Son dönemlerde popülerlik kazanan Bungalov Evler, hem görünümü hem de kullanışlı olmasıyla pek çok kişinin radarına girdi. Peki, Bungalov Ev nerelere yapılır? İmarsız arsa ve tarlalara Bungalov Ev yapılır mı? İşte, merak ettiğiniz her şeyi sizler için detaylandırdık...

Doğa içerisinde baş başa bir yaşam alanı imkanı sunan Bungalov Evler, bazen yemyeşil ormanın derinliklerinde bazen de deniz kıyısında karşımıza çıkmaktadır. Estetik tasarımlarıyla dikkat çeken Bungalov Evler, genellikle tek katlı ahşap yapılardır. Minimal bir yaşam stilini doğanın içerisine taşıyan bu yaşam alanlarında, sakin ve huzurlu anlar yaşayabilirsiniz. Bungalov Evler, doğal malzemeler kullanılarak üretilen ve bakımı kolay evlerdir. Bundan dolayı pek çok kişi Bungalov evleri özellikle tatil gezilerinde sıklıkla tercih etmektedir. Yalnızca tatillerde değil de kendinize ait bir bungalov eviniz olsun isterseniz; öncelikle bu evlerin nerelere yapılabildiğini öğrenmeniz gerekiyor. Gelin, Bungalov Evler hakkında bilinmesi gerekenleri birlikte mercek altına alalım.

BUNGALOV EV NERELERE YAPILIR? 

Tarla niteliğini taşıyan toprak parçaları imarsız arsa olarak adlandırılmaktadır. Gereken koşullar sağlandığı zaman imarsız arsaların üzerine herhangi bir yapı oluşturulabilir. İmarsız arsalar, tarım niteliğinde sayıldığından dolayı çoğunlukla yatırım amacıyla tercih edilmemektedirler. 

Genellikle ekme ve biçme işleri kullanılan imarsız arsalarda prefabrik evler kullanılabilir. Bundan dolayı bu arsalar bungalov evler için de uygun alt yapıyı sağlamaktadır. Ancak bu isteği gerçekleştirmek için belirli koşulların sağlanması gerektiğini unutmamalısınız.

İMARSIZ ARSALARA BUNGALOV EV YAPMAK İÇİN NELER GEREKLİDİR?

  • İmarsız bir arsaya prefabrik ev yapmak istiyorsanız ilk olarak; arsanın yola cephesinin olduğundan emin olmalısınız.

  • İmar iznine sahip olmayan arsalarda imar izninin en fazla %5 oranında olması zorunludur. Bu şekilde en fazla 250 metrekarelik bir yapı inşa edilebilir.

  • İmarsız arsalarda alt yapı sorunuyla karşı karşıya gelebilirsiniz. Bundan dolayı herhangi bir yapı inşa etmeden önce tüm altyapı kontrollerini sağlamalısınız.

  • Son olarak en önemli madde ise; Bungalov ev inşa etmek istediğiniz arsanın bağlı olduğu belediye ile iletişime geçmelisiniz. Gerekli izinleri aldıktan ileride yaşayacağınız sorunların önüne geçebilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABER

Enfes çevirme pilav nasıl yapılır? Sebzeli çevirme pilav tarifi

İLİŞKİLİ HABER

Sonbahar mevsiminde ekilecek olan çiçekler nelerdir? Sonbaharda ekebileceğiniz 5 bitki

İLİŞKİLİ HABER

Soğan nasıl saklanır? Soğan nasıl muhafaza edilir Soğan saklama yöntemleri

BİR YORUM YAPIN 0