Evcil hayvan sahibi olanlar için doğru ev dekorasyonu oluşturmanın yolları

Evcil hayvanlar, en yakın dostlarımız ve ailemizin en değerli üyelerinden biridir. Tüm ilgimizi ve sevgimizi verdiğimiz minik dostlarımız için ev dekorasyonunda bazı düzenlemeler yapmamız gerekebilir. Peki evcil hayvan sahibi olanlar için ev dekorasyonu nasıl olmalı? Kedili evlerde dekorasyon nasıl yapılır? İşte merak edilen tüm detaylar haberimizde...

Ev dekorasyonunda en önem verdiğimiz konu evin içerisindeki kişi sayısıdır. Her bireyin ihtiyacına ve konforuna yönelik yaptığımız seçimlerle dekorasyonumuzda güçlü bir etki şekillendirebiliriz. Eğer bir evcil hayvan ile aynı evi paylaşıyorsanız; dekorasyonda en yakın dostunuzu mutlu edecek tercihler yapmalısınız. Onun bakım ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek dekorasyon önerileri ile dostunuza huzurlu bir alan inşa edebilirsiniz. Böylece onun mutlu olduğu bir alanda siz de mutlu hissedebilirsiniz. Gelin, evcil hayvanlara yönelik ev dekorasyon önerilerine birlikte göz atalım.

Depreme uygun ev dekorasyonu nasıl yapılır? Depreme hazırlık nasıl yapılır?İLİŞKİLİ HABERDepreme uygun ev dekorasyonu nasıl yapılır? Depreme hazırlık nasıl yapılır?

EVCİL HAYVANLARI OLANLAR NASIL KOLTUK SEÇMELİ?

Eğer evinizi evcil bir hayvan ile paylaşıyorsanız koltuk seçiminde dikkatli olmalısınız. Çünkü bazı kumaş türleri özellikle kedilerin parçalama veya tırmalamasına maruz kalabilir. Bu noktada kadife, tiftik, şönil tarzda, keten ve deri gibi kumaş türlerinin kullanıldığı koltuklardan uzak durmalısınız. Kanvas kumaş çeşidi, kedilerin yaşadığı evler için ideal bir seçim olacaktır.

Evcil hayvanlara uygun ev dekorasyonu

Evcil hayvanlara uygun ev dekorasyonu

Eğer koltuklarınız kolay tüy tutan ve lekelenebilecek özellikteyse koltuk örtülerinden faydalanabilirsiniz. Temizlik açısından çok pratik olan koltuk örtüleri, koltuğunuzun yıpranmasını da önleyecektir. Dilediğiniz renk ve desende koltuk örtüleriyle dekorasyonda da farklı etkilere şans tanıyabilirsiniz.

Kedili evlere uygun dekorasyonu

Kedili evlere uygun dekorasyonu

EVCİL HAYVANLARI OLANLAR NASIL PERDE SEÇMELİ?

Biliyorsunuz ki kediler perdelerin ardına saklanmayı ve asılarak oynamayı çok sever. Stor perdeler kullanarak hem kedilerinizin perdelere zarar vermesinin önüne geçebilir hem de rahatça dışarıyı izlemesine fırsat verebilirsiniz.

Kedili evlere uygun perde seçimi

Kedili evlere uygun perde seçimi

Meraklı kediler, dış dünyada olup biteni yakından takip etmek ister. Bundan dolayı perde konusunda özenli seçimler yapmanızı tavsiye ederiz.

Evcil hayvanlara uygun ev dekorasyonu nasıl yapılır

Evcil hayvanlara uygun ev dekorasyonu nasıl yapılır

EVCİL HAYVANLARI OLANLAR İÇİN ZEMİN ÖNEMLİ!

Kedilerin bazen bir maraton koşucusu gibi evin bir köşesinden diğer köşesine koştuğunu fark etmişsinizdir! Zeminlerin tozunu attıran kedili evlerde zemin ve yer döşemesinde bazı seçimlerde daha hassas olmalıyız.

