Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder, ev kadınlarının e-ticaretle tanışmaları için çalışma başlattıklarını belirterek, Türkiye’deki girişimci iş kadınlarının, ev kadınlarına bu anlamda mentorluk yapmalarının planlandığını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ev kadınlarının üretime katılmaları ve ekonomik değeri olan ürünlerini satabilmeleri için e-ticaret seferberliği başlatıyor. TBMM Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nda konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder, e-ticarette kadınların biraz daha fazla yer almalarına yönelik TOBB ile beraber bir çalışma başlattıklarını açıkladı.

nurcan önder ev kadınları için iş kadını danışmanı açıklaması

TECRÜBELİ MENTOR

Önder, kadınları e-ticarete yönlendirmeye ilişkin bir altyapı çalışması yaptıklarını ifade ederek, ev kadınlarının güzel ürünler üretmesine rağmen bunları ekonomik değere çeviremediklerini belirtti. Önder, yaptıkları çalışma kapsamında Türkiye’de ki girişimci iş kadınlarından belli isimlerin ev kadınlarına mentorluk yapmalarının da planlandığını söyledi.

VERGİ DESTEĞİ

Önder, “İlk aşama olarak şunu yaptık. 12 aylık brüt asgari ücret kadar e-ticarette evde yapılan ürünlerin vergiye tabi olmamasına ilişkin geçen sene bir yasal düzenleme yaptık bu projenin altyapısı kapsamında. Asgari ücreti 12’ye çarptığımızda, o rakama kadar evde yapılan üretimlere dijital satış yaparlarsa vergi ödemeyecekler ama üstü olursa ödeyecekler. Ona ilişkinde ülkedeki büyük e-ticaret platformlarıyla görüşmeler yapıyoruz” dedi.

İLİŞKİLİ HABER

Yargı dizisindeki Kadir Şeker detayı sosyal medyaya damga vurdu

İLİŞKİLİ HABER

Çağatay Ulusoy'dan şaşırtan istek! Yalı çapkını dizisinde...

İLİŞKİLİ HABER

Kadın elinin değdiği fabrikadan Avrupa'ya ihracat

İLİŞKİLİ HABER

Ekmeklerini armuttan çıkartıyorlar! Yaban armutları geleneksel yöntemle yufka oluyor

İLİŞKİLİ HABER

Kadın girişimciden 'çam kozalağı şurubu'

BİR YORUM YAPIN 0