İdlibli gönüllü terzilerin onardığı kıyafetler çocuklara bayramlık oluyor

11 Mayıs 2021, 19:55
İdlibli gönüllü terzilerin onardığı kıyafetler çocuklara bayramlık oluyor

Suriye'nin İdlib ilindeki 6 gönüllü kadın terzi, ikinci el kıyafetleri onararak Beşşar Esed rejiminin saldırılarından kaçıp derme çatma çadırlara yerleşen çocuklara bayramlık olarak ulaştırıyor.

İdlib`deki Zerdene köyünde altı kadın terziden oluşan yardım gönüllüleri, "Kıyafetleriniz onları mutlu ediyor" adlı bir kampanyayla bağışçılardan topladıkları ikinci el kıyafetleri giyilebilir hale getirerek yardıma muhtaç ailelere dağıtıyor.

Terzilerden Meryem Ceblevi, “Başlattığımız kampanyayla kullanılmış kıyafetleri topladık. Atölyede kesiyor, dikiyor ve yoksul ailelere veriyoruz” diyor.

Yardım gönüllüsü bir diğer terzi Riham Um Muhammed de atölyelerinde 3 ila 12 yaşlarındaki çocuklar için kıyafetler dikerek onları mutlu ettiklerini söylüyor.

Rejim saldırıları sonucu yerinden edilerek çadıra sığınmak zorunda kalan 11 yaşındaki Dua Halaf da “Birkaç kadın çadırlara geldi. Burada yaşayan çocuklara elbise dağıttı” diye konuşuyor.

Kıyafetlerin ulaştığı çocuklardan 12 yaşındaki Şehid Ali de çadırda yaşadıklarını, yardım gönüllülerinin kendilerine bayramlık elbise dağıttığını anlatıyor.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
Halkbank