Kedi ve köpeklerin yaşadığı evde dekorasyon nasıl olmalı

Kedi ve köpeklerin yaşadığı evde dekorasyon nasıl olmalı

Çukur olabilen, çizilen ve cila isteyen parke zeminleri yerine daha sert yapılı ahşapları kullanmayı düşünebilirsiniz. Maun, meşe, Laminat parke, taş veya seramik karolar gibi seçimler zeminlerde hem şıklığın temsilcisi olacak hem de size rahatlık sağlayacaktır.

Kedili evlerde parke seçimi

Kedili evlerde parke seçimi

BİTKİ VE ÇİÇEK SEÇİMİNDE DİKKAT!

Evcil hayvanlar, yaşam alanlarında olup biten her şeyi bilmek ister. Çoğu zaman meraklarına yenik düşüp yararlı ve zararlı ayrımı yapamayabilirler.

Kedilerin yaşadığı evde bitki kullanımı

Kedilerin yaşadığı evde bitki kullanımı

Bu faktörü göz önünde bulundurarak kaktüs veya dikenli bitkilere evinizde yer vermemelisiniz. Çünkü patileriyle dokunabilir ya da yemeye çalışabilirler.

Kedilerin yaşadığı evde dikkat edilmesi gerekenler

Kedilerin yaşadığı evde dikkat edilmesi gerekenler

OYUN ALANLARINA YER AÇMAYI UNUTMAYIN!

Kediler, eğlenmeye doyabilecekleri oyun alanlarına bayılırlar. Onlar için tırmanma sehpaları, tavana asılabilecek salıncaklar, duvara monte edilebilen raflar inşa ederek harika bir oyun alanı kurabilirsiniz.

Kediler için oyun alanı

Kediler için oyun alanı

Kediler, rahatlığına düşkün olmalarıyla bilinir. Onların keyfini yerine getirecek güzel bir hamak kurabilirsiniz.

Kedi hamakları

Kedi hamakları

Eğer orta sehpanız varsa bir poları sehpa bacaklarına bağlayarak hem gizlenebileceği bir alan oluşturabilir hem de bol bol dinlenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca sehpa ayaklarını jüt ip ile çevreleyerek kedi tırmık tahtasına sahip olabilirsiniz.

Kediler için tırmalama tahtası

Kediler için tırmalama tahtası

Öte yandan tahta parçalarını ipler ile birleştirerek ona güzel ve şık bir dinlenme alanı da inşa edebilirsiniz.

Kedi evleri

Kedi evleri

Aynı zamanda dinlenebilecekleri puflar ve çadır şeklinde uyku alanları da oluşturmak sizin elinizde!

Kediler

Kediler

Ünlülere benzeyen araçlar sosyal medyada viral oldu! Benzerlikleri herkesi şaşkına çevirdi

İLİŞKİLİ HABER

Ünlülere benzeyen araçlar sosyal medyada viral oldu! Benzerlikleri herkesi şaşkına çevirdi
Nursena Akbaba Yasemin.com - Editör
Yasemin - Nursena Akbaba

Editör Hakkında

1997 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2019 yılında Sakarya Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. 2018 yılında Hürriyet Gazetesi ve 2019 yılında TRT'de stajlarını tamamladı. 2021 yılından itibaren Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com'da İçerik Editörü olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 3

Sinan 2 yıl önce

Burda hep kızlar var mış bende yüz deki lekeler icin bir şey önerebileceğiniz?

Sinan 2 yıl önce

Burda hep kızlar varmış bende yüzdeki lekeler icin bir şey önerebileceğiniz?

zaza 2 yıl önce

Fiyatlar eski. Şok, A101, Bİm ve Migros muhteşem kartellede fiyat 82,00 TL. Bir de şu sıralar yağları hepsini raftan çektiler depolarında bekletiyorlar. Zam sonrası ortaya çıkaracaklar. Bu da demek oluyor ki bir zam daha gelecek.