Benzamycin Topikal Jel sivilce kremi ne işe yarar? Benzamycin krem nasıl kullanılır, fiyatı?

12 Şubat 2020, 17:00
Benzamycin Topikal Jel sivilce kremi ne işe yarar? Benzamycin krem nasıl kullanılır, fiyatı?

Sivilce ve aknelerinden şikayetçi olanlar sık sık doktor kontrolünde kremler aynı zamanda karışımlar kullanıyor. Bu kremlerden bir tanesi de sadece eczanelerde satılan Benzamycin Topikal Jel. Son yıllarda oldukça popüler olan ve birçok kişinin merak ettiği Benzamycin Topikal Jel sivilceleri geçiriyor mu? Benzamycin Topikal jel hakkında merak edilen yanıtlar haberimizin detaylarında.

Benzamycin topikal jel, sivilce tedavisinde kullanılan, sivilcelere kesin çözüm olması için doktorlar tarafından hastalarına sıkça reçete edilen, en iyi sivilce kremi markaları arasında üst sıralarda yer alan bir üründür. Çok güçlü bir etkiye sahip olan krem düzenli kullanımda uzun vadeli etki edecek kadar başarılıdır. Dönemsel sivilceler olarak bilinen blu çağı yani ergenlik sivilceleri haricinde dış etkenlere bağlı sivilcelerle savaşmakta oldukça başarılı olan benzamycin krem kullanıcıları tarafından %95 oranına olumlu yorum almaktadır. Benzamycin topikal jel etken maddesi Benzoil Peroksit ve Aktif Eritromisin, olan jel kıvamında, antibiyotik bir topikal üründür. Sivilce, iltihaplı sivilce ve ergenlik dönemi sivilceleri (akne vulgaris) tedavisinde etkin şekilde kullanılır. Benzamycin krem, etken maddeleri ve içreğinde yer alan diğer bileşenleriyle sivilce oluşumuna neden olan ciltteki bakterilerin çoğalmasına engel oluyor.  

Uygulandığı bölgelerde cilt soyucu ve hafifi kurutucu bir etkiye sahiptir. Benzamycin sivilce kremi cilt soyma özelliği sayesinde ciltteki fazla yağ ve kirin atılmasını sağlar ve bu sayede yeni sivilce oluşumuna da engel olur.

BENZAMYCİN TOPİKAL JEL NASIL HAZIRLANIR?

Benzamycin kutusunu açtığınızda bir büyük ve 2 küçük tüp göreceksiniz. Küçük tüplerin bir tanesinde sıvı halde etil alkol, diğerinde ise toz halde eritromisin bulunur. Eritromisin toz tüpünü etil alkol içine dökün ve tamamen çözününceye birkaç dakika kadar sallayın. Çözünme işlemi tamamlandıktan sonra etil alkol eritromisin karışımını üzerinde benzamycin yazan büyük tüpün içine dökün.

Paketin içinden çıkan plastik karıştırıcı ile benzamycin kremi homojen bir karışım elde edinceye kadar birkaç dakika boyunca iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karşımın üzerine tarih yazmayı ihmal etmeyin. Benzamycin kremi sürdükten sonra kapağını sıkıca kapatmayı ihmal etmeyin. Aksi halde krem katılaşıp kuruyacaktır.

BENZAMYCİN TOPİKAL JEL KREMİN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

BENZAMYCİN TOPİKAL JEL CİLDE NASIL UYGULANIR?

Benzamycin kremi kullanırken doğru kullanmak hem etkilerini görebilmek açısından hem de zarar görmemek açısından önemlidir.

Öncelikle kremin dozunu ayarlamak gerekir kremi doktorlar normal şartlarda kremi sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa tavsiye ederler ancak kremin yüzde beklemesi gerekir bu yüzden eğer işe veya okula gidiyorsanız sadece akşam kullanabilirsiniz.

Kremi uygulamadan önce yüzünüzü iyice yıkayın ve temiz bir havluyla hatta mümkünse bakteri taşımaması için bir kağıt havlu ile silin. Cilt nemli dahi kalmasın tamamen kuru ama temiz olsun.

Cildinizi kuru ve temiz hale getirdikten sonra sivilceli bölgeye ince bir katman halinde fazla ovalamadan tampon hareketlerle uygulayabilirsiniz.

Kremin etki edebilmesi için birkaç saat beklemesi ardından durulanması gerekir bunu göz önünde bulundurunuz.

BENZAMYCİN TOPİKAL JEL KREMİN FAYDALARI NELER?

Benzamycin kremin etki süresi kişiden kişiye, bünyeden bünyeye değişiklik gösterir. Benzamycin ilk etkisini 2 hafta içerisinde gösterir. Ancak dediğimiz gibi etki süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Tedavi sürecinin ilk günlerinde gözle görülür bir etki olmadı diyerek ürünü kullanmayı bırakmayın. Benzamycin topikal jel kullanırken en iyi sonucu almak için tam etki süresi 6 - 8 haftadır. Şiddetli yan etki olmadığı sürece ve doktorunuza danışmadan kullanmayı bırakmayın.

Doktorunuzun talimatları doğrultusunda kullanıldığında benzamycin kremin faydaları;

- İltihaplı sivilceleri zamanla küçültür, kurutur ve yok eder
- Yeni sivilce oluşumunu engeller
- Yaptığı soyucu etkiyle cildin yenilenme sürecini hızlandırır
- Soyma etkisiyle fazla yağın ciltten uzaklaştırılmasını sağlar
- Ciltteki zararlı bakterileri yok eder.

sivilce kremi

BENZAMYCİN TOPİKAL JEL KREMİN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Benzamycin topikal jel içeriğindeki herhangi bir maddeye alerjiniz olduğunu biliyorsanız kesinlikle kullanmayın. İlk kullanım sonrasında nadir de olsa benzamycin kremin yan etkileri görülebilir. Bunlar kuruluk, kaşıntı, kızarıklıktır. Ciltte kuruluk rahatsız edici boyutlardaysa benzamycin jel kullandıktan sonra nemlendirici krem kullanabiliriniz. Benzamycin kullanırken ciltte soyulma bir yan etki değil tedavi sürecinde olması beklenen sonuçtur.

Benzamycin kullandıktan sonra;

- Şiddetli karın ağrısı
- Nefes almada güçlük
- Kurdeşen
- Ağızda, dilde, yüzde şişme gibi etkiler görmeniz halinde ürün içeriğinde yer alan bir maddeye alerjiniz olduğu anlamına gelir. Bu gibi durumlarda tedaviyi derhal sonlandırarak durumu doktorunuza bildirin.

BENZAMYCİN TOPİKAL JEL KREMİN FİYATI NEDİR?

Benzamycin topikal jel 84.5 TL olarak satışa sunulmaktadır. Benzamycin jel reçeteli satılır bu fiyata K.D.V dahildir.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
10 Yorum Var
 • Esra 2 hafta önce Şikayet Et
  İlaç pisayadan kalkmış nereden ulaşabiliriz acaba
  Cevapla
 • Derya 3 ay önce Şikayet Et
  85 liraya eczaneden alem bugün
  Cevapla
 • Aleyna 1 ay önce Şikayet Et
  Etkisini gordunuzmu
 • Salih 2 ay önce Şikayet Et
  Merhaba bu ilaca nerden ulaşabilirim sipariş edebileceğim adres var mı acaba?
 • Eliff 2 ay önce Şikayet Et
  Reçetesiz alabildin mi
 • Betül 4 ay önce Şikayet Et
  Ben bu ilacı çok kullandım ve sivilcelerim den zamanla kurtuldum şuan tek tük çıkıyorlar ama ilaç kalkmış piyasadan neden iyi şeyleri kaldırıyoruz eee baktınız diğer ilaçlar elinizde kaliyo çözüm yapan ilacı kaldıralım dediniz demi
  Cevapla
 • Derya 3 ay önce Şikayet Et
  Olur mu bütün eczanelerde var bugün aldim
 • Sevi 3 ay önce Şikayet Et
  İlaç piyasada var kalmamis
 • Samey 6 ay önce Şikayet Et
  Artık doktorlar bu ilacı yazmıyorlar yani piyasadan kalktı diyolar.
  Cevapla
 • bahar 11 ay önce Şikayet Et
  .sivilcelerini kalıcı olarak yok etmek isteyenler cilt doktoruna hap tedavisi için başvura bilir kesin çözüm hap tedavisidir. tabi bu hemen öyle kolay degil kan testi yapılır ve ilaç size o şekilde verilir .aylık bi süreçten geçersiniz birinci ayda sivilce oluşur yüzünüzde ama korkmayın derinin altındaki sivilcelerin temizlenmesi için sivilce çıkması normaldir ikinci ayda sivilcelerin tamamen yok oldugunu görüceksiniz.Sivilce izleri varsa yüzünüzde haptan sonra yani sivilcelerin azaldıgını doktorunuz görünce size kuvvetli kremler veya yine izler için hap verir . Haplar dudaklarınızı kurutabilir bunun içinde vazelin sürün bol bol geçmiş olsun
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun