İslam'ın Amentüsü: Peygamberler

Mahmut Kaya tarafından kaleme alınan, Amentü duasının açılımından gelen ‘İslam’ın Amentüsü - Meraklı Çocuk İle Annesi’ kitabı animasyon olarak hazırlandı. Animasyonlar şiirsel bir dille çocukların ilgisini çekecek basit bir anlatımla yapıldı.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

İslam’ın esasları olan Allah’a, meleklere, kitaplara, peygamberlere, kadere, hayrın ve şerrin Allah’tan geldiğine olan inancın anlatıldığı, ‘İslam’ın Amentüsü’ kitabında 14 şiirsel anlatım yer alıyor. Prof. Dr. Mahmut Kaya tarafından yazılan kitabın animasyon uyarlaması ise Kanal 7 Dijital Medya birimi tarafından gerçekleştirildi. Animasyonların tamamı Youtube’da yer alan Kanal7 Çocuk sayfalarında ve www.izle7.com’dan izlenebilecek.

PEYGAMBERLER

İslam’ın Amentüsü - Meraklı Çocuk İle Annesi kitabının ‘Peygamberler’ hikayesinin animasyon filminde, Peygamberlerin görevleri anlatılıyor.

Animasyon film; “Hz. Muhammed kimdir? Son Peygamber kimdir? Peygamberler ne için gönderilmiştir? Peygamberlerin görevleri nelerdir?” sorularına yanıt veriyor.

‘Peygamberler’ hikayesinin animasyon filminde, Peygamberlerin insanlara rehber olup toplumu eğittiği, son peygamberin Hz. Muhammed olup onun ebedi rehber olduğunun bilgisi veriliyor.

İslam'ın Amentüsü: Evrene egemen olan yasa: Kaza ve kader

İLİŞKİLİ HABER

İslam'ın Amentüsü: Evrene egemen olan yasa: Kaza ve kader
İslam'ın Amentüsü: Girmesin kimse araya

İLİŞKİLİ HABER

İslam'ın Amentüsü: Girmesin kimse araya
Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 1

iahasadgmlt3 4 yıl önce

maşallah çok güzel olmuş elinize sağlık.

Toplam 1 beğeni