Yüzyıllar öncesinden bugüne kadar istenmeye tüylerle baş etmek için kullanılan karınca yağı yumurtası yağı nedir, nasıl kullanılır ve kullananlar gerçekten memnun mu sizler için mercek altına aldık. Son yıllarında trend tüy alma yöntemlerinden biri olan karınca yumurtası yağı hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı haberimizde.

İranlı kadınların yüzyıllardır istenmeyen tüylerinden kurtulmak için kullandıkları  karınca yumurtası yağı ülkemizde  kadınların gözde epilasyon ürünleri arasında yer almayı başardı. Doğal tüy dökücü bir yağ olarak, tüylerinizden acısız bir şekilde ve kolayca kurtulmanıza olanak sağlayan karınca yumurtası yağı, düzenli olarak kullanıldığı takdirde tüylerin sıklığında azalma elde etmenize katkıda bulunuyor. Karınca yumurtasında bulunan yağ, acısız ve ağrısız bir epilasyon yöntemi olarak kullanabilecek en etkili yöntemlerden biridir. Bacak, koltuk altı, genital bölge vb. yağ uygulanan alanın daha pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini sağlıyor. Aynı zamanda ağda yapılan bölgeyi nemlendirip ve besliyor. Ağda yapılan bölgede koyu bir görünüm oluşmasına neden olmuyor. Cildi beyazlatıp, cilde parlaklık katıyor.

Son yıllarda tüy dökme ve azaltma gibi özellikleriyle öne çıkan karınca yağı yumurtası nasıl kullanılır, bebeklerden yetişkinlere kadar işe yaradığı söylenen karınca yağı yan etkileri var mıdır ve kullanımı sırasında nelere dikkat edilmelidir? Cevabı haberimizin detaylarında...

KARINCA YUMURTASI YAĞI NEDİR?

Vücutta oluşan istenmeyen tüylere lazer, ağda veya diğer yöntemlere bitkisel alternatif olarak kullanılan karınca yumurtası yağı, doğal bir çözüm yöntemi olması sebebiyle hem çocuklarda hem de yetişkinlerde güvenle kullanılabilecek bir ürün. Eski çağlardan beri kullanılan bu yöntem, düzenli olarak uygulandığında tüylerde seyrelme, azalma gibi etkilerle kendini gösteriyor.

karınca yumurtası yağı

PEKİ KARINCA YUMURTASI YAĞI NASIL KULLANILIR?

Tüyleri azaltmak ve kıl köklerini yavaşlatmak için kullanılan tercih edilen bu ürünü kullanmadan önce mutlaka uygulayacağınız bölgedeki kıllar mutlaka temizlenmelidir. Bunun için öncesinde ağda yapılmalıdır. Ardından bölgedeki hassasiyet geçtikten 20 dakika sonra karınca yumurtası yağı bölgeye bolca sürülerek masaj hareketleriyle güzelce yedirilir.

Yıkama ve durulama gerektirmeyen bu yağ, bölgedeki tüyler çıkmaya başladıktan sonra tekrar aynı uygulamayı düzenli bir şekilde uyguladığınızda siz de farkı göreceksiniz.

karınca yumurtası yağı nasıl kullanılır

KARINCA YUMURTASI YAĞI NE KADAR SÜREDE ETKİ EDER?

1 sene içerisinde düzenli olarak kullanılan karınca yumurtası yağı, tüylerinizin %80-90’a kadar azaldığını sene bitimi itibariyle gözlemleyebilirsiniz. Kullanan bazı kişilere göre ilk kullanımda bile etki ettiği görülmüştür.

KARINCA YUMURTASI YAĞI ZARARI ve YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Tamamen doğal içerikli olan ürün kullandığınız durumda herhangi bir yan etkisi ile karşılaşmanız mümkün değildir. Ancak piyasada bir çok sahtesi bulunan karınca yumurtası yağını kullandıktan sonra birden fazla yan etki ile karşılaşabilirsiniz. Örneğin;

- Ciltte kızarıklık, kabarma, tahriş,

- Aşırı derecede kaşıntı,

- Yanma, acıma hissi,

- Kıl kökü iltihabı,

- Tüylerinizde gözle görülür bir artış gibi yan etkiler görülebilir.

BİR YORUM YAPIN 20

esin dila 2 yıl önce

Bilen biri cevap verebilir mi lütfen normal epilasyon yaptıktan sonra da kullansak işe yarar mı ağdadaki gibi, lazer epilasyon değil ama epilatör cihazından bahsediyorum acil ve önemli lütfen birisi aydınlatabilir mi?

Toplam 1 beğeni

ECE 1 yıl önce

Tabiki yarar tüyü neyle alırsan al sonrada yağı sür

Toplam 0 beğeni

Özlem 2 yıl önce

Kılı kökten almanız yeterli

Toplam 4 beğeni

Hayır Sever 2 yıl önce

yazık bence Allahtan korkun

Toplam 4 beğeni

hayat 1 yıl önce

ya allah askina allahtan korkmakla alakasi ne bunun iyi misin ya

Toplam 10 beğeni

hayır sever 2 yıl önce

Allah katinda kabul edilemiyecek kadar gunah oldugunu bile bile o karncalari katlediyorsunuz yazik gunah bence

Toplam 4 beğeni

Ruzgargulu 3 ay önce

Bence diye bir yorum olamaz dini konuda karıncaları öldürdüklerini falan nerden uydurdunuz

Toplam 0 beğeni

Eda 1 yıl önce

Ay saçmalamayın lütfen yaaa... İşini dönüp dönüştürüp hayvan katliamına kadar getirdiniz. Peki siz bu makaleye basıl katıldınız? Demekki sizde çare arıyorsunuz!!!

Toplam 11 beğeni

Cahilsavar 2 yıl önce

Bi susarmısınız et de yemeyin ozaman yumurtada yemeyin? O karınca yumurtaları suni ortamda yetiştiriliyor. Bişey yazmadan önce araştırın.

Toplam 17 beğeni

hayır sever 2 yıl önce

Allah katinda kabul edilemiyecek kadar gunah oldugunu bile bile o karncalari katlediyorsunuz yazik gunah bence

Toplam 6 beğeni

@ssnyldzphotographer 2 yıl önce

Çok doğru ağda ile kökten alıp üzerine masaj yaparak sürünce ve düzenli kullanınca gözle görünür fark oluşuyor. Koltuk altımda yarı yarıya azalma oldu şuan. Her ağdadan sonra kullanmak önemli. Ben bi kaç gün üst üste sürüorum. Tavsiye ederim

Toplam 4 beğeni

Burcu 1 yıl önce

Hangisini kullandınız

Toplam 0 beğeni

Büşra 2 yıl önce

Cok afedersiniz ama hangi marka ürünü aldıgınızı ögrenebilirmiyim?

Toplam 1 beğeni

esin dila 2 yıl önce

@ssnyldzphotographer bişey sorucam sadece ağda ile alınca mı azalıyor epilatör ile aldıktan sonra da işe yarar mı ikisi de kökten alıyor sonuçta ama hep ağdayı söylüyorlar genellikle normal epilasyonla yaparsakta aynı sonucu verir mi bilginiz var mı?

Toplam 0 beğeni

Hzl 2 yıl önce

Nerden aldınız peki karınca yağını

Toplam 1 beğeni

hayır sever 2 yıl önce

siz cehenemin zebanilerisiniz Ahireti dusunemiyorsunz yazik

Toplam 6 beğeni

Sibel 2 yıl önce

Piyasada bir çok isimde ürün var sizin kullandığınız marka hangisi paylaşabilir misiniz

Toplam 1 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun