Çocuklu aileler için en güzel tatil rotaları! En iyi çocuklu aileler için otel önerileri

Çocuğu olan aileler için en büyük sorunlardan biri, en uygun ve rahat vakit geçirebilecekleri tatil yerini bulmaktır. Kısa süren tatillerini en verimli şekilde geçirmek isteyen çocuklu ailelerin değerlendirebilecekleri tatil yerlerini ve otel seçmeden önce bilmeniz gerekenleri haberimizde derledik.

Çocuklar ile tatil yapmak oldukça zordur. Özellikle küçük çocuklu aileler, hem çocuklarıyla ilgilenmek hem de dinlenip eğlenmeyi aynı anda gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Aileler de çoğunlukla yıllık izin ya da ara tatil dönemini değerlendirdikleri kısa tatil süreçlerini, en iyi şekilde değerlendirme çabası içerisine giriyorlar. Çocuklu bir ailenin en iyi tatili nerede yapabilecekleri sorusu, son dönemin yanıtı en çok merak edilen araştırmalarından oluyor. Haberimizde; yanıt bulmaya kolaylık sağlayacak, ailecek rahat ve keyifli vakit geçirebilecekleri tatil yerlerine yer verdik. Ancak otel randevusu almadan önce çocuklarınızın güvenliği ve daha iyi bir tatil geçirebilmeleri için bilmeniz gereken önemli birkaç detay bulunuyor:

Pandemide gidebileceğiniz Türkiye için balayı tatil rotalarıİLİŞKİLİ HABERPandemide gidebileceğiniz Türkiye için balayı tatil rotaları

  • Tutacağınız odada temizlik sonrası önem vermeniz gereken bir detay park yataklardır. Odanızda bir park yatak olup olmadığına emin olun. İki katlı olarak tasarlanan park yataklarda çocuklar üst kata yerleştirilir, alt kata ise eşyaları yerleştirilir.
     
  • Eğer bebeğiniz varsa biberonlarının temizliği için bir sterilizasyon sağlanıp sağlanamadığına ve içecekleri sütün ısıtımı için odalarda bir ısıtıcı makinesinin olup olmadığına bakın.
     
  • Çocuklarınız için sağlıklı, yaşlarına uygun menüye sahip olmalarına önem verin. Aynı zamanda onların güvenle oynayabilecekleri oyun alanlarının da olması gerekir.

ÇOCUKLU AİLELER İÇİN EN İYİ TATİL ROTALARI

# 1 AYVALIK

Popüler tatil beldelerinden olan Ayvalık; temiz havası, otantik yapısı ve uzun plajlarıyla ilgi görüyor. Bölgenin en meşhur plajlarından olan Sarımsaklı'nın deniz ve kumunun sığ olması, çocuklar için büyük bir güven oluşturuyor. 

# 2 SAPANCA 

Temiz havasıyla oldukça popüler olan Sapanca, özellikle hafta sonları ailecek yapılacak kısa tatiller için daha çok tercih edilir. Bölgede ailelerin keyifli vakit geçirirken, çocukların ayrı bir yerde vakit geçirebilecekleri tesisler bulunmaktadır.

# 3 MAŞUKİYE

Tesisleriyle meşhur olan Maşukiye, İstanbul ve çevre illerde oturan kişiler tarafından daha çok tercih edilir. Sapanca Gölü'ne de yakın olan bölgede, ailecek yemek yerken çocuklarınız da kendi başlarına vakit geçirebilirler. Doğayla iç içe vakit geçirebilirsiniz.

# 4 BELEK

Antalya'nın bir beldesi olan Belek, popüler yerlerde diğer yerlere görece kalabalıktan daha uzak rotalar arayanlar için idealdir. Oteller bölgesinde olmasından dolayı da sahil ve plajları düzenlidir. Bu yönden de ailelerin ilgisini çekmektedir. 

# 5 DATÇA

Dalgasız koylarıyla meşhur olan Datça, bu açıdan güvenilir yerlerden biridir. Ailelerin kısa süreli tatiller için tercih edebileceği, çocuklarıyla rahatça dolaşıp doğanın tadını çıkarabilecekleri bir yer olarak bilinir.

6 - MARMARİS

Ailecek gidilebilecek en iyi ve rahat tatil beldelerinden olan Marmaris, çocuklarınız için güvenli olanakların sunulduğu birçok oteli de bünyesinde bulundurur. 

Finger Feeding (Parmakla beslenme) yöntemi nedir? Şırınga ile bebek nasıl beslenir?

İLİŞKİLİ HABER

Finger Feeding (Parmakla beslenme) yöntemi nedir? Şırınga ile bebek nasıl beslenir?

BİR YORUM YAPIN 0