Avatar 2 nerede çekildi? Avatar 2 konusu nedir? Avatar 2 oyuncuları kimdir? Avatar 2 kaç saat?

Tüm zamanların en iyi filmleri arasına adını yazdıran Avatar, 16 Aralık'ta devam filmi 'Avatar: The Way of Water' (Avatar: Suyun Yolu)' ile vizyona girdi. Herkesin büyük bir heyecanla beklediği filmin çekim aşamaları ise merak konusu haline geldi. Peki Avatar 2 nerede çekildi? Avatar 2 konusu nedir? Avatar 2 oyuncuları kimdir? İşte tüm soruların yanıtı haberimizde...

Dünya genelinde 2.8 milyar dolar gişe hasılatına ulaşarak dünyanın en çok hasılat yapan filmi unvanına sahip olan Avatar, yıllar sonra ikinci filmiyle beyazperdede izleyenlerle buluşuyor. Yönetmen koltuğunda James Cameron'ın oturduğu "Avatar: Suyun Yolu" filmi yayınlanan fragmanları ve fotoğraflarıyla büyük bir heyecan uyandırırken birçok kişi filme dair detayları arama motorlarında araştırmaya başladı. 16 Aralık 2022 tarihinde tüm dünyada vizyona giren filmin yapım aşaması tam 4 yıl sürdü. Zahmetli bir prodüksiyonun kullanıldığı filmin nerede çekildiği ise herkesin aklında soru işaretleri uyandırdı. Gelin, 13 yıllık hasrete son veren "Avatar: Suyun Yolu" filminin çekim yerlerine birlikte göz atalım. 

Avatar 2İLİŞKİLİ HABERAvatar 2'nin yeni fragmanı yayınlandı! 13 yıl sonra bomba gibi dönmeye hazırlanıyor

AVATAR 2 FİLMİ KONUSU NEDİR? AVATAR: SUYUN YOLU FİLMİ KONUSU

İlk filmin baş karakterleri olan Jake Sully ve Neyriti'nin hikayesine odaklanan 2'inci filmde çiftin çocukları da ön plana çıkıyor. Aileleriyle mutlu bir yuvaları olan Jake ve Neyriti, eski bir tehdidin dönmesiyle evlerini terk etmek zorunda kalır. Pandora'nın farklı bölgelerini keşfetmek zorunda kalan çift, heyecanlı ve zorlu bir mücadeleye adım atmak zorunda kalır. 

AVATAR 2 OYUNCULARI KİMLERDİR?

Sam Worthington ve Zoe Saldana'nın başrolünde yer aldığı filmde Sigourney Weaver ve Giovanni Ribisi gibi ünlü yıldızlar, ikonik filmin devam serisi için de kamera karşısına geçecek. Öte yandan Mat Gerald, Jamie Flatters, Britain Dalton, Trinity Jo-Li Bliss, Filip Geljo, Bailey Bass, Duane Evans Jr., Jack Champion, Dileep Rao, Edie Falco, Brendan Cowell, Jemaine Clement, David Thewlis, Cliff Cutis, Oona Chaplin, Michelle Yeoh ve Vin Diesel gibi oyuncularda filmin kadrosunda yer alıyor. 

Avatar: Suyun Yolu

Avatar: Suyun Yolu

Filmin yönetmen koltuğunda James Cameron'ın oturduğu Avatar: Suyun Yolu filminde senaryo da Cameron ve Josh Friedman'ın kaleminden çıkıyor. Görüntü yönetmenliğini Russell Carpenter'in üstlendiği yapım için 250 milyon dolar bütçe ayrıldı. 

Avatar 2 oyuncuları

Avatar 2 oyuncuları

AVATAR 2 KAÇ SAAT? AVATAR: SUYUN YOLU FİLMİ KAÇ SAAT SÜRÜYOR?

Dünyaca ünlü yönetmen James Cameron'ın bugüne dek yaptığı en uzun film olma özelliği taşıyan Avatar 2, 3 saat 10 dakikalık süresiyle dikkatleri üzerine çekiyor. 2009 yılında vizyona giren ilk Avatar filminden tam 30 dakika daha uzun olan yapımın süresi hakkında konuşan Cameron "duygusal bir temelde son derece ilgi çekici bir hikaye anlatmak" için bu şekilde yapıldığını dile getirdi.

AVATAR 2 YAŞ SINIRI VAR MI? AVATAR 2'Yİ KAÇ YAŞINDAKİLER İZLEYEBİLİR?

Avatar: Suyun Yolu filmini sinemalarda izleyebilmek için 13 yaş ve üzeri olmanız gerekmektedir. 

AVATAR 2 NEREDE ÇEKİLDİ? AVATAR: SUYUN YOLU NEREDE ÇEKİLDİ?

Filmde olay örgüsü tamamen Pandora adlı bir gezegen içerisinde gelişiyor. Avatar filminin yapımcılarından Jon Landau, geçtiğimiz aylarda verdiği bir röportajda "Genellikle diğer bilimkurgu filmlerinde suya ihtiyaç olduğunda okyanus gezegenine, kar gerektiğinde karın hakim olduğu bir gezegene giderler. Oysa biz tüm hayatımızı Dünya’da geçirdiğimiz hâlde onun tüm mucizelerini göremediğimizi fark ettik ve ‘Hadi bunu Pandora’da yapalım’ dedik. Pandora bu inanılmaz çeşitlilikteki ortamları görmemiz için bir metafor olsun. Bu kadar önemli olan başka bir şeyse farklı kültürlere sahip yeni klanlarla tanışacak olmamız, tıpkı Dünya gibi. İlk filmde sadece Omaticaya klanını görmüştük ancak okyanusta yaşayan bir klan yağmur ormanlarında yaşayanlardan çok daha farklı bir kültüre sahip olacaktır, filmde bunu da göstermek istiyoruz" şeklinde açıklamalarda bulunmuştu. 

Avatar 2 çekimleri sırasında çekilen kareler

Avatar 2 çekimleri sırasında çekilen kareler

4K çözünürlükte, saniyede 120 kare hızında 3D olarak çekilen film, %40 ila %60 oranında gerçeklik yansıtıyor. Ön çekimleri 15 Ağustos 2017'de Manhattan Beach, California'da başlayan yapımın büyük bir çoğunluğu Yeni Zelanda'da çekildi.

Avatar 2 çekimleri sırasında çekilen kareler

Avatar 2 çekimleri sırasında çekilen kareler

Bakıldığı zaman filmin bir kısmı gerçek alanlarda bir kısmıysa bilgisayar ortamlarında çekildi. Bundan dolayı neredeyse yarısı gerçeklikten oluşan melez bir film olduğunu söyleyebiliriz. 

Avatar 2 çekimleri sırasında çekilen kareler

Avatar 2 çekimleri sırasında çekilen kareler

İlk filmde tüm mekan ilhamını da Çin'de yer alan Zhangjiajie Ulusal Orman Parkı'ndan alan Cameron, gerçek sahneleri Hawaii'de çekmişti. 

Zhangjiajie Ulusal Orman Parkı

Zhangjiajie Ulusal Orman Parkı

Simge Sağın apar topar hastaneye kaldırıldı! 15 dakika kalan olanlar oldu

İLİŞKİLİ HABER

Simge Sağın apar topar hastaneye kaldırıldı! 15 dakika kalan olanlar oldu
Nursena Akbaba Yasemin.com - Editör
Yasemin - Nursena Akbaba

Editör Hakkında

1997 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2019 yılında Sakarya Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. 2018 yılında Hürriyet Gazetesi ve 2019 yılında TRT'de stajlarını tamamladı. 2021 yılından itibaren Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com'da İçerik Editörü olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 0