Deride su toplaması nasıl geçer? Su toplamasına ne iyi gelir?

Su toplaması en özet haliyle dokunun tahriş olmasıdır. Vücudun herhangi bir noktasına meydana gelebilir. Küçük kabarcıklar şeklinde olan su toplaması genellikle ayakkabıların ayağın arka kısmına vurmasından sonra görülür. Peki deride su toplaması nasıl geçer? Su toplamasına ne iyi gelir?

Su toplaması ellerde ve ayaklarda olabilen bir sorundur. Bazı durumlarda kaşıntı bazen de yanma yapabilen su toplaması genel olarak rahatsız edici bir durumdur. Eğer vücudunuzda su toplaması varsa hemen geçmesi için uzman bir doktordan destek alabilirsiniz. Her yaştan kişide oluşabilen su toplamasının pek çok nedeni vardır. Genel olarak derinin tahrişi su toplaması anlamına gelmektedir. Ellerde ve ayaklarda oluşabilen su toplaması bölgede sürtünme ve tahriş olduğunda ortaya çıkmaktadır. Ayağın bir yere sürtmesi sonucunda oluşan derideki deformeler su toplamasının oluşmasına yol açabilir.

PEKİ DERİDEKİ SU TOPLAMASI NASIL GEÇER?

  • Gazlı Bezle Temizleyin
  • Vazelinle Yumuşatın
  • Cildinizi Sık Sık Havalandırın
  • Kantaron Yağı Kullanın

Su toplaması nasıl geçer ayak ve ellere müdahale yapılmalı mıdır diyenlere gazlı bezle temizlik öneriliyor. Eğer gün içinde dışarı çıkmak zorundaysanız ve ayakkabı giymek zorundaysanız su toplayan yeri temiz gazlı bezle kapatarak ayakkabı giyebilirsiniz.

Ayaklarda oluşan su toplaması için de vazelin kullanmanız önerilir. Vazelin sürdüğünüz doku yumuşar ve yüzeylere temas ederken acı hissi oluşmaz.

Vazelin yüze sürülür mü? Vazelinin cilde faydaları nelerdir? Vazelin kullanım alanlarıİLİŞKİLİ HABERVazelin yüze sürülür mü? Vazelinin cilde faydaları nelerdir? Vazelin kullanım alanları

Cildin kolay toparlanması için cilt problemlerinin çoğundan kantaron yağı kullanılabilmektedir. Kantaron yağını yanık cilde pamuk yardımıyla ya da sprey şişesiyle uygulayabilirsiniz. Kantaron yağı yanığın iyileşme sürecini hızlandırıp iz kalma ihtimalini de azaltabilmektedir.

En etkili yara izi kremi! Yara izlerini gideren eczanedeki kremler neler 2023İLİŞKİLİ HABEREn etkili yara izi kremi! Yara izlerini gideren eczanedeki kremler neler 2023

SU TOPLAMASI PATLATILIR MI?

Su toplaması çok rahatsız edici bir durum olduğundan su toplaması patlatılır mı? Diye merak edilmektedir. Ancak kendi kendinize su toplayan yeri patlatmak bazı durumlarda tehlikeli olabilir. Eğer patlatırken kullanacağınız iğne steril ise bir sorun olmayabilir. Fakat steril olmayan iğneyle yapılan işlem bölgenin enfeksiyon kapmasına yol açabilir. Ciltte neden su topladığı da mutlaka bilinmelidir. Örneğin güneş yanığı yüzünden su topladıysa kesinlikle evde müdahale edilmemelidir. Ya da virütik bir su toplama olduğunda patlatılırsa virüs başka yerlere de dağılabilir. Genel olarak su toplayan yeri uzman bir doktorun görmesi daha faydalı olacaktır. Risk almak hayati tehlikenin bile oluşmasına yol açabilir.

BİR YORUM YAPIN 0