Benzamycin Topikal Jel sivilce kremi ne işe yarar? Benzamycin krem nasıl kullanılır, fiyatı?

Sivilce ve aknelerinden şikayetçi olanlar sık sık doktor kontrolünde kremler aynı zamanda karışımlar kullanıyor. Bu kremlerden bir tanesi de sadece eczanelerde satılan Benzamycin Topikal Jel. Son yıllarda oldukça popüler olan ve birçok kişinin merak ettiği Benzamycin Topikal Jel sivilceleri geçiriyor mu? Benzamycin Topikal jel hakkında merak edilen yanıtlar haberimizin detaylarında.

Benzamycin topikal jel, sivilce tedavisinde kullanılan, sivilcelere kesin çözüm olması için doktorlar tarafından hastalarına sıkça reçete edilen, en iyi sivilce kremi markaları arasında üst sıralarda yer alan bir üründür. Çok güçlü bir etkiye sahip olan krem düzenli kullanımda uzun vadeli etki edecek kadar başarılıdır. Dönemsel sivilceler olarak bilinen blu çağı yani ergenlik sivilceleri haricinde dış etkenlere bağlı sivilcelerle savaşmakta oldukça başarılı olan benzamycin krem kullanıcıları tarafından %95 oranına olumlu yorum almaktadır. Benzamycin topikal jel etken maddesi Benzoil Peroksit ve Aktif Eritromisin, olan jel kıvamında, antibiyotik bir topikal üründür.

  • Sivilce, iltihaplı sivilce ve ergenlik dönemi sivilceleri (akne vulgaris) tedavisinde etkin şekilde kullanılır.
     
  • Benzamycin krem, etken maddeleri ve içreğinde yer alan diğer bileşenleriyle sivilce oluşumuna neden olan ciltteki bakterilerin çoğalmasına engel oluyor.  
     

Uygulandığı bölgelerde cilt soyucu ve hafifi kurutucu bir etkiye sahiptir. Benzamycin sivilce kremi cilt soyma özelliği sayesinde ciltteki fazla yağ ve kirin atılmasını sağlar ve bu sayede yeni sivilce oluşumuna da engel olur.

En etkili ve en iyi sivilceleri geçiren eczanedeki kremler 2021İLİŞKİLİ HABEREn etkili ve en iyi sivilceleri geçiren eczanedeki kremler 2021

BENZAMYCİN TOPİKAL JEL NASIL HAZIRLANIR?

Benzamycin kutusunu açtığınızda bir büyük ve 2 küçük tüp göreceksiniz. Küçük tüplerin bir tanesinde sıvı halde etil alkol, diğerinde ise toz halde eritromisin bulunur. Eritromisin toz tüpünü etil alkol içine dökün ve tamamen çözününceye birkaç dakika kadar sallayın. Çözünme işlemi tamamlandıktan sonra etil alkol eritromisin karışımını üzerinde benzamycin yazan büyük tüpün içine dökün.

Paketin içinden çıkan plastik karıştırıcı ile benzamycin kremi homojen bir karışım elde edinceye kadar birkaç dakika boyunca iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karşımın üzerine tarih yazmayı ihmal etmeyin. Benzamycin kremi sürdükten sonra kapağını sıkıca kapatmayı ihmal etmeyin. Aksi halde krem katılaşıp kuruyacaktır.

BENZAMYCİN TOPİKAL JEL KREMİN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

BENZAMYCİN TOPİKAL JEL KREMİN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Acnelyse krem ne işe yarar? Acnelyse krem nasıl kullanılır? Acnelyse krem ne kadar?İLİŞKİLİ HABERAcnelyse krem ne işe yarar? Acnelyse krem nasıl kullanılır? Acnelyse krem ne kadar?

BENZAMYCİN TOPİKAL JEL CİLDE NASIL UYGULANIR?

Benzamycin kremi kullanırken doğru kullanmak hem etkilerini görebilmek açısından hem de zarar görmemek açısından önemlidir.

Öncelikle kremin dozunu ayarlamak gerekir kremi doktorlar normal şartlarda kremi sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa tavsiye ederler ancak kremin yüzde beklemesi gerekir bu yüzden eğer işe veya okula gidiyorsanız sadece akşam kullanabilirsiniz.

Kremi uygulamadan önce yüzünüzü iyice yıkayın ve temiz bir havluyla hatta mümkünse bakteri taşımaması için bir kağıt havlu ile silin. Cilt nemli dahi kalmasın tamamen kuru ama temiz olsun.

Cildinizi kuru ve temiz hale getirdikten sonra sivilceli bölgeye ince bir katman halinde fazla ovalamadan tampon hareketlerle uygulayabilirsiniz.

