasyonların tamamı Youtube’da yer alan Kanal7 Çocuk sayfalarında ve www.izle7.com’dan izlenebilecek.

islamın amentüsü

islamın amentüsü

BESMELENİN ÖNEMİ

İslam’ın Amentüsü - Meraklı Çocuk İle Annesi kitabının ‘İlk Söz’ hikayesinin animasyon filminde, Besmelenin önemi ve faydaları anlatılıyor.

Çocuklara faydalı olabilmenin koşullarını kavratan animasyon film; “Besmele nedir? Besmelenin önemi nedir? Besmele ile işler kolaylaşır mı? Bir işi kolaylaştırmanın yolu nedir? Bir işe başlamadan önce ne söylenmeli? Yemek yemeden önce ne yapılması gerekir?” sorularına cevap veriyor.

‘İlk Söz’ hikayesinin animasyon filminde, bir işi tam yapmanın, ona değer katmanın ilk şartının besmele olduğu, işi sağlama almanın Allah’ın adıyla olduğu ve böylece işin düzen bulduğu, işin sonunda ise Elhamdülillah ile şükretmenin doğru olacağı çocuklara yalın bir dille aktarılıyor. 

Meraklı Çocuk ile Annesi: ‘Allah, O Hep Vardı’ animasyonu

İLİŞKİLİ HABER

Meraklı Çocuk ile Annesi: ‘Allah, O Hep Vardı’ animasyonu
 Meraklı Çocuk İle Annesi: Her şey O'na tanıktır

İLİŞKİLİ HABER

Meraklı Çocuk İle Annesi: Her şey O'na tanıktır
Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 0