Meksika Tarzı Ev Dekorasyonu nasıl yapılır?

Ev dekorasyonunda, renklerin ve desenlerin gücünü hafife almamak gerekir. Enerjik ve canlı bir görünümün anahtarı olarak karşımıza çıkan Meksika Tarzı Dekorasyon, son yıllarda ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılmaktadır. Peki, Meksika Tarzı Dekorasyon nedir, nasıl uygulanır? Meksika Stili ev dekorasyonu nasıl olmalıdır? İşte cevaplar…

Ev dekorasyonunda, kişisel zevkler ve ihtiyaçlar doğrultusunda harika bir görünüm elde etmek mümkündür. Farklı renk, doku, şekil ve boyutlardaki nesnelerle ev dekorasyonunda bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayabilirsiniz. Özellikle mevsimlere göre değişkenlik gösteren dekorasyon stilleri, sıcacık yaz aylarında olduğumuz şu günlerde canlılığı esas almaktadır. Ev dekorasyonunda neşeli ve samimi bir görünüm oluşturmak isterseniz; sıcak bir iklimin rengârenk dünyasını evinize taşıyacak Meksika Tarzı Dekorasyona merhaba deyin! Dinamik ve heyecan verici bir ev dekorasyonu oluşturmak için vazgeçilmez bir stil olan Meksika Tarzı Dekorasyonu evlere taşımanın yollarını gelin birlikte keşfedelim…

DUVARLARINIZI RENKLENDİRİN

Meksika tarzı dekorasyonun püf noktası; renk kullanımıdır. Cüretkâr ve parlak renklerin yoğun olarak yer verildiği bu tarzda, zengin bir görünüm oluşturmak önemlidir.

Özellikle mavi, kırmızı, yeşil, mor ve sarının harmanlanmasıyla uyumlu bir dekorasyon gözler önüne serilmelidir.

Örneğin; şerbet sarısı ve kobalt maviyi bir arada kullanarak göz alıcı bir dekorasyon şekillendirebilirsiniz.

Duvarlarınızda renklerin ağırlıklı yer alması Meksika Tarzı Ev dekorasyonunda oldukça etkilidir.

DESENLERİN GÜCÜNDEN FAYDALANIN 

Yöresel desenlerin ve etnik desenlerin yoğun olarak kullanıldığı Meksika Tarzı Ev dekorasyonunda, kültürel izleri çok net bir şekilde görebilirsiniz.

Renkli ve desenli duvar kâğıtları ya da minderlerle küçük dokunuşlar yapabilirsiniz. 

Nevresim takımlarında ve koltuk şallarında da bol bol desen kullanımına rastlayabilirsiniz.

OLMAZSA OLMAZ!

Meksika Tarzı Ev dekorasyonu denildiğinde akla ilk Frida Kahlo gelmektedir. Dünyaca ünlü ressamın portreleri evlerinizde ikonik bir görünüm oluşturacaktır.

Dilerseniz; Frida Kahlo tablolarıyla duvarlarınıza şıklık katabilir ya da kırlent kılıflarınızda orijinal bir görünüm yakalayabilirsiniz. 

DETAYLARI UNUTMAMAK GEREKİYOR!

Ağır oymalı ve bölmeli ahşap mobilyaların yer aldığı Meksika Tarzı Dekorasyonda, boyutları büyük olan şifonyerler dikkat çekmektedir. 

Meksika Tarzı Dekorasyonda, yeşil yapraklı bitkilerin kullanımı da sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. 

Ev dekorasyonunda duvar saati seçimi nasıl olmalıdır?

İLİŞKİLİ HABER

Ev dekorasyonunda duvar saati seçimi nasıl olmalıdır?

BİR YORUM YAPIN 0