Azerbaycanlı piyanist Mihriban Mammadova, evinin çevresinde oluşturduğu 30 dönümlük alanda yaklaşık 200 köpek ve kedinin bakımını anne şefkati ile üstleniyor.

Mersin'de yaşayan ve Azerbaycan'dan 2000 yılında geldiği Mezitli ilçesi Çankaya Mahallesi'ne yerleşen 56 yaşındaki Azerbaycanlı piyanist Mihriban Mammadova, çok sevdiği sokak canlılarına yardımcı olabilmek için evinin bahçesine yuvalar kurdu.

azerbaycanlı mihribsn mammadova sokak hayvanlarına bakıyor

Mammadova, evinin çevresine kedi ve köpekler için atık paletlerden kulübeler, oyun merdiveni, araba lastiklerinden yapılmış yıkanma havuzları yerleştirdi.

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte 200 kedi ve köpeğin bakımıyla ilgilenen Mammadova, 30 dönümlük yaşam alanındaki canlıların tedavilerini yaptırıyor ve sahiplendirilmelerini sağlıyor.

"ONLARIN GÖZLERİ, SENİN GÖZÜNE TEŞEKKÜR EDEREK BAKIYOR!

Mihriban Mammadova, AA muhabirine, özel piyano derslerinden elde ettiği kazancı, bazı hayvanseverlerin de desteğiyle sokak canlılarına yuva oluşturmak için kullandığını söyledi.

Mammadova, hastalanan veya yaralanan hayvanların tedavilerini de veterinerde yaptırdığını belirterek, şöyle konuştu:

"Burada görme engelli, bacağı olmayan ya da sakatlanmış çok hayvan var. Genellikle sakat ve mağdur hayvanlar bunlar. Hayvanları rehabilite edip bakımını sağladıktan sonra sahiplendiriyorum. Seçiciyim, herkese kedi, köpek vermiyorum. Ama gittikleri yerlerde mutlular. Bana hayvanların fotoğraflarını ve videolarını atıyorlar, onları görünce çok seviniyorum. İnşallah buradaki hayvanları da güzel bir bahçesi olan insanlar sahiplenirler."

Çok fazla sokak canlısına ev sahipliği yaptığı için bazı komşuları tarafından şikayet edildiğini de söyleyen Mammadova, Çankaya Mahallesi'nde farklı bir eve taşınmak zorunda kaldığını anlattı.

İLİŞKİLİ HABER

Seni Çok Bekledim dizisi final yapmıştı! Özcan Deniz yine kamera arkasında

İLİŞKİLİ HABER

Andrea Bocelli'den Nusret'e doğum günü jesti!

İLİŞKİLİ HABER

Ünlü oyuncu Bekir Aksoy ve ailesinden alkışlanacak hareket!

İLİŞKİLİ HABER

Yavruları anne köpeği umursamadı! Anne köpeğin üzüntüsü...

BİR YORUM YAPIN 0