Clindoxyl Jel krem ne işe yarıyor? Clindoxyl krem nasıl kullanılır? Clindoxyl Jel krem fiyatıİLİŞKİLİ HABERClindoxyl Jel krem ne işe yarıyor? Clindoxyl krem nasıl kullanılır? Clindoxyl Jel krem fiyatı

Kremin etki edebilmesi için birkaç saat beklemesi ardından durulanması gerekir bunu göz önünde bulundurunuz.

BENZAMYCİN TOPİKAL JEL KREMİN FAYDALARI NELER?

Benzamycin kremin etki süresi kişiden kişiye, bünyeden bünyeye değişiklik gösterir. Benzamycin ilk etkisini 2 hafta içerisinde gösterir. Ancak dediğimiz gibi etki süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Tedavi sürecinin ilk günlerinde gözle görülür bir etki olmadı diyerek ürünü kullanmayı bırakmayın. Benzamycin topikal jel kullanırken en iyi sonucu almak için tam etki süresi 6 - 8 haftadır. Şiddetli yan etki olmadığı sürece ve doktorunuza danışmadan kullanmayı bırakmayın.

Doktorunuzun talimatları doğrultusunda kullanıldığında benzamycin kremin faydaları;

- İltihaplı sivilceleri zamanla küçültür, kurutur ve yok eder
- Yeni sivilce oluşumunu engeller
- Yaptığı soyucu etkiyle cildin yenilenme sürecini hızlandırır
- Soyma etkisiyle fazla yağın ciltten uzaklaştırılmasını sağlar
- Ciltteki zararlı bakterileri yok eder.

sivilce kremi

sivilce kremi

BENZAMYCİN TOPİKAL JEL KREMİN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Benzamycin topikal jel içeriğindeki herhangi bir maddeye alerjiniz olduğunu biliyorsanız kesinlikle kullanmayın. İlk kullanım sonrasında nadir de olsa benzamycin kremin yan etkileri görülebilir. Bunlar kuruluk, kaşıntı, kızarıklıktır. Ciltte kuruluk rahatsız edici boyutlardaysa benzamycin jel kullandıktan sonra nemlendirici krem kullanabilirsiniz. Benzamycin kullanırken ciltte soyulma bir yan etki değil tedavi sürecinde olması beklenen sonuçtur.

Benzamycin kullandıktan sonra;

- Şiddetli karın ağrısı
- Nefes almada güçlük
- Kurdeşen
- Ağızda, dilde, yüzde şişme gibi etkiler görmeniz halinde ürün içeriğinde yer alan bir maddeye alerjiniz olduğu anlamına gelir. Bu gibi durumlarda tedaviyi derhal sonlandırarak durumu doktorunuza bildirin.

BENZAMYCİN TOPİKAL JEL KREMİN FİYATI NEDİR?

Benzamycin topikal jel 84.50 TL olarak satışa sunulmaktadır. Benzamycin jel reçeteli satılır bu fiyata K.D.V dahildir.

Filtre makyaj nedir ve filtre makyaj nasıl yapılır? Filtre makyajın püf noktaları

İLİŞKİLİ HABER

Filtre makyaj nedir ve filtre makyaj nasıl yapılır? Filtre makyajın püf noktaları
Aşil sendromu (Gizli başarısızlık korkusu) nedir? Aşil sendromu kimlerde görülür?

İLİŞKİLİ HABER

Aşil sendromu (Gizli başarısızlık korkusu) nedir? Aşil sendromu kimlerde görülür?

BİR YORUM YAPIN 26

Halit 1 yıl önce

Bu örünü vucudda nekadar kalması lazım

Toplam 1 beğeni

Cansu 1 yıl önce

Benzamin su an eczanelede yok nerde bulabilirim

Harun demir 1 yıl önce

Ben 2021 Nisan Ayında Kullandım 5 Para Etmez hiç bir işe yaramadı Limon kolonyası bile daha cok kurutuyor sivilce

Hsn61 1 yıl önce

Benzamycin krem çok etkili bir krem ben kullandım hemen etki gösteriyor lakin sonra sivilceler yine çıkıyor. Reçeteli ve reçetesiz satılıyor zaten SGK hepsini karşılamıyor. Haa birde dikkat! kullanırken renkli bişey giymeyin rengini alıyor

Toplam 2 beğeni

Erdem 1 yıl önce

Ben dolaba koydum ama çıkardıgımda katı olmuştu ne yapabilirim

Toplam 2 beğeni

Aslı 1 yıl önce

Her dolaptab ciktiginda karistirman gerek

Toplam 0 Beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun