Sakarya'da salgın döneminde hobi olarak dikmeye başladığı el işlemeli yastık modellerini internet üzerinden satan İlkay Yağcıoğlu, yurt dışından da yoğun talep görüyor.

El işlemeli yastık üreten kadın girişimci yurt dışı taleplerine yetişemiyor - Sakarya'da salgın sürecinde hobi olarak dikmeye başladığı yastık modellerinin beğenilmesiyle yurt dışından da talep gören İlkay Yağcıoğlu, ürünlerini Avrupa ve Arap ülkelerine ihraç ediyor. İnternet üzerinden satış yapan Yağcıoğlu, "Yurt dışında bu tarz ürünler olmadığı için bunlara çok önem veriyorlar. Siparişlere zor yetişiyorum" diyor. 

Sakarya'da salgın döneminde hobi olarak dikmeye başladığı el işlemeli yastık modellerini internet üzerinden satan İlkay Yağcıoğlu, yurt dışından da yoğun talep görüyor. Evli ve bir çocuk annesi Yağcıoğlu (33), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde evde boş vaktini değerlendirmek amacıyla çocukların sevdiği çizgi film karakterlerinden yastık hazırlamaya karar verdi. Makineyle diktiği yastıkları internet üzerinden satışa çıkarınca büyük ilgi gören Yağcıoğlu, kış bahçesi, balkon ve odalarda kullanılabilecek yastıklar üretmeye başladı. 

İsteğe göre tasarımlar yapan Yağcıoğlu, ürünlerini yurt içi ve dışındaki müşterilerine gönderiyor. Özellikle Avrupa ve Arap ülkelerinden yoğun talep alan Yağcıoğlu, atölye açarak işlerini daha da büyütmeyi hedefliyor. İlkay Yağcıoğlu, internette tanıttığı tasarımlarının büyük beğeni kazandığını, hobi amaçlı başladığı işi atölye kurarak devam ettirmeyi planladığını söyledi. Yağcıoğlu, şunları ifade etti:

"Dubai ve Katar, en son çalıştığım ülkeler. Ürünlerimi geçtiğimiz hafta teslim ettim. Şu anda Londra'dan gelen siparişler üzerinde çalışıyorum. Ürünlerim özellikle Arap ve Avrupa ülkelerinden çok rağbet gördü. Yurt dışında bu tarz ürünler olmadığı için bunlara çok önem veriyorlar. Siparişlere zor yetişiyorum."

Yastık dikerek ülkeye döviz kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını vurgulayan Yağcıoğlu, beğeni alan tasarımlar üzerine yoğunlaştığını, bir atölye kurarak işini kurumsallaştırmayı hedeflediğini dile getirdi.

 

İLİŞKİLİ HABER

Girişimci anne kız el yapımı çikolatalarıyla ağızları tatlandırıyor

İLİŞKİLİ HABER

Kadın girişimcilere 5 milyar TL destek verildi!

İLİŞKİLİ HABER

Tescilli patlıcan bir asırdır kadınlara kazanç kapısı oluyor

İLİŞKİLİ HABER

Selzede Ayşe teyze afet bölgesinde çalışan personele 'gönül sofrası' kuruyor

İLİŞKİLİ HABER

82 yaşındaki kadın kayığıyla denizde satış yapıyor

İLİŞKİLİ HABER

Gaziantep'te kurulan tesis, kadınlara ekmek kapısı oldu

İLİŞKİLİ HABER

Şifa ve besin kaynağı tarhana binbir emekle sofralara geliyor

BİR YORUM YAPIN